Jie išanalizavo daugiau nei 69 mln. žmonių ligų istorijas JAV, įskaitant 62 tūkst. koronaviruso pacientų, rašoma „The Mirror“. Duomenų analizė parodė, kad praėjus bent trims mėnesiams po teigiamos koronaviruso diagnozės kas penktam ligoniui buvo pirmą sykį gyvenime diagnozuotas nerimas, depresija ar nemiga. Psichinių sutrikimų rizika susirgus Covid-19 išauga apie du kartus, tikina tyrimo autoriai.
„Žmonės nerimavo, kad nuo Covid-19 pasveikę asmenys turės didesnę riziką susidurti su psichikos problemomis, ir mūsų tyrimas … parodė, kad taip ir, tikėtina, yra“, – pareiškė Oksfordo profesorius Paulas Harrisonas.
Tyrimo autorių kolegos atkreipė dėmesį, kad šis atradimas tik įrodė, kad Covid-19 kelia pavojų psichinei sveikatai.
„Tikėtina, kad taip yra dėl psichologinių stresorių, susijusių su šia konkrečia pandemija, ir fizinių ligos padarinių“, – pažymėjo Londono universiteto koledžo psichologas Michaelis Bloomfieldas.
Koronavirusas taip pat veikia ir tuos žmones, kuriems jau buvo anksčiau diagnozuoti vienokie ar kitokie sutrikimai. Maža to, tyrimas parodė, kad žmonėms, kurie anksčiau yra turėję esminių psichinių sutrikimų tikimybės užsikrėsti Covid-19 yra net 65 proc. didesnė.