Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs mokytojas Nikolajus Ulasevičius, gyvenantis Astravo rajone, kur ruošiamasi statyti atominę elektrinę, nutarė išmėginti visas galimybes kovoje prieš jos statybą.

REKLAMA

Spalio 6 d. jis įteikė skundą Aukščiausiajam Teismui, kuriame atsakovu turėtų būti tapti prezidentas Aleksandras Lukašenka.

Kaip žiniasklaidai minėjo N. Ulasevičius, teistis su A. Lukašenka jį privertė valdininkai, kurie atkakliai ignoruoja visus Astravo rajono gyventojų protestus prieš atominės elektrinės statybą jų gyvenamojoje vietovėje.

Astravo rajono gyventojai sukūrė regioninę visuomeninę iniciatyvą „Astravo elektrinė – tai nusikaltimas“. Jos koordinatorius yra buvęs geografijos mokytojas, Jungtinės piliečių partijos narys. Skunde jis tvirtina, kad šiemet rugsėjo 15 dieną paskelbtas prezidento dekretas „Dėl atominės elektrinės dislokavimo ir projektavimo Baltarusijoje“ neatitinka Konstitucijos, kurioje tvirtinama, kad Baltarusijos teritorija yra nebranduolinė zona.

Skunde užsimenama ir apie tai, kad valdžia atominės elektrinės statybos priešininkų namuose atlieka kratas, skiria jiems baudas ir kitas administracines nuobaudas.

N. Ulasevičius prašo Aukščiausiojo Teismo pripažinti minėtą dekretą neatitinkančiu Konstitucijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų