Donaldo Trumpo atsakas įsiutins Šiaurės Korėją

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienio vakarą paskelbė naują „Twitter“ žinutę ir patikino, kad Šiaurės Korėja niekada nepasigamins branduolinių raketų, galinčių pasiekti Jungtinių Valstijų teritoriją.

Šį D.Trumpo žinutė buvo kaip reakcija į ankstesnę dieną Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno paskelbtą pareiškimą, kad jo šalies vykdoma tarpžemyninių balistinių raketų kūrimo programa pasiekė „galutinius etapus“. „Šiaurės Korėja ką tik pareiškė pasiekusi branduolinio ginklo, galinčio pasiekti kai kurias JAV dalis, kūrimo galutinius etapus, – rašė D.Trumpas. – To nebus!“

Nors Vašingtonas ne kartą tvirtino niekada nepripažinsiantis Šiaurės Korėjos kaip branduolinės valstybės, D.Trumpas anksčiau nėra išsakęs savo nuomonės apie šią atsiskyrusią komunistinę šalį.

Kai buvo išrinktas naujuoju JAV prezidentu, nekilnojamojo turto magnatas liko ištikimas savo įpročiui pareiškimus ir įvairią kritiką skelbti savo „Twitter“ paskyroje. Kartais jis tviteryje išreiškia ir savo nuomonę nacionalinio saugumo klausimais. Tai kelia nerimą analitikams, bandantiems suprasti, ką toks elgesys gali reikšti JAV politikai po D.Trumpo inauguracijos sausio 20 dieną.

REKLAMA

Praėjusį mėnesį jis pasiūlė atnaujinti Šaltojo karo ginklavimosi varžybas, tviteryje parašęs, jog Jungtinės Valstijos privalo „smarkiai stiprinti ir plėsti“ savo branduolinę ginkluotę.

Be to, jis supykdė Kiniją, kai „Twitter“ pranešime apkaltino Azijos milžinę manipuliuojant valiuta ir vykdant karinio ekspansionizmo politiką Pietų Kinijos jūroje. Vis dėlto Pekino, artimiausio Pchenjano sąjungininko, palaikymo jam prireiks norint pasipriešinti augančiai karinei Šiaurės Korėjos grėsmei.

Tačiau pirmadienį D.Trumpui paleidus kritikos salvę tviteryje, jo galimybės sulaukti Pekino palaikymo gerokai sumenko.

„Kinija ima daugybę pinigų ir kitų turtų iš JAV visiškai vienpusėje prekyboje, bet nepadės mums su Šiaurės Korėja. Gražu!“ – rašė jis tviteryje.

„Branduolinis galiūnas“

Pchenjanas „iškilo kaip branduolinis galiūnas“, sakė pusę valandos trukusioje Naujųjų metų sutikimo kalboje Kim Jong Unas ir pridūrė, kad dabar jo šalis yra „karinė Rytų galia, kurios negali paliesti net stipriausias priešas“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų