Dauguma turkų norėtų prisijungti prie Europos Sąjungos nepaisant blogėjančių Turkijos ir Prancūzijos santykių bei dalinai įšaldyto stojimo proceso, skelbia „EU Observer“.
Jei būtų rengiamas referendumas, 62 proc. turkų balsuotų už stojimą į ES, o tik 27 proc. pareikštų neigiamą nuomonę. 2004 metais narystę palaikė kone du trečdaliai turkų, tačiau, 2005 metais pradėjus derybas dėl prisijungimo, parama narystei smuko iki 30 proc. 2007 metų pabaigoje įsiliejimą į ES rėmė 50 proc. turkų.
Turkijos užsienio reikalų ministras Ali Babacanas pareiškė, kad jo šalis narystei turėtų būti visiškai pasirengusi jau 2013 metais. Tiesa, vienos iš pagrindinių ES valstybių Prancūzijos vadovas Nicolas Sarkozy nuolat teigia, kad Turkija, priešingai nei tarkime Ukraina, nėra europinė valstybė vertinant vertybiniu požiūriu. Prancūzijos parlamentas palaiko idėją, kad dėl kiekvienos naujos didelės valstybės įsijungimo į ES būtų balsuojama visuotiniame referendume. Apklausos rodo, kad dauguma prancūzų pasisakytų prieš Turkijos narystę.
Derybos dėl Turkijos stojimo į ES bus atnaujintos birželį.