Estijos vyriausybei teko aiškintis dėl interviu Kremliaus ruporui

Estijos vyriausybės vadovas Juri Ratas teigiamai įvertino šalies švietimo ir mokslo ministrės Mailis Reps atsiprašymą už interviu propagandinei Rusijos naujienų agentūrai „Sputnik“ ir rekomenduoja ateityje vengti šio Kremliaus ruporo, rašo laikraštis „Postimees“.

“Mailis apgailestauja dėl savo pasisakymų ir gavo pamoką. Tai svarbu“, – sakė premjeras interviu laikraščiui.

„Labai apgailestauju, atsiprašau už kilusį nesusipratimą. Taip pat suklydau ir savo komentare, kurį pateikiau „Postimees“, – sakė ministrė, anksčiau tvirtinusi, kad nesikalbėjo su „Sputnik“.

Kai premjero Centro partijos narė M.Reps paneigė kalbėjusi su propagandine Rusijos naujienų agentūra, ši pirmadienio popietę paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip ministrė kalbasi su mikrofoną laikančiu „Sputnik“ žurnalistu.

Vaizdo įrašas buvo padarytas Holokausto aukų atminimo dienai skirtame renginyje vienose žydų kapinėse Taline.

M.Reps paaiškino, kad tą dieną davė interviu dešimčiai žiniasklaidos priemonių, todėl buvo išsiblaškiusi ir neatkreipė dėmesio, kad kalbasi su „Sputnik“ žurnalistu. Dėl to ir laikraščiui „Postimees“ ji tvirtino nesikalbėjusi su „Sputnik“.

REKLAMA

J.Ratas sakė, kad Estijos valstybės tarnautojams rekomenduojama vengti kontaktų su propagandinėmis žiniasklaidos priemonėmis ir šiuo požiūriu niekas nepasikeitė.

„Estijos vyriausybės požiūris į „Sputnik“ tikrai nepasikeitė. Mes tikrai neduodame jiems interviu“, – pažymėjo premjeras.

Teisingumo ministras Urmas Reinsalu sakė, kad joks Estijos valstybės tarnautojas neturėtų bendrauti su propagandinėmis žiniasklaidos priemonėmis.

Valdančiajai „Tėvynės“ ir „Res Publica“ sąjungai (IRL) priklausantis politikas pažymėjo, kad valstybės tarnautojai turi suprasti, kad „Sputnik“ neturi nieko bendra su kompetentinga žurnalistika.

Tuo tarpu Estijos socialdemokratų partijos (SDE) pirmininkas, sveikatos apsaugos ir darbo ministras Jevgenijus Ossinovski pareiškė, kad kiekvienas turi pats spręsti, su kuo jam bendrauti ir kam jam kalbėtis su „Sputnik“.

„Socialdemokratai nedalija interviu ar komentarų „Sputnikui“, nes mums tai nėra žurnalistika“, – pažymėjo ministras.

Tuo tarpu opozicinės reformų partijos politikas Jurgenas Ligi pareiškė, kad M.Reps žinojo, ką daro.

„Ji kreipėsi tik į rusakalbį rinkėją galvodama, kad „Sputnik“ ir PBK neturi estiškai kalbančių žiūrovų ir ten ji gali daryti kitokius pareiškimus“, – sakė J.Ligi, kuris 2015-2016 metais vadovavo Švietimo ir mokslo ministerijai.

Estijos žiniasklaida itin kritiškai įvertino M.Reps interviu, nes jame ministrė tariamai menkino sovietinio režimo vykdytus nusikaltimus, tokius, kaip masiniai trėmimai, ir sakė, kad jų mastas mažesnis negu Holokausto.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų