Jungtinių Amerikos Valstijų (1/1) rinktinė po pralaimėjimo pirmose Tokijo olimpinių žaidynių rungtynėse reabilitavosi pergale 54 taškų persvara. Greggo Popovichiaus auklėtiniai rezultatu 120:66 (28:12, 32:18, 22:13, 38:23) nušlavė Irano (0/2) krepšininkus.

Amerikiečiai paskutines grupės rungtynes žais prieš Čekiją, o Iranas susitiks su Prancūzija.

JAV rinktinėje šeši krepšininkai įmetė bent 10 taškų, o rezultatyviausias buvo 21 tašką surinkęs Damianas Lillardas. Jis vien 18 įmetė pirmoje mačo pusėje. 16 surinko Devinas Bookeris, 14 - Jaysonas Tatumas.

Trečiąją žaidimo minutę JAV rinktinė atsiliko 5:7, tačiau tada pelnė septynis taškus be atsako. Vėliau kėlinio pabaigoje jie dar laimėjo atkarpą 11:0 ir po Khriso Middletono tritaškio buvo priekyje 28:12.

Antrajame kėlinyje amerikiečiai pradėjo smagintis ir triuškinti Iraną, kurie vienu metu pirmavo 33 taškų persvara.

G.Popovichiaus auklėtiniai per pirmąją mačo pusę pataikė 13 tritaškių iš 21 ir padarė vos tris klaidas.

Damianas Lillardas per pirmus du kėlinius jau buvo įmetęs 18 taškų.

JAV: Damianas Lillardas 21 (7/13 trit.),  Devinas Bookeris 16, Jaysonas Tatumas 14, Zachas LaVine'as 13 (8 rez. perd.), Kevinas Durantas (5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Khrisas Middletonas po 10.

Iranas: Hamedas Haddadi 15, Mohammadas Jamshidi 14, Navidas Rezaeifaras 12.