• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Estija nori deportuoti visus, kurie gauna Rusijos pilietybę

Estija ieško būdų, kaip deportuoti asmenis iš šalies, kurie gauna Rusijos pilietybę.

Estija ieško būdų, kaip deportuoti asmenis iš šalies, kurie gauna Rusijos pilietybę.

REKLAMA

UNIAN skelbia, kad Estijos ministrė Kaja Kallas pranešė, kad jos vyriausybės atstovai ieško būdų, kaip būtų galima iš šalies deportuoti asmenis, gavusius Rusijos pasus.

„Tai, kad Estijoje gyvenęs asmuo nusprendžia gauti Rusijos Federacijos pilietybę tuo metu, kai Rusija vykdo atakas prieš Ukrainą ir jos žmones, rodo, kad, vykdant mobilizaciją, jis būtų psairengę prisijungti prie Rusijos Federacijos kariuomenės ir dalyvauti išpuoliuose prieš Ukrainą.

Tai yra grėsmė Estijos Respublikos saugumui ir labai aiškus signalas, kurio Estijos valstybė negali ignoruoti“, – „Postimees“ citavo K. Kallas žodžius.

Rusija didins karių skaičių

Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas penktadienį pasirašė dekretą, kuriuo 15 proc. didinamas šalies karių skaičius, o kariuomenė pareiškė, kad tai padaryta dėl „grėsmių“, susijusių su puolimu Ukrainoje.

REKLAMA
REKLAMA

Šis žingsnis žengtas Ukrainai ir Rusijai siekiant fronte pasistūmėti į priekį ir papildyti savo gretas konflikte, kurio fronto linijos pastaraisiais mėnesiais beveik nekito.

REKLAMA

„Kariuomenės etatinio pajėgumo padidinimas susijęs su didėjančiomis grėsmėmis mūsų šaliai, susijusiomis su specialia karine operacija ir besitęsiančia NATO plėtra“, – pareiškė kariuomenė.

Anot jos, tarnaujančių kariuomenės karių skaičius padidės maždaug 170 tūkst. žmonių ir kad tai yra „adekvatus“ atsakas į „agresyvią NATO bloko veiklą“.

Kariuomenė pridūrė neplanuojanti šaukimo į kariuomenę pakeitimų ar dar vienos mobilizacijos akcijos – nepopuliarios priemonės, dėl kurios praėjusiais metais iš Rusijos išvyko daugybė vyrų.

Vietoj to kariuomenė pastaraisiais mėnesiais ėmėsi verbavimo kampanijų, žadėdama patrauklų finansinį atlygį, ypač tolimuose regionuose.

Tačiau Kremliaus kritikai sako, kad tai yra vadinamoji paslėpta mobilizacija ir kad vyrai ir toliau sporadiškai šaukiami į kariuomenę.

Aik tu sau koks žiaurus žmogaus teisių pažeidimas. Prybaltai vysai išnaglėjo, tovarišči! Tik pagalvokit koks sadizmas - išsiųs Putiną mylinčius rusus į Rusiją!!! Košmaras, o tai kaip jie ten Rusijoje mylės Rusiją? Juk Rusiją geriausia mylėti per atstumą!
Kada ir mes paprašysim Rusijos ir Bielorusijos piliečius namo? Pats laikas, Putinas kaip tik renka naują bandą "mėsgalių šturmams", puiki proga pasitarnauti Urodinai.
Taip pat turim elgtis, o neįleisti į Lietuvą rusakalbius , jau pradėjo lipti ant lietuvių galvų. Baltarusiai ir net tie patys ukrainiečiai atvyko tik baliavoti kai žūsta jų tautiečiai.
Žinot jau darosi pikta
Laikas namo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų