Covid-19 kelia šiurpą Indijoje: praneša apie užfiksuotą mirčių rekordą

Indija ketvirtadienį užregistravo dar 3 645 mirties nuo COVID-19 atvejus, ir tai yra naujas šalies rekordas, rodo Sveikatos ministerijos pateikiami duomenys.

12

Indijoje COVID-19 jau pasiglemžė 204 832 žmonių gyvybes, rodo ministerijos paskelbti skaičiai. Vis dėlto daug ekspertų įtaria, kad tikrasis pandemijos aukų Indijoje skaičius yra didesnis.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. COVID-19 košmaras Indijoje: mirusieji kremuojami masinėse laužavietėse

Staigus COVID-19 atvejų skaičiaus augimas, dėl kurio iš dalies kaltinama nauja viruso atmaina ir masiniai politiniai bei religiniai renginiai, nulėmė didžiulį vietų, vaistų ir deguonies trūkumą ligoninėse.

JAV siunčia Indijai 100 mln. dolerių vertės pagalbą dėl COVID-19

Jungtinės Valstijos trečiadienį paskelbė, kad siunčia su didžiule pandemijos banga besigrumiančiai Indijai daugiau kaip 100 mln. dolerių (82,85 mln. eurų) vertės pagalbą, įskaitant beveik milijoną greitųjų testų pirmuoju skrydžiu.

Pasak Baltųjų rūmų, pirmąją siuntą karinis lėktuvas į Naująjį Delį atskraidins ketvirtadienį, kelios dienos po prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) pažado didinti pagalbą šiai šaliai.

Pirmoje siuntoje yra 960 tūkst. greitųjų testų, kuriais COVID-19 galima nustatyti per 15 minučių, ir 100 tūkst. N95 respiratorių sveikatos apsaugos darbuotojams, paskelbė JAV humanitarinės pagalbos agentūra USAID.

Baltieji rūmai nurodė, kad bendra pagalbos krovinių artimiausiomis dienomis vertė bus daugiau nei 100 mln. dolerių ir kad tarp siunčiamų daiktų bus 1 tūkst. daugkartinio naudojimo deguonies balionų bei 1,7 tūkst. koncentratorių, tiekiančių pacientams deguonį iš oro.

„Taip kaip Indija siuntė pagalbą Jungtinėms Valstijoms, kai pandemijos pradžioje buvo perkrautos mūsų ligoninės, Jungtinės Valstijos yra pasiryžusios padėti Indijai šiuo metu, kai jai reikia pagalbos“, – sakoma Baltųjų rūmų pareiškime.

Jame taip pat sakoma, kad JAV siunčia medžiagų daugiau kaip 20 mln. vakcinos nuo COVID-19 dozių pagaminti.

Šios medžiagos nukreipiamos nuo JAV užsakymų dėl „AstraZeneca“ vakcinos, kuri Amerikoje nėra patvirtinta, gaminimo.

REKLAMA

Pasigirdus kritikai, kad JAV nesidalija atsargomis, nors sėkmingai vykdo masinę vakcinaciją, Baltieji rūmai sekmadienį pažadėjo skirti medžiagų, kad Indija galėtų gaminti pigią „AstraZeneca“ vakcinos versiją „Covishield“.

J. Bidenas pirmadienį sakė, kad Jungtinės Valstijos taip pat išsiųs į užsienį iki 60 mln. „AstraZeneca“ vakcinos dozių, kurios jau yra pagamintos, tačiau kol kas neaišku, kiek šių dozių atiteks Indijai.

Valstybės skuba siųsti pagalbą Indijai, besigrumiančiai su viena didžiausių pasaulyje COVID-19 bangų nuo pandemijos pradžios.

Indijoje jau viršyti ligoninių ir krematoriumų pajėgumai, nors šalis yra tarp didžiausių skiepų gamintojų pasaulyje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų