• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

ES pasmerkė Rusijos branduolinių pratybų planus

Europos Sąjunga (ES griežtai sukritikavo Rusijos planus surengti branduolinio ginklo pratybas. „Tai neatsakingo Rusijos elgesio tąsa ir dar vienas įrodymas, kad Kremlius suinteresuotas tik aštrinti padėtį“, – pirmadienį Briuselyje sakė ES užsienio politikos įgaliotinio Josepo Borrellio atstovas. ES, anot jo, ragina Rusiją nustoti „žvanginti ginklais“ ir nutraukti agresiją prieš Ukrainą.

Europos Sąjunga (ES griežtai sukritikavo Rusijos planus surengti branduolinio ginklo pratybas. „Tai neatsakingo Rusijos elgesio tąsa ir dar vienas įrodymas, kad Kremlius suinteresuotas tik aštrinti padėtį“, – pirmadienį Briuselyje sakė ES užsienio politikos įgaliotinio Josepo Borrellio atstovas. ES, anot jo, ragina Rusiją nustoti „žvanginti ginklais“ ir nutraukti agresiją prieš Ukrainą.

REKLAMA

Per pratybas, apie kurias paskelbta pirmadienį, Gynybos ministerijos Maskvoje duomenimis, bus mokomasi parengti ir panaudoti nestrateginius atominius ginklus. Tai branduoliniai ginklai, kurie, pavyzdžiui, gali būti panaudoti prieš priešiškus dalinius ir kitus karinius taikinius. Jų sprogstamoji galia paprastai yra daug mažesnė nei strateginių atominių ginklų, kurie pirmiausiai buvo sukurti kaip atgrasymo priemonė.

Maskva pratybas argumentuoja „provokaciniais atskirų Vakarų pareigūnų pareiškimais ir grasinimais Rusijos Federacijai“. Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, paklaustas žurnalistų, patvirtino, kad konkreti priežastis, be kita ko, yra Prancūzijos prezidento Emmenuelio Macrono teiginiai dėl karių siuntimo į Ukrainą. Prancūzijos vadovas yra pareiškęs, kad iš esmės neatmeta Vakarų sausumos dalinių siuntimo į Ukrainą galimybės. Tokie žodžiai rodo „ketinimą siųsti į Ukrainą ginkluotus kontingentus“, sakė D. Peskovas.

REKLAMA
REKLAMA

JAV smerkia neatsakingą retoriką, Rusijai įsakius surengti branduolines pratybas

Jungtinės Valstijos pirmadienį pasmerkė Maskvos „neatsakingą retoriką“ po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakė surengti branduolines pratybas netoli Ukrainos.

REKLAMA

„Tai yra neatsakingos retorikos, kurią iš Rusijos matėme ir anksčiau, pavyzdys. Ji visiškai netinkama atsižvelgiant į dabartinę saugumo padėtį“, – žurnalistams sakė sakė Pentagono atstovas generolas majoras Patas Ryderis (Patas Raideris), paklaustas apie šį pranešimą.

„Nepastebėjome jokių pokyčių jų strateginių pajėgų laikysenoje“, – sakė P. Ryderis.

„Akivaizdu, kad mes ir toliau stebėsime“ , – pridūrė jis. 

Baltijos šalių, Vokietijos premjerai smerkia Rusijos branduolinių ginklų pratybas

Baltijos šalių ir Vokietijos ministrai pirmininkai pirmadienį pasmerkė Rusijos ketinimus surengti taktinių branduolinių ginklų pratybas.

REKLAMA
REKLAMA

„Ar galime užtikrintai pasakyti, kad jie jų nepanaudos? Ne, mes negalime, nes jie jau anksčiau darė daugybę beprotiškų dalykų“, – bendroje keturių šalių premjerų spaudos konferencijoje Rygoje sakė Estijos premjerė Kaja Kallas.

„Tačiau turime suprasti, kodėl jie grasina: jie bando mus atsitraukti nuo sprendimų, kuriuos kitu atveju priimtume. Manau, neturėtume tam pasiduoti“, – pridūrė ji.

Rusija anksčiau pirmadienį paskelbė surengsianti branduolinių ginklų pratybas, jose dalyvaus karinis jūrų laivynas ir kariai, dislokuoti netoli Ukrainos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pradėjęs didelio masto invaziją į Ukrainą, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas intensyvino savo branduolinę retoriką, o vasarį kreipdamasis į šalies gyventojus teigė, kad yra iškilusi reali branduolinio karo rizika.

Maskva teigia, kad naujausios pratybos yra atsakas į Vakarų lyderių, įskaitant Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną (Emaniuelį Makroną), komentarus dėl karių siuntimo į Ukrainą.

Latvijos premjerė Evika Silina (Evika Silinia) spaudos konferencijoje sakė, kad Rusija siekia padaryti spaudimą šalims, kurių atstovai birželį rengiasi dalyvauti Šveicarijoje vyksiančioje Ukrainos taikos konferencijoje.

REKLAMA

„Turime išlikti kartu, turime būti stiprūs kartu“, – teigė ministrė pirmininkė.

„Kuo daugiau šalių supras Rusijos grėsmę, tuo daugiau šansų Ukrainai yra laimėti šitą karą“, – pridūrė ji.

Kalbėjęs po jos, Vokietijos ministras pirmininkas Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) sakė remiantis Latvijos kolegės žodžius ir pridūrė: „Svarbu dar kartą pasakyti garsiai ir aiškiai, kad branduoliniai ginklai negali būti panaudoti šiame kare (Ukrainoje – BNS)“.

REKLAMA

Praėjusią savaitę duodamas interviu E. Macronas sakė, kad klausimas dėl karių siuntimo į Ukrainą teisėtai iškiltų, jei Rusija pralaužtų Ukrainos fronto liniją ir Kyjivas pateiktų tokį prašymą.

„Nieko neatmetu, nes susiduriame su tuo, kuris nieko neatmeta“, – sakė E. Macronas, turėdamas omenyje V. Putiną.

Savo ruožtu Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) praėjusią savaitę interviu sakė, kad Ukraina turi teisę smogti taikiniams Rusijoje.

Branduolinis artėja
Branduolinis artėja
Lėktuvų F-16 pasirodymą Ukrainoje Rusija suvoks kaip branduolinių ginklų nešėjus, nepaisant jų modifikacijos, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

„Negalime nekreipti dėmesio į tai, kad šie orlaiviai priklauso dvigubai įrengtoms platformoms – nebranduolinėms ir branduolinėms... Suvoksime juos kaip branduolinio ginklo nešėjus ir šį JAV ir NATO žingsnį vertinsime kaip tikslinę provokaciją“,
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų