Trečiadienį priimtoje rezoliucijoje (499 balsai už, 130 prieš, 67 susilaikė) Europos Parlamentas ragina atkurti pasitikėjimą finansų rinka ir stiprinti jos priežiūrą, taip pat paspartinti bendros energijos rinkos kūrimą, ypač rytinėje ES dalyje. Savo ruožtu europarlamentarai ragina persvarstyti ES politiką Rusijos atžvilgiu, jei ši nevykdytų savo įsipareigojimų Gruzijoje.
Susirūpinę finansų rinkos krize, EP nariai pažymi, jog „finansiniai produktai turi būti reguliuojami ir skaidrūs“, o „finansų rinkos turėtų tarnauti realiajam ekonomikos sektoriui“. Jie ragina „sustiprinti ES rinkos reguliavimo ir priežiūros sistemą bei krizių valdymą ES lygmeniu“. Parlamento nuomone, labai svarbu, kad valstybės „parodytų tvirtą ryžtą ir gebėjimą veiksmingai valdyti krizę“ siekdamos stiprinti pasitikėjimą finansų rinka – visų pirma sudaryti galimybes bankams vėl teikti kreditus įmonėms ir privatiems asmenims. Taip pat siūloma nedelsiant persvarstyti Taupymo pajamų apmokestinimo direktyvą.
Savo ruožtu europarlamentarai pažymi, kad siekiant įveikti krizę neturi būti pakenkta stabilumui ir ekonomikos augimui, o „valstybės narės turėtų siekti fiskalinio konsolidavimo“. „Būtina užtikrinti tvarią ir į augimą orientuotą makroekonominę aplinką“, – priduria EP nariai. Kai finansinei institucijai gelbėti skiriamos valstybės lėšos, svarbu atlikti viešą vertinimą, pagerinti bankų valdymą, užtikrinti griežtą jų atskaitomybę, apriboti jų vadovų atlyginimus bei parengti investicijų į ekonomiką strategiją, mano europarlamentarai.
EP „ragina valstybes nares iš naujo apsvarstyti dabartinės finansinės sistemos veikimą“ ir „ieškoti visuotinių susidariusios krizės sprendimų, kurie leistų skatinti parengti naują tarptautinę finansų valdymo tvarką ir reformuoti Breton Vudso institucijas“. Parlamentas pritaria iniciatyvai kuo greičiau surengti tarptautinę konferenciją šiuo klausimu ir „yra įsitikinęs, kad ES turi atlikti pagrindinį vaidmenį diskusijose dėl būsimos tarptautinės finansų rinkos struktūros“.
EP nuomone, „Lisabonos sutartyje numatytos institucijų reformos skubiai reikalingos“. Europarlamentarai ragina Europos Vadovų Tarybą gruodžio mėn. nutarti, kada galėtų būti pateikti konkretūs siūlymai, kurie ne tik „užtikrintų bendrą Airijos visuomenės sutarimą dėl šalies ateities reformuotoje ir stipresnėje Europos Sąjungoje, bet ir būtų priimtini Airijos partneriams ES“.
Parlamentas kviečia ryžtingai kurti bendrą ES išorinės energetikos politiką, „ypač siekiant ES vienybės derybose su energijos tiekėjais ir tranzitinėmis šalimis“. EP „ragina ypatingą dėmesį skirti trūkstamų jungiamųjų tinklų tiesimui, ypač rytinėje Europos dalyje“. Savo ruožtu deputatai siūlo iki kitų metų vidurio parengti teisės aktų rinkinį, kuris leistų užbaigti kurti ES vidaus energetikos rinką. EP taip pat „mano, kad dėl dabartinės tarptautinės finansų krizės neturėtų būti persvarstomi su klimatu susiję ES tikslai po 2012 m.“.
Parlamentas „mano, kad Kaukazo konfliktai negali būti sprendžiami karinėmis priemonėmis, ir griežtai smerkia visus, kurie panaudojo jėgą bei smurtą siekdami pakeisti padėtį nuo Gruzijos atsiskyrusiose Pietų Osetijos ir Abchazijos teritorijose“. EP „ragina Rusiją gerbti Gruzijos Respublikos suverenitetą ir teritorinį vientisumą bei jos sienų, kurias pripažino visos ES valstybės narės, neliečiamumą“. „ES privalo persvarstyti savo politiką Rusijos atžvilgiu, jei Rusija nevykdytų savo įsipareigojimų“, – pažymi europarlamentarai. Jie „apgailestauja, kad ES stebėjimo misijai neleidžiama įžengti nė į vieną iš separatistinių regionų“. Savo ruožtu Parlamentas ragina stipriau remti Baltarusijos pilietinę visuomenę, plėtoti laipsnišką sąlygomis pagrįstą dialogą su Baltarusijos valdžia bei įtraukti į jį šios šalies demokratinę opoziciją.