• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 17 d. planuojama surengti neeilinį Europos Sąjungos (ES) vadovų susitikimą, kuriame būtų susitarta dėl vieningos Europos pozicijos finansų reformos klausimais artėjančiam G20 susitikimui.

REKLAMA
REKLAMA

Diplomatai patvirtino, kad ES pirmininkaujanti Švedija planuoja surengti vienos dienos aukščiausio lygio susitikimą.

REKLAMA

27 ES valstybių narių prezidentai ir vyriausybių vadovai turės rasti vieningą poziciją ekonomikos klausimais, kuri padėtų atkruti pasitikėjimą pasauline finansų rinka, patiriančia didžiausią nuosmukį nuo 1930 m.

Šis susitikimas įvyks likus vienai savaitei iki rengiamo G20 susitikimo, vyksiančio Pitsburge (JAV) š. m. rugsėjo mėnesį, kuriame labiausiai išsivysčiusios pasaulio šalys diskutuos ekonomikos klausimais.

REKLAMA
REKLAMA

ES laukia sunkios diskusijos, nes valstybės narės nėra vieningos finansų rinkų reguliavimo klausimais. Jungtinė Karalystė, kuri užima eilę vadovaujančių postų finansinėse institucijose, priešinasi siūlomam griežtam reguliavimo modeliui.

Tuo tarpu Prancūzija, kaip tik ragina griežčiau reguliuoti finansinių institucijų veiklą. Antradienį Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy paskelbė, kad ribos milijonines premijines išmokas ir bonusus, kuriuos sau išsimoka bankų vadovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas apie artėjantį G20 susitikimą N. Sarkozy pareiškė, kad „įmanoma pakeisti finansinio kapitalizmo taisykles“. Tačiau, tai „globali problema ir ją reikia spręsti globaliai“.

Ekonomikos atsigavimas

ES lyderiai diskutuos ir apie tai, kaip paspartinti ES ekonomikos atsigavimą.

Nors kelios šalys (Vokietija, Prancūzija) jau paskelbė, kad jų ekonomikos įveikė recesijos stadiją, tačiau dauguma Bendrijos valstybių vis dar susiduria su ekonominiais sunkumais.

REKLAMA

Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso susitikimo su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaitė metu teigė, kad „finansų ir ekonomikos krizės įtaka vis dar jaučiama Europoje ir dar daug ką reikia padaryti“.

„Kelios Europos šalys jau jaučia atsigavimo ženklus, tačiau galutinis atsigavimas dar nepasiektas,“ – įspėjo J.M. Barroso.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų