Briuselyje susisprogdinę teroristai savo „karjerą“ pradėjo nuo paprasčiausių gatvės banditų

Gerokai anksčiau negu susisprogdino nekaltų žmonių miniose, mirtininkai Ibrahimas El Bakraoui ir jo brolis Khalidas buvo eiliniai Briuselio nusikalstamo pasaulio veikėjai.

Automobilių vagystės, apiplėšimai ir susišaudymai su policija – tik kai kurie iš nusikaltimų, įrašytų į šių Belgijos pilietybę turėjusių brolių asmens bylas prieš tai, kai jie prisidėjo prie atakų Briuselio metropolitene ir oro uoste, dėl kurių atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“.

Manoma, kad jie abu palaikė ryšius su pagrindiniu Paryžiaus teroro atakų įtariamuoju Salahu Abdeslamu, o trečias įvardytas Briuselio išpuolių dalyvis – Najimas Laachraoui – tikriausiai pagamino bombas, panaudotas pernai lapkritį per išpuolius Prancūzijos sostinėje.

29 metų Ibrahimas, kuris antradienį susisprogdino oro uoste kartu su N. Laachraoui, 2010 metais buvo nuteistas kalėti devynerius metus dėl susišaudymo su policija, nurodė vietos žiniasklaida.

Jis dalyvavo nesėkmingame pinigų perlaidų bendrovės „Western Union“ biuro apiplėšime, per kurį vienam policininkui buvo peršauta koja.

REKLAMA

Turkija pareiškė, kad buvo suėmusi Ibrahimą pernai birželį kaip „užsienietį teroristą kovotoją“, o vėliau deportavo jį į Nyderlandus.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sakė, kad Belgijos tarnybos nesugebėjo patvirtinti to vyro ryšių su terorizmu, „nepaisant mūsų perspėjimų“, ir galiausiai jį paleido, nors kol kas neaišku, kada jis iš Olandijos išvyko į Belgiją.

Ibrahimas, kuris oro uosto apsaugos kamerų vaizdo įraše matomas kartu su dviem kitais įtariamaisiais stumiantys vežimėlius, ant kurių buvo sudėti sprogmenų prikrauti krepšiai, paliko nerimastingą žinutę savo kompiuteryje, sakė Belgijos federalinis prokuroras.

„Visur persekiojamas ... nebesaugus, – rašoma Ibrahimo žinutėje. – Nebežinau, ką daryti.“

Jo jaunesnis brolis, 27 metų Khalidas, susisprogdino Malbeko metropoliteno stotyje, esančioje netoli pagrindinių Europos Sąjungos institucijų būstinių. Anksčiau jis buvo teistas už automobilio vagystę ir 2011-aisiais buvo nuteistas kalėti penkerius metus, nurodė dienraštis „La Derniere Heure“.

Federaliniai prokurorai trečiadienį atskleidė, kad broliai buvo Belgijos piliečiai, nuteisti už praeityje įvykdytus nusikaltimus, bet tie nusikaltimai „nebuvo susiję su terorizmu“.

Pirmąkart apie juos buvo viešai paskelbta kovo 15 dieną, kai policija surengė reidą viename bute Forė rajone Briuselyje, tęsiant tyrimą dėl atakų Paryžiuje, per kurias žuvo 130 žmonių.

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad Belgijos ir Prancūzijos policija surengė operaciją tame bute, nes jis buvo išnuomotas Khalido El Bakraoui, prisidengusio išgalvotu vardu, ir buvo kelis mėnesius naudojamas kaip Paryžiaus atakas surengusių ekstremistų slapta buveinė.


Rašyti komentarą...
R
Rza
2016-03-24 16:42:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiesiog svaiginanti karjera. Idiotai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų