Rusų pajėgos artilerijos pabūklais apšaudė antrą pagal dydį Ukrainos Charkivo miestą. Jo meras Ihoris Terechovas pranešė, kad per gyvenamųjų rajonų apšaudymą žuvo mažiausiai 11 civilių.
Britų laikraščių pirmuosiuose puslapiuose išspausdintos nuotraukos, kuriose matyti dvi mažos mergaitės, žuvusios per rusų pajėgų atakas Ukrainoje. Prie nuotraukų užrašyti mediko, bandžiusio gelbėti vieną iš mergaičių, žodžiai: „Parodykite tai Putinui“.
Teisingumo sekretorius Dominicas Raabas sakė, kad Britanija ir jos sąjungininkės lauks tiek, kiek reikės, kad priremtų prie sienos visus atsakingus asmenis, ir priminė apie praėjusio amžiaus 10-o dešimtmečio karus buvusioje Jugoslavijoje.
„Dėl to aiškiai sakome tiek V. Putinui, tiek jo pajėgų vadams Maskvoje bei Ukrainoje, kad jie bus patraukti atsakomybėn už visus karo teisės pažeidimus“, – sakė buvęs karo nusikaltimų prokuroras televizijai „Sky News“.
Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) Hagoje pirmadienį pranešė atliekantis tyrimą dėl „padėties Ukrainoje“, nes esama „pagrįstų priežasčių“ manyti, jog Ukrainoje nuo 2014 metų, kai Maskva aneksavo Krymo pusiasalį, buvo įvykdyta karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui.
V. Putinui, rusų generolams ir kariams „iškilusi labai reali grėsmė galiausiai atsidurti teisiamųjų suole Hagoje“, sakė D. Raabas britų visuomeniniam transliuotojui BBC.
„Jei ir kai TBT nuspręs imtis veiksmų, esu tikras, kad JK ir sąjungininkės norės suteikti jam praktinę, logistinę pagalbą“, – pridūrė jis.
Tarptautinė žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ pranešė, kad praėjusį penktadienį rusų pajėgų kasetinės bombos pataikė į šiaurės rytų Ukrainoje esančią ikimokyklinio ugdymo įstaigą, kuri buvo naudojama kaip slėptuvė civiliams gyventojams. Per ataką žuvo trys žmonės, įskaitant vaiką.
„Amnesty International“ vadovė Agnes Callamard sakė, kad „pasišlykštėtina“ ataka Ochtyrkos mieste „turėtų būti tiriama kaip karo nusikaltimas“.