• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas pirmadienį pažadėjo, kad sovietinių paminklų perkėlimas šalyje vyks su pagarba visiems ir kad niekas nebus sunaikinta.

Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas pirmadienį pažadėjo, kad sovietinių paminklų perkėlimas šalyje vyks su pagarba visiems ir kad niekas nebus sunaikinta.

REKLAMA

„Džiaugiuosi, kad Narvos miesto tarybos nariai taip pat supranta tokių sprendimų būtinybę, nes situacija iš esmės pasikeitė“, – sakė premjerė per vizitą šiame šiaurės rytiniame pasienio mieste, kur sprendžiamas viešai eksponuojamo SSRS laikų tanko likimas.

Pasak K. Kallas, vasarį prasidėjęs Rusijos įsiveržimas į Ukrainą atvėrė Estijos visuomenėje egzistuojančias žaizdas, o karas vėl išryškino sovietų okupacijos metu Estijoje padarytus nusikaltimus.

Premjerės nuomone, sovietinių paminklų likimas yra vidaus saugumo klausimas, todėl šiuos objektus būtina greitai perkelti, kol neišaugo įtampa visuomenėje.

REKLAMA
REKLAMA

„Svarbu, kad ši problema būtų išspręsta vieną kartą ir visiems laikams. Dėl to su Narvos miesto tarybos nariais buvo pasiektas bendras sutarimas“, – sakė K. Kallas.

REKLAMA

Anot jos, buvo sutarta, kad minėtas tankas T-34 būtų perkeltas iš dabartinės eksponavimo vietos.

„Taip pat galiu patvirtinti, kad paminklų su sovietine simbolika perkėlimas bus vykdomas gerbiant tų žmonių, kurie gali būti su jais susiję, atminimą. Istorija turi būti ne tik prisimenama, bet ir aiškinama – tai padeda mums suprasti vieniems kitus“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Pasak jos, vyriausybė pasirūpins, kad istorinę ir kultūrinę vertę turintys paminklai keliautų į muziejus.

REKLAMA
REKLAMA

„Nesiruošiame nieko naikinti – tai darysime oriai“, – patikino K. Kallas.

Jos teigimu, kad ir kaip Estijos žmonės suprastų savo praeitį, visi šalies piliečiai turi bendrą ateitį.

Estija yra mūsų visų bendri namai. Niekas nenori, kad namuose kiltų problemų ir kad namuose kiltų sumaištis ar destrukcija. Taigi, neturime leisti, kad mus provokuotų, kad kiltų įtampa“, – pabrėžė K. Kallas.

Narvos merė Katri Raik savo ruožtu sakė, kad pastaruoju metu mieste buvo agituojama už kontroversiško monumento nukėlimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Narvos miesto taryba nori išvengti konfrontacijos“, – sakė K. Raik ir pridūrė, kad dar prieš dvi savaites merijai nebūtų užtekę politinio sutarimo tankui pašalinti.

Miesto vadovė patikino, kad nukėlimo procesas bus įvykdytas artimiausiu metu.

„Tai nėra dalykas, kurį mes tebespręsime spalio ar lapkričio mėnesį, – teigė merė ir pridūrė, kad kol kas tankas bus eksponuojamas. – Narvos gyventojams svarbu, kad tankas liktų Narvoje.“

Ji išreiškė viltį, kad įtampa mieste nedidės, ir pridūrė, kad tankas nebeturėtų būti saugomas. Pasak merės, tai būtų įmanoma, jei gyventojai būtų tikri, kad po nakties priedanga tankui niekas neatsitiks.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų