Cichanouskaja susitiko su JAV prezidentu Bidenu papildyta 20.35 val.

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį Baltuosiuose rūmuose susitiko su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja ir išreiškė paramą jos šalies demokratiniams siekiams.

„Man buvo garbė šįryt Baltuosiuose rūmuose susitikti su S. Cichanouskaja, – tviteryje parašė J. Bidenas. – Jungtinės Valstijos palaiko Baltarusijos žmones, jiems siekiant demokratijos ir visuotinių žmogaus teisių apsaugos.“

Tuo metu S. Cichanouskajos kanale platformoje „Telegram“ paskelbtame pranešime pabrėžiama, jog ji iš Baltųjų rūmų išėjo įsitikinusi, kad „milijonų baltarusių balsas buvo išgirstas“.

„Kaip politikė džiaugiuosi šiuo susitikimu. Prezidentas Bidenas pasakė, kad pasaulyje tęsiasi kova tarp autokratijos ir demokratijos. Ir jūs žinote, kad Baltarusija yra šios kovos priešakinėse linijose. Todėl paraginau prezidentą Bideną padėti mums padaryti Baltarusiją sėkmingu nesmurtinio perėjimo prie demokratijos pavyzdžiu“, – pranešime cituojama opozicijos lyderė.

„Baltarusijos revoliucija nesusijusi su geopolitika. Tai – baltarusių demokratinis pasirinkimas, o JAV moralinė pareiga yra mus palaikyti“, – sakė S. Cichanouskaja.

Pasak jos, Baltarusijos suverenitetas negali būti derybų objektu.

„Bet kokie susitarimai, pasirašyti nelegitimaus režimo, neteisėti“, – pažymėjo ji.

„Krizės sprendimas gali būti tik nauji laisvi rinkimai, kontroliuojami tarptautiniu mastu. Ir visi politiniai kaliniai turi būti paleisti be jokių sąlygų. Baltarusijos krizė turi būti įtraukta į tarptautinę darbotvarkę, JT ir ESBO, o visi kaltieji turi būti patraukti atsakomybėn tarptautiniuose teismuose“, – sakė buvusi kandidatė į prezidentus.

„Būdama politinio kalinio Siarhejaus Cichanouskio žmona, jaučiu skausmą, kad jis ir tūkstančiai žmonių negali pasidalinti šia akimirka su manimi. Bet aš tikiu, kad jie sužinos apie šį susitikimą. Ir jie žinos, kad mes kovojame už juos. Kaip dviejų vaikų motina aš tikiuosi, kad jie supras ir atleis už tai, jog šiais laikais jų mama ne visada buvo su jais“, – pridūrė ji.

„Nesvarbu, kiek laiko ir pastangų pareikalaus Baltarusijos kelias į laisvę, aš esu pasirengusi nueiti jį kartu su baltarusiais. Ir aš dėkoju prezidentui Bidenui, kad jis palaikė mus šiame kelyje“, – teigė S. Cichanouskaja.

Anksčiau šį mėnesį S. Cichanouskaja Vašingtone susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Anthony Blinkenu, valstybės sekretoriaus pavaduotoja politikos reikalams Victoria Nuland, JAV prezidento patarėju nacionalinio saugumo klausimais Jake'u Sullivanu ir baltarusių išeivijos atstovais Jungtinėse Valstijose.

Valstybės departamentas pranešė, kad amerikiečių pareigūnai patikino S. Cichanouskają dėl nekintamos paramos „Baltarusijos žmonių demokratiniams siekiams“.

Baltarusiją kelis mėnesius krėtė masiniai protestai Aliaksandrui Lukašenkai pasiskelbus 2020 metų rugpjūtį vykusių prezidento rinkimų nugalėtoju. Opozicija ir Vakarai tą balsavimą laiko suklastotu.

REKLAMA

Politikos naujokė S. Cichanouskaja, nusprendusi balotiruotis vietoje savo įkalinto vyro, tvirtina nugalėjusi tame balsavime. Po rinkimų ji nusprendė palikti šalį ir šiuo metu gyvena Lietuvoje.

Baltarusijos valdžia į opozicijos demonstracijas sureagavo itin griežtomis priemonėmis: milicija sulaikė per 35 tūkst. žmonių, tūkstančiai protestuotojų skundėsi patyrę jėgos struktūrų pareigūnų smurtą.

Svarbiausi opozicijos veikėjai buvo įkalinti arba priversti palikti šalį, nepriklausomų žiniasklaidos priemonių redakcijos buvo apieškotos, o jų žurnalistai – areštuoti.

Vakarų demokratijos savo ruožtu paskelbė Minskui sankcijų. Europos Sąjunga sugriežtino baudžiamąsias priemones Baltarusijai gegužę priverstinai nutupdžius „Ryanair“ lainerį ir suėmus opozicijos tinklaraštininką Ramaną Pratasevičių.


Rašyti komentarą...
:
:D
2021-07-29 01:50:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Susirink migrantus val..ta
Atsakyti
-1

P
Prezidentas
2021-07-30 22:35:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pyzdec viskam susitiko du prezidentai cha cha cha. Vienas be smegenų kita nachalevčikė.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų