Dar vienas koronaviruso smūgis: psichinių sutrikimų rizika išauga dvigubai

Koronaviruso infekcija yra siejama su daug nemalonių simptomų, nuo įkyraus sauso kosulio iki skonio ar uoslės netekimo ir galvos skausmų. Oksfordo universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad Covid-19 taip pat paveikia žmonių psichiką, įskaitant nerimo priepuolius, depresiją ar nemigą. 

Jie išanalizavo daugiau nei 69 mln. žmonių ligų istorijas JAV, įskaitant 62 tūkst. koronaviruso pacientų, rašoma „The Mirror“. Duomenų analizė parodė, kad praėjus bent trims mėnesiams po teigiamos koronaviruso diagnozės kas penktam ligoniui buvo pirmą sykį gyvenime diagnozuotas nerimas, depresija ar nemiga. Psichinių sutrikimų rizika susirgus Covid-19 išauga apie du kartus, tikina tyrimo autoriai. 

„Žmonės nerimavo, kad nuo Covid-19 pasveikę asmenys turės didesnę riziką susidurti su psichikos problemomis, ir mūsų tyrimas … parodė, kad taip ir, tikėtina, yra“, – pareiškė Oksfordo profesorius Paulas Harrisonas. 

Tyrimo autorių kolegos atkreipė dėmesį, kad šis atradimas tik įrodė, kad Covid-19 kelia pavojų psichinei sveikatai.

„Tikėtina, kad taip yra dėl psichologinių stresorių, susijusių su šia konkrečia pandemija, ir fizinių ligos padarinių“, – pažymėjo Londono universiteto koledžo psichologas Michaelis Bloomfieldas.

Koronavirusas taip pat veikia ir tuos žmones, kuriems jau buvo anksčiau diagnozuoti vienokie ar kitokie sutrikimai. Maža to, tyrimas parodė, kad žmonėms, kurie anksčiau yra turėję esminių psichinių sutrikimų tikimybės užsikrėsti Covid-19 yra net 65 proc. didesnė. 

Azijos šalys rudenį su nauja pandemijos banga tvarkosi daug geriau už likusį pasaulį. Pagrindine to priežastimi laikoma griežta koronaviruso atvejų sekimo sistema, karantinas ir masinis visų testavimas.

 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-11-11 12:37:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
COVID-19 pazeidzia smegis visu kurie sedi valdzioje.
Atsakyti
0

j
jooo
2020-11-11 12:22:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
viskas aišku,persirgai corona, pasidarai durnelis.
Atsakyti
0

K
Kitas psichas
2020-11-11 12:48:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Utilizuot
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų