kaja kallas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kaja kallas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kaja kallas“.

Nausėda: Estijos premjerės tapimas vyriausiąja ES diplomate yra „visų mūsų sėkmė“

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Estijos premjerės Kajos Kallas tapimas vyriausiąja Europos Sąjungos (ES) diplomate yra „visų mūsų laimėjimas“.  „Tikiu, kad jai pavyks ne tik tinkamai atstovauti tą vadinamąjį stiprų baltiškąjį naratyvą karo Ukrainoje ir Rusijos atžvilgiu, bet ir ieškoti balanso ir sutarimo tarp ES valstybių dėl konfliktų kitose pasaulio vietose, konkrečiai Artimuose Rytuose, spręsti migracijos klausimus, kurie turi tarptautinės užsienio politikos pasekmes“, – spa...

Kandidatu pakeisti Kallas Estijos premjero poste paskirtas klimato ministras

Europos Komisijoje dirbti besiruošiančios Estijos ministrės pirmininkės Kajos Kallas Reformų partijos valdyba šeštadienį vienbalsiai nusprendė partijos kandidatu į premjero postą paskirti klimato ministrą Kristeną Michalą. Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį pasiekė susitarimą K. Kallas paskirti vyriausiąja bloko diplomate. NATO aukščiausiojo lygio susitikimas bus paskutinis jos, kaip Estijos premjerės, įsipareigojimas.

Landsbergis: Kallas paskyrimas yra Baltijos šalių ir Rytų flango matymo įvertinimas

Europos Sąjungos (ES) lyderiams sutarus Estijos premjerę Kają Kallas (Kają Kalas) skirti Bendrijos užsienio politikos vadove, tai yra Baltijos šalių ir Rytų flango matymo įvertinimas, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. „Tai yra įvertinimas ir Baltijos šalių, ir Rytų flango matymo.

Nausėda sveikina EVT sprendimą dėl Kallas: ji sugebės įsigilinti į visų valstybių situaciją

Prezidentas Gitanas Nausėda sveikina Europos Sąjungos (ES) vadovų sutarimą Estijos premjerę Kala Kallas skirti naująja ES užsienio politikos įgaliotine. „Kiek aš pažįstų premjerę (K. Kallas – ELTA), ji sugebės įsigilinti į visų valstybių situaciją ir požiūrius bei tikrai tinkamai atstovaus ES tiek derinant mūsų pozicijas Sąjungos viduje, tiek mezgant naujus santykius, ieškant partnerių už ES ribų“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė šalies vadovas.

Estija didžiuojasi Kallas nominavimu ES užsienio politikos įgaliotine

Estija didžiuojasi premjerės Kajos Kallas nominavimu ES užsienio politikos įgaliotine. Prezidentas Alaras Karisas naktį į penktadienį tinkle X rašė, kad tai „didelis pripažinimas jai ir Estijai“ ir palinkėjo 47-erių politikei didelės sėkmės.
2024-06-28

Internautai šėlsta – šuniukų nuotraukomis Ukrainai surinko 7 mln. eurų

Karas Ukrainoje turi dviejų tipų frontus – fizinį ir skaitmeninį. Internete aktyvi Šiaurės Atlanto draugelių organizacija (NAFO) su Rusijos propaganda kovoja pasitelkdama humorą su akita inu veislės šuns paveiksliukais. Tačiau ši internetinė armija renka ir lėšas – NAFO Ukrainos kariams surinko apie 7 milijonus eurų. Jei teko naudotis socialiniu tinklu X, tikriausiai ne kartą teko susidurti su bent viena paskyra, kurios profilio nuotraukoje pavaizduotas akita inu.
2024-06-24

Lenkijos premjeras mano, kad Estijos atstovė Kallas yra tinkama kandidatė į aukštą ES postą

Estijos atstovė Kaja Kallas yra tinkama kandidatė į aukščiausias ES pareigas, sako Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas. D. Tuskas pridūrė, kad tikisi, jog neoficialiame aukščiausiojo lygio susitikime bus pasiektas susitarimas, nors ir ne galutinis. „Kaja Kallas yra labai gera kandidatė, ji puikiai išmano mūsų regiono problemas, supranta Ukrainos ir Rusijos realijas, – sakė D. Tuskas.
2024-06-17

Estijos premjerė atvirai: neturime „plano B“, jei Ukraina pralaimės

Estijos premjerė Kaja Kallas paragino Vakarų valstybes stiprinti karinę paramą Ukrainai, kadangi Rusijai laimėjus jos šalis taptų kitu agresijos taikiniu. Ji tai pareiškė interviu BBC, rašo portalas „eurointegration“. K. Kallas pažymėjo, kad Estijos vyriausybė Ukrainai remti skiria daugiau kaip 1 proc. savo BVP. „Jei tai darytų visos NATO šalys, Ukraina nugalėtų“, – įsitikinusi ji.
2024-06-01

Kallas Suomijos prezidentui: Talinas ir Helsinkis susiduria su bendrais iššūkiais

Estijos premjerė Kaja Kallas, pirmadienį susitikusi su Suomijos prezidentu Alexander'u Stubbu, pažymėjo, kad Talinas ir Helsinkis susiduria su bendrais iššūkiais.  Estijoje su valstybiniu vizitu viešintis Suomijos prezidentas ir šalies premjerė aptarė būsimus tarptautinius aukščiausiojo lygio susitikimus, paramą Ukrainai, susisiekimą ir saugumą Baltijos jūros regione, padėtį prie išorinių NATO ir Europos Sąjungos sienų.
2024-05-28

Estija pranešė, kad Rusija per „pasienio incidentą“ pašalino sieną žyminčius plūdurus

Estijos pasieniečiai ketvirtadienį pranešė, kad jų kolegos rusai per naktį iš Narvos upės, skiriančios abi kaimynines šalis, pašalino plūdurus, kilus ginčui dėl bendros sienos. Ministrė pirmininkė Kaja Kallas tai pavadino „pasienio incidentu“. Talino teigimu, tik po 2022 metų vasarį prasidėjusio karo Ukrainoje Maskva ėmė ginčyti plūduriuojančių žymeklių – kurie naudojami tam, kad laivai netyčia nenuklystų į svetimus vandenis – statymą.
2024-05-23
REKLAMA
REKLAMA

Estijos premjerė: NATO neturėtų bijoti, kad instruktorių siuntimas į Ukrainą įtrauks Aljansą į karą

Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas interviu leidiniui „The Financial Times“  pareiškė, jog NATO neturėtų bijoti, kad instruktorių siuntimas į Ukrainą rengti jos kariškių gali įtraukti Aljansą į karą su Rusija. Pasak premjerės, „yra šalių, kurios jau rengia karius vietoje“, ir jos tai padarė savo rizika. Jei Rusijos pajėgos atakuotų instruktorius, tai automatiškai neįjungtų NATO 5-ojo straipsnio dėl savitarpio gynybos, teigė ji.
2024-05-20

Estijos premjerė: narystė ES yra svarbi saugumo garantija

Estijai minint įstojimo į Europos Sąjungą (ES) 20-ąsias metines, vyriausybės vadovė Kaja Kallas pabrėžė šio žingsnio svarbą šalies saugumui. „Dabartinė saugumo situacija patvirtina, kad narystė Europos Sąjungoje užtikrina mūsų šalies išlikimą ir padeda mums saugoti savo demokratiją“, – sakė ji trečiadienį. Narystė ES, taip pat NATO, yra su Rusija besiribojančios šalies saugumo pagrindas.
2024-05-01

Estija perspėja: ruoštis karui su Rusija reikia jau dabar

Balandžio 17 d. Europos gynybos ir saugumo aukščiausiojo lygio susitikime Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas paragino Europą pasirengti karui, skelbia portalas „The New Voice of Ukraine“. „Europa susiduria su lemiamu momentu, kuris dešimtmečius lems mūsų saugumą ir ateitį, – sakė ji. – Turime nepamiršti, kad turime daug ką ginti ir labai realią grėsmę, nuo kurios turime apsisaugoti.
53 2024-04-18

Estai ryžtingai ruošiasi karui: Rusijos lauktų „didžiulis pralaimėjimas“

Didėjant karo nerimui Europoje, šalys pamažu ima ruoštis. Viena iš tokių šalių – Estija, kuri, kitaip nei dauguma NATO valstybių, neatsisakė šaukimo nuo pat Sovietų Sąjungos griūties. Kariai į savo tarnybą žiūri kaip į pareigą, o aukštesniojo rango karininkai net neabejoja – Rusija NATO nenugalėtų Pasigirsta kurtinantis raginimas pulti. 25 metų jaunuolis iš Talino Toivo Saabas pašoka ant kojų. Su savo ginklo broliais jis išsirikiuoja į eilę ir per medžius pasileidžia Rusijos sienos link.
2024-04-14

Kaja Kallas: Putinas baugina Vakarus, bet iš tiesų bijo karo su NATO

Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas mano, kad Rusijos vadovas Vladimiras Putinas bando įbauginti Vakarų auditoriją ir suvaržyti jų vyriausybes, tačiau iš tikrųjų jis bijo realaus karo su NATO sąjungininkais. Premjerė K. Kallas tai sakė interviu britų transliuotojui BBC. Vyriausybės vadovės teigimu, nors V. Putinas puikiai sugeba „sėti baimę“, jo grasinimus reikėtų vertinti „rimtai“. „Jis jau kurį laiką grasina branduoliniu karu. Tačiau tai tik žodžiai.
2024-03-17

NATO generalinio sekretoriaus rinkimai: Estijos premjerė suabejojo Aljanso narių lygybe

Estijos premjerė Kaja Kallas, anksčiau išreiškusi suinteresuotumą tapti NATO generaline sekretore, suabejojo, ar visos Aljanso šalys yra lygios. Ji tai sakė leidiniui „Politico“, kuriuo remiasi portalas „eurointegration“. K. Kallas vis dar mano, kad šį postą turėtų užimti lyderis, kurio šalis atitinka Aljanso tikslinį rodiklį skirti gynybai 2 proc. BVP.

Estijos premjerė: Vakarai turi konfiskuoti įšaldytą Rusijos turtą iki JAV rinkimų

Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas pareiškė, kad Vakarai turi konfiskuoti įšaldytą Rusijos turtą iki JAV prezidento rinkimų. Taip teigia Estijos transliuotojas ERR, remdamasis jos interviu „Financial Times“ (FT). „Rinkimai visada yra neramus metas. Visada geriau padaryti viską, ką galime, prieš svarbius rinkimus“, – sakė K. Kallas FT Miuncheno saugumo konferencijos kuluaruose.
2024-02-19

Į Rusijos ieškomų asmenų sąrašą įtraukta estų premjerė smerkia Maskvos gąsdinimo taktiką

Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas (Kaja Kalas) antradienį pasmerkė Rusijos gąsdinimo taktiką, Maskvai ją ir kai kuriuos kitus Baltijos šalių pareigūnus įtraukus į ieškomų asmenų sąrašą dėl paminklų sovietų kariams griovimo. „Rusijos Federacijos žingsnis nestebina, nes tai įprasta jų gąsdinimo taktika“, – pareiškime teigė K. Kallas. Ji pažadėjo toliau remti karo nualintą Ukrainą bei kovoti su Rusijos propaganda.
2024-02-13

Rusijos ieškomų asmenų bazėje – 29 Lietuvos piliečiai

Rusija antradienį paskelbė Estijos ministrę pirmininkę Kają Kallas „ieškomu asmeniu“ ryšium su baudžiamąja byla, kurios turinys nebuvo atskleistas. Vidaus reikalų ministerijos ieškomų asmenų duomenų bazėje K. Kallas, kuri Estijos vyriausybei vadovauja nuo 2021 metų, nurodyta kaip „ieškoma pagal Baudžiamąjį kodeksą“, neįvardijant kaltinimų. Rusijos opozicinis portalas „Mediazona“ antradienį taip pat pranešė, kad į ieškomų asmenų sąrašą įtrauktas ir Lietuvos kultūros ministras Simonas Kairys.

Rusija paskelbė Estijos premjerės Kallas „paiešką“

Rusija antradienį paskelbė Estijos ministrę pirmininkę Kają Kallas „ieškomu asmeniu“ ryšium su baudžiamąja byla, kurios turinys nebuvo atskleistas. Vidaus reikalų ministerijos ieškomų asmenų duomenų bazėje K. Kallas, kuri Estijos vyriausybei vadovauja nuo 2021 metų, nurodyta kaip „ieškoma pagal Baudžiamąjį kodeksą“, neįvardijant kaltinimų.
2024-02-13

Kaja Kallas: jei partneriai skirtų Ukrainai 0,25 proc. savo BVP, tai taptų lūžio tašku kare

Ukrainą remiančios koalicijos karinė galia yra 13 kartų didesnė už Rusijos, todėl jei šios šalys Ukrainai skirtų bent 0,25 proc. savo BVP, tai taptų lūžio tašku kare ir užtikrintų Ukrainos pergalę. Taip teigė Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas, ketvirtadienį Vienoje kalbėjusi bendroje spaudos konferencijoje su Austrijos federaliniu kancleriu Karlu Nehammeriu.
2024-02-09

Ukraina stokoja kariaujančių karių: ar Lietuva išsiųs ukrainiečių vyrus į karą?

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis neseniai aplankė Lietuvą, Latviją ir Estiją, o tarp aptariamų klausimų buvo šaukiamojo amžiaus vyrų, apsigyvenusių Baltijos šalyse, galimas sugrįžimas arba sugrąžinimas į Ukrainą. Panašūs klausimai kelti ir Lenkijoje, kurioje prieglobstį rado antra pagal dydį ukrainiečių pabėgėlių bendruomenė Europoje.  Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra apie 10 tūkst.

Estija nori atimti balso teisę iš rusų ir baltarusių

Estijos valdžios institucijos ieško būdų, kaip uždrausti Rusijos ir Baltarusijos piliečiams balsuoti šalyje. Ministrė pirmininkė Kaja Kallas sakė, kad tam reikėtų pakeisti Konstituciją. Šiuo metu visi vyresni nei 16 metų Estijos gyventojai, įskaitant trečiųjų šalių piliečius ir asmenis be pilietybės, gali balsuoti savivaldybių rinkimuose.
2024-01-18

Estijos premjerė: vyriausybė ketina nutraukti finansavimą švietimui rusų kalba

Atsakydama į klausimus dėl vieningos Estijos mokyklos, ministrė pirmininkė Kaja Kallas (Kaja Kalas) pirmadienį parlamente sakė, kad vyriausybė planuoja nutraukti finansavimą švietimui rusų kalba.
2024-01-16

Karas Ukrainoje. Naujas Rusijos smūgis Charkivui: į miestą paleido raketas, yra sužeistų

Rusijos kariuomenė antradienio vakarą raketomis vėl smogė Charkivui. Kol kas pranešama, kad sužeista 17 žmonių. Svarbiausi įvykiai: 23:55 | Naujausia informacija apie smūgį Charkivui Rusams raketomis smogus Charkivui, sužeista mažiausiai 17 žmonių, dviejų iš jų būklė sunki, rašo „Ukrinform“. 12 žmonių hospitalizuota. Raketomis Charkivui rusai smogė antradienio vakarą.
2024-01-16

Kaja Kallas: legaliai Estijoje gyvenantys ukrainiečių vyrai nebus išsiunčiami mobilizacijai

Ministrė pirmininkė Kaja Kallas (Kaja Kalas) teigia, kad legaliai Estijoje šiuo metu gyvenantys šaukiamojo amžiaus ukrainiečiai vyrai nebus išsiunčiami į Ukrainą mobilizacijai, pranešė estų visuomeninis transliuotojas ERR. Duodama interviu ukrainiečių leidiniui „The Kyiv Indepedent“ K. Kallas pripažino, kad šį klausimą aptarė su prezidentu Volodymyru Zelenskiu per pastarojo vizitą Taline praėjusią savaitę, tačiau atmetė galimybę išsiųsti Estijoje legaliai gyvenančius ukrainiečius vyrus.
2024-01-15

„Rusija nejaučia grėsmės“: Estijos premjerė Kallas paragino Vakarus viršyti Rusijos išlaidas karui

Vakarų šalys turėtų perduoti Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms visus ginklus, reikalingus visoms Rusijos okupuotoms teritorijoms išlaisvinti. Pirmiausia Kyjivui reikia parūpinti tolimojo nuotolio raketų. Tokį raginimą Vakarams išsakė Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas sekmadienį paskelbtame interviu laikraščiui „The Kyiv Independent“. Jos nuomone, tai vienintelė galimybė duoti atkirtį šaliai agresorei.
55 2024-01-15

Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerės sutarė dėl vienodų sankcijų Rusijai įgyvendinimo

Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerės sutarė dėl vienodo Europos Sąjungos sankcijų regioninio įgyvendinimo Rusijai ir Baltarusijai, pranešė Vyriausybė. Ingrida Šimonytė, Evika Silina ir Kaja Kallas trečiadienį pasirašė tai numatančią bendrą deklaraciją, pranešė Lietuvos Vyriausybė. Deklaracijoje pažymima, kad siekiant sustiprinti sankcijų poveikį ir pakirsti Rusijos gebėjimą tęsti agresijos karą, kritiškai svarbu panaikinti spragas ir užtikrinti veiksmingą sankcijų taikymą.

Estijos premjerė Kallas: Europa turi didinti investicijas į gynybą

Briuselyje vykusiame Europos Vadovų Tarybos valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime kalbėdama Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas penktadienį sakė, kad būtina didinti investicijas į Europos gynybos pramonę ir jos pajėgumus, kad būtų sustiprintas ES ir Ukrainos karinis atsparumas. „Rusijos agresyvus karas prieš Ukrainą privertė mus imtis ryžtingesnių veiksmų ir mes darome pažangą“, – sakė ji.
2023-12-16

Kallas per pozavimą bendrai nuotraukai COP28 nematė atvykstančio Lukašenkos

Estijos vyriausybės atstovai sakė, kad ministrė pirmininkė Kaja Kallas penktadienį Jungtinių Tautų klimato konferencijoje Dubajuje neplanavo pozuoti bendrai nuotraukai su Aliaksandru Lukašenka, bet stovėdama galinėje eilėje nepamatė atvykstančio autoritarinio Baltarusijos lyderio.  Pasak atstovų, K. Kallas ir Latvijos, Lietuvos bei Lenkijos lyderiai anksčiau buvo drauge nusprendę nepozuoti bendrai COP28 nuotraukai, jei dalyvautų ir A. Lukašenka.
2023-12-02

Baltijos šalys įspėja Vakarus: Kyjivo derybos su Putinu reikš, kad Maskva sustiprės

Per metus fronto linija Ukrainoje beveik nepasikeitė, Europa turi problemų dėl amunicijos tiekimo, o JAV matomi politinio nuovargio nuo karo signalai. Visi šie ženklai gali suteikti galimybę Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, rašo „Bloomberg“. Leidinio teigimu, karinės pagalbos trūkumas gali priversti Ukrainą, atsidūrusią pažeidžiamoje pozicijoje, sutikti taikos derybose su Rusija.
54 2023-11-24

Kallas: kol nenustatyti faktai, negalima įvardyti kaltinamųjų dėl „Balticconnector“

Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas trečiadienį parlamente pareiškė, kad diskusiją dėl žalos dujotiekiui „Balticconnector“ ir ryšių kabeliui tarp Estijos ir Suomijos apsunkina vykstantis baudžiamasis tyrimas ir kad, kol nenustatyti tam tikri faktai, negalima įvardyti kaltinamųjų.
2023-10-25

Kaja Kallas: Estija iki pat pergalės tvirtai rems Ukrainą

Virtualiame susitikime su Ukrainos ministru pirmininku Denysu Šmyhaliu Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas penktadienį patvirtino, kad jos šalis ir toliau, iki pat pergalės, tvirtai rems Kyjivą. Ukrainos ministras pirmininkas padėkojo Estijai ir asmeniškai K. Kallas už paramą jo šaliai, kovojančiai su Rusijos invazija. „Ministras pirmininkas Šmyhalis man sakė, kad kiekvienas ukrainietis žino, jog Estija yra didžiausia jų draugė“, – sakė K. Kallas.
2023-09-02

Estijos prezidentas: premjerės veiksmai parodys, kiek rimtai ji vertina problemą dėl vyro verslo

Estijos prezidentas Alaras Karis pirmadienį pareiškė, kad tolesni ministrės pirmininkės Kajos Kallas veiksmai parodys, kiek rimtai ji vertina problemą dėl jos vyro verslo operacijų, susijusių su Rusija. Jis pabrėžė, kad vienas iš prezidento ir vyriausybės narių uždavinių – išlaikyti Estijos vidaus stabilumą ir šalies vientisumą vidaus ir užsienio politikoje.
2023-08-28

Estijos premjerės sutuoktinis sako parduosiąs su Rusija susijusios bendrovės akcijas

Estijos premjerės Kajos Kallas sutuoktinis Arvo Hallikas sako parduosiąs „Stark Logistics“ akcijas, pasirodžius informacijai, kad jo logistikos bendrovė vykdė verslą Rusijoje jau prasidėjus plataus masto karui Ukrainoje.
2023-08-25

Estijos premjerė neigia, kad jos vyro įmonė vykdo verslą su Rusijos klientais

Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas teigia, kad jos vyro Arvo Halliko logistikos bendrovė nevykdo verslo su Rusijos klientais, pasirodžius informacijos, kad tai vyko jau prasidėjus plataus masto karui Ukrainoje. Trečiadienį estų transliuotojas ERR skelbė, kad logistikos bendrovė „Stark Logistics“, kurios dalis priklauso Estijos premjerės sutuoktiniui, toliau bendradarbiavo su Rusija prasidėjus invazijai į Ukrainą.
2023-08-24

Baltijos šalių premjerai prisijungė prie G-7 deklaracijos dėl paramos Ukrainai

Lietuvos, Latvijos ir Estijos ministrai pirmininkai Ingrida Šimonytė, Krišjanis Karinis ir Kaja Kallas bendru pareiškimu prisijungė prie Didžiojo septyneto (G-7) deklaracijos dėl paramos Ukrainai. Baltijos valstybių premjerų pareiškime pažymima, kad tik narystė NATO suteiks Ukrainai saugumo garantijas ir patikimą atgrasymo priemonę, būtinas siekiant užkirsti kelią ekspansyvios Rusijos agresijai ateityje, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.
2023-08-17

Estijos opozicija inicijuoja balsavimą dėl nepasitikėjimo premjere

Pirmadienį prasidėjus neeilinei Rygikogo sesijai, partijos „Isamaa“ pirmininkas Urmas Reinsalu pateikė opozicinių „Isamaa“, Estijos konservatorių liaudies partijos (EKRE) ir Centro partijos parlamento narių pasirašytą nepasitikėjimo ministre pirmininke Kaja Kallas votumo projektą. „Gana neįprasta, kad toks balsavimas inicijuojamas praėjus vos keliems mėnesiams po to, kai vyriausybė pradėjo eiti pareigas.
2023-06-19

Kallas: opozicijos partijos atsisako pripažinti pralaimėjimą rinkimuose

Estijos Reformų partijos visuotinėje asamblėjoje premjerė ir partijos pirmininkė Kaja Kallas sekmadienį sakė, kad rinkėjai suteikė mandatą ateinantiems ketveriems metams liberalioms partijoms, kurios vertina tarptautinį bendradarbiavimą.
2023-06-12

Ukrainiečiai parodė nepagražintus mūšių prie Bachmuto vaizdus: tai – pragaras

Rusija galėjo atsiplukdyti ginklų iš Pietų Afrikos Respublikos. Vašingtonas kaltina Pretoriją priėmus į savo karinio laivyno bazę sankcionuotą rusų laivą ir prikrovus jį ginklų ir amunicijos. Pietų Afrikos Respublika kaltinimus neigia. Kol amerikiečiai aiškinasi su pietų afrikiečiais – ukrainiečiai rodo naujus, nepagražintus mūšių prie Bachmuto vaizdus ir vykdo paruošiamuosius kontrpuolimo darbus. O okupantai jau ieško kaltų dėl gėdingo jų sutriuškinimo Bachmuto pakraštyje.
2023-05-12

Šimonytė ragina tiekti Ukrainai naikintuvus: negali būti jokių tabu

Premjerė Ingrida Šimonytė ragina Ukrainai tiekti naikintuvus ir daugiau ilgo nuotolio raketų. Vyriausybės vadovės teigimu, turime pasiruošti, kad Rusija ruošiasi ilgai konfrontacijai su NATO. Taip premjerė kalbėjo po susitikimo Taline su Baltijos valstybių ministrais pirmininkais.

Prisaikdinta naujoji Estijos vyriausybė

Estijos parlamente pirmadienį prisaikdinta naujoji, 53-ioji, vyriausybė, kuriai vadovauja ministrė pirmininkė Kaia Kallas. Estijos prezidentas Alaras Karis anksčiau pirmadienį oficialiai paskyrė naująją K. Kallas vadovaujamą koalicinę vyriausybę, kurią sudaro Reformų partija, „Eesti 200“ ir Socialdemokratų partija (SDE). A. Karis teigė, kad koalicinės vyriausybės yra Estijos stiprybė, nes tokia politika grindžiama kompromisais ir reikalauja platesnio požiūrio nei tik vienos partijos norai ir p...
2023-04-17

Šimonytė pasveikino prisiekusią Estijos Vyriausybę ir jai toliau vadovausiančią Kają Kallas

Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino balandžio 17-ąją prisiekusią Estijos Vyriausybę, kuriai ir toliau vadovaus Ministrė Pirmininkė Kaja Kallas. „Didžiuojuosi neblėstančia Lietuvos ir Estijos vienybe remiant Ukrainą ir priešinantis agresoriui, kuri yra pavyzdys, ką laisvos tautos gali pasiekti kartu, puoselėdamos ir stiprindamos laisvės vertybes.

Estijos parlamentas pavedė Kallas suformuoti naują vyriausybę

Estijos parlamentas trečiadienį pavedė ministrei pirmininkei Kajai Kallas (Kajai Kalas) suformuoti naują vyriausybę po to, kai jos vadovaujama centro dešinioji Reformų partija praėjusį mėnesį didele persvara laimėjo visuotinius rinkimus.
2023-04-12

Estijos prezidentas oficialiai pavedė K. Kallas suformuoti naują vyriausybę

Estijos prezidentas Alaras Karis pirmadienį oficialiai pavedė Kajai Kallas suformuoti naują vyriausybę. Susitikimo metu K. Kallas informavo valstybės vadovą, kad dabartinė vyriausybė, kurią sudaro jos Reformų partija, Socialdemokratų partija (SDE) ir „Isamaa“ („Tėvynė“), atsistatydina. Visgi ji toliau vykdys savo įsipareigojimus, kol pradės dirbti naujas ministrų kabinetas.
2023-04-10

„Bloomberg“: Putinui susitikimas su Jinpingu nebuvo toks sėkmingas, kaip galėjo pasirodyti

Zelenskis tęsia vizitą po Ukrainos pafrontę – o pakeliui iš Bachmuto jis užsuko į degalinę išgerti kavos ir neatsigynė su juo nusifotografuoti norinčių žmonių. Zelenskio karo vadai jau užsimena apie tuoj prasidėsiantį kontrpuolimą Donbase. O Europos Sąjungos lyderiai Briuselyje bando išspręsti artilerijos sviedinių Ukrainai trūkumo problemą. Tuoj sužinosite ir ko nepavyko pasiekti Putinui per Xi Jinpingo vizitą Maskvoje. „Duokite prašau dvi juodas... – Nemokamai kariams, o mes sumokėsime.
2023-03-23

Štai kaip Estija ruošiasi blogiausiam: atsirado net specialus pareigūnas, kurio darbas – stiprinti valią gintis

Kai pernai metais Rusija įsiveržė į Ukrainą, niekas nesitikėjo, kad ginti savo šalies stos patys įvairiausi ukrainiečiai: vieni tai daro tarnaudami kariuomenėje, kiti – palaikydami pilietinę visuomenę. Noras gintis, iš tiesų, yra pats svarbiausias veiksnys su agresija susiduriančioms šalims.
2023-03-11

Estai džiaugiasi premjerės Kajos Kallas pergale: „Man patinka išsilavinę ir išmintingi žmonės“

Estijos Parlamento rinkimuose – užtikrinta premjerės Kajos Kallas pergalė. Jos partija sulaukė trečdalio balsavusiųjų palaikymo ir iškovojo 37-ias vietas parlamente iš 101-os. Kallas džiaugiasi, o antroje vietoje likęs kraštutinių dešiniųjų lyderis niršta ir žada skųsti elektroninio balsavimo rezultatus. Audringi plojimai estų premjerei Kajai Kallas, kurios vedama Reformų partija iškovojo užtikrintą pergalę Estijos parlamento rinkimuose.
2023-03-06

Kallas: Reformų partija nori kuo greičiau suburti naują vyriausybę

Estijos Reformų partijos valdyba, pirmadienį beveik dvi valandas aptarinėjusi padėtį po rinkimų, dar nepriėmė konkrečių sprendimų dėl derybų naujos koalicijos formavimo klausimu, bet partijos lyderė Kaja Kallas sakė, kad tikslas yra kuo greičiau suformuoti vyriausybę. Pasak K. Kallas, partijos vadovybė detaliai aptarė visų derinių, kurių yra bent keturi, privalumus ir trūkumus.
2023-03-06

Kallas: Reformų partija turi bendrų dalykų su visomis partijomis, išskyrus EKRE

Estijos rinkimus laimėjusios Reformų partijos lyderė, premjerė Kaja Kallas portalui „Postimees“ pirmadienį sakė, kad jos tikslas dabar yra kuo greičiau pradėti derybas dėl koalicijos ir kad jos partija turi bendrų dalykų su visomis kitomis į parlamentą patekusiomis partijomis, išskyrus Estijos konservatorių liaudies partiją (EKRE). K. Kallas didelę savo partijos pergalę pavadino netikėtumu ir sakė, kad tikėjosi kitokių skaičių. „Dabar deriniai visiškai kitokie. Tikėjausi 32–34 mandatų.
2023-03-06
Į viršų