Buvęs Didžiosios Britanijos armijos karininkas savo planuotą 80 dienų misiją pradėjo 2015 metų lapkritį ir ketino per ją surinkti lėšų sužeistus britų karius globojančioms organizacijoms. Tačiau H.Vorsley taip ir nepavyko pasiekti užsibrėžto tikslo – tapti pirmuoju žmogumi, kuris vienas ir be jokios pagalbos kirstų Antarktidą; jis mirė nuo išsekimo ir dehidratacijos;tiedsa, lėšų surinko daugiau negu planavo.
Buvusiam Didžiosios Britanijos karininkui H.Worsley iki beveik 1 600 kilometrų kelionės pabaigos buvo likę vos 48 kilometrai, kai jis išsikvietė pagalbą ir sraigtasparniu buvo išskraidintas į ligoninę.
Pirmadienį jo šeima pranešė, kad H.Worsley mirė „dėl visiškos organų disfunkcijos“ Punta Arenaso ligoninėje, Čilėje. Prieš dieną jam buvo atlikta operacija dėl bakterinio peritonito – ūminės bakterinės pilvaplėvės infekcijos, dėl kurios pacientą gali ištikti septinis šokas.
55 metų H.Worsley, kuris sau reikiamas atsargas traukė rogutėmis, per 71 dieną įveikė 900 mylių atstumą, taip norėdamas sėkmingai užbaigti prieš 100 metų nepasisekusią Ernesto Shackletono ekspediciją. E.Shackletonas buvo priverstas nutraukti savo kelionę, kai 1915 metais jo laivą „Endeavour“ užspaudė ir nuskandino ledų sangrūda ir jo įgulai beliko rūpintis tik savo išsigelbėjimu.
Aktyvią sportininko karjerą baigęs futbolininkas D.Beckhamas tinkle Instagram. com paskelbė nuotrauką, kurioje jis pozuoja su velioniu keliautoju. „Jokie žodžiai negali aprašyti to liūdesio dėl Henry netekties... Man pasisekė, kad sutikau Henry... Žmogų, kuris tiek metų tarnavo mūsų šaliai ir žmogų, kuris su tokiu pasididžiavimu kalbėdavo apie savo šeimą... Šiuo metu mintimis esame su Henry šeima“, – parašė D.Beckhamas prie nuotraukos.
Princas Williamas, kuris buvo šios ekspedicijos globėjas, taip pat paskelbė užuojautą, rašydamas ir savo brolio princo Harry, kuris taip pat dalyvavo labdaringuose žygiuose į Šiaurės ir Pietų polius, vardu.
„Mes su Harry labai liūdime sužinoję apie Henry Worsley netektį, – sakoma princo Williamo pareiškime. – Jis buvo žmogus, demonstravęs didelę drąsą ir ryžtą. Mes nepaprastai didžiuojamės, kad bendradarbiavome su juo... Mes netekome draugo, bet jis išliks įkvėpimo šaltinis mums visiems, ypač tiems, kurie pasinaudos jo fondo „Endeavour“ labdara. Mes užtikrinsime, kad jo šeima gautų jai reikiamą paramą šiuo siaubingai sunkiu jai metu“.
Pasak H.Worsley žmonos Joannos, ekspedicijos organizatoriai surinko daugiau nei 100 tūkst. svarų sterlingų (137 tūkst. eurų) sužeistiems kariams. Fondo „Endeavour“ paskelbtame pranešime sakoma, kad jį „pribloškė“ keliautojo mirtis.
H.Worlsey nusprendė nutraukti savo kelionę penktadienį, kai dvi dienas negalėjo išeiti iš savo palapinės. „71 dieną Antarktidoje vienas, daugiau nei 900 statutinių mylių atstumas ir nuolat mažėjanti mano fizinė ištvermė šiandien pasiekė savo – su dideliu liūdesiu turiu pranešti apie kelionės pabaigą, visai arti tikslo“, – sakoma keliautojo paskutiniame pranešime iš Antarktidos.