Paskutiniais duomenimis, Bangladeše žuvo mažiausiai 600 žmonių, kai galingas ciklonas užgriuvo šalies krantus ir sulygino su žeme pakrantės kaimus, rašo BBC.
Tikslūs duomenis apie stichijos aukas kol kas lieka neaiškūs, kadangi audra užkirto susisiekimą su nusiaubtu regionu.
Ketvirtai kategorijai priskiriamas ciklonas, nuniokojęs pietinę Bangladešo dalį, - kol kas pats galingiausiai šiemet. Pranešama, jog penktadienį, pasiekęs šalies sostinę Daką ciklonas pagaliau nusilpo.
Šimtai tūkstančių žmonių buvo evakuoti dar prieš 250 kilometrų per valandą greitį siekusiems vėjams pasiekiant pietinę Bangladešo pakrantę. Tačiau tie, kurie liko, susidūrė akis į akį su mirtį sėjančia gamtos stichija. Pareigūnai praneša, kad aukų skaičius dar nėra galutinis ir gali išaugti, be to, materialiniai ciklono padaryti nuostoliai vis dar tebeskaičiuojami.
Pasaulinės maisto programos atstovai pareiškė siunčiantys į Bangladešą būtiniausių maisto produktų, skirtų 400 tūkst. žmonių išmaitinti. Raudonojo pusmėnulio organizacija bei kitos nevyriausybinės organizacijos taipogi pažadėjo Bangladešui suteikti humanitarinę pagalbą.
BBC praneša, kad kol kas šalyje neveikia pagrindinis sostinėje Dakoje esantis oro uostas, upėse neplaukioja keltai, o dauguma kelių vis dar yra užblokuoti audros išrautų medžių nuolaužų.
Dalis pietinės pakrantės gyventojų liko be elektros energijos, o Vidaus reikalų ministerijos atstovai praneša, kad vis dar negali susisiekti su keliais ciklono nuniokotais kaimais, kuriuose dingo telefono ryšys.
Teigiama, kad dauguma žmonių žuvo audros išrautiems medžiams griaunant gyventojų namus. Raudonojo pusmėnulio atstovai teigia, kad mažiausiai 3 kaimai visiškai sulyginti su žeme. Dauguma vargingai gyvenančių žmonių namai Bangladeše pastatyti iš nendrių, medžio bei skardos.
Anot BBC, Bangladešo televizija praneša, kad iš jūros, nepaisant perspėjimų apie artėjantį cikloną, negrįžo mažiausiai 100 žvejybinių laivų. Audros metu bangos siekė 5 metrų aukštį.
Po to, kai ciklonas 1970 metais Bangladeše pareikalavo 500 tūkst. žmonių gyvybių, šalyje įrengta išankstinė perspėjimų apie artėjančius ciklonus sistema bei suręstos specialios pastogės nuo stichijos bėgantiems žmonėms prisiglausti.