„Drauge esame labai susirūpinę dėl KLDR (Šiaurės Korėjos) augančio ir pavojingo karinio bendradarbiavimo su Rusija“, – sakė A. Blinkenas Seule surengtoje bendroje spaudos konferencijoje su Pietų Korėjos užsienio reikalų ministru.
A. Blinkenas taip pat paragino Kiniją padėti sulaikyti Šiaurės Korėją nuo destabilizuojamų veiksmų, tokių kaip draudžiami raketų bandymai.
„Kinija palaiko unikalius santykius su Šiaurės Korėja. Dėl tų santykių ji turi realią įtaką ir mes tikrai tikimės, kad Kinija pasinaudos šia įtaka ir suvaidins konstruktyvų vaidmenį atitraukiant Šiaurės Korėją nuo neatsakingo ir pavojingo elgesio“, – sakė jis.
JAV, Pietų Korėja ir Japonija pastarosiomis savaitėmis ne kartą kritikavo Šiaurės Korėją dėl pagalbos Rusijos agresijos karui Ukrainoje. Seulas sako, kad Pchenjanas tiekia Rusijai ginklus ir šaudmenis, o mainais gauna kosmoso technologijų.
A. Blinkenas Seule lankosi po Didžiojo septyneto (G-7) šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo Japonijoje ir ketvirtadienį susitiko su Pietų Korėjos prezidentu Yoon Suk-yeolu (Jun Sukjolu) bei kitais aukšto rango pareigūnais.
„Matome, kad KLDR tiekia karinę įrangą Rusijai, jos agresijai Ukrainoje, bet taip pat matome, kad Rusija teikia technologijas ir paramą KLDR karinėms programoms“, – sakė A. Blinkenas spaudos konferencijoje su Pietų Korėjos diplomatijos vadovu Park Jinu.
Senoms sąjungininkėms Rusijai ir Šiaurės Korėjai taikomos tarptautinės sankcijos: pirmajai – dėl invazijos į Ukrainą, o antrajai – dėl branduolinių ginklų ir raketų programų.
Plečiamas jų karinis bendradarbiavimas kelia susirūpinimą Ukrainai ir jos sąjungininkėms, ypač po rugsėjį įvykusio Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
Kremlius praėjusį mėnesį pareiškė, jog nėra įrodymų, kad Šiaurės Korėja siunčia ginklus Rusijai.