Bitkoinų perspektyvos: pagrindiniai valdytojai gali per akimirką „nusitempti viską į apačią“

Jeigu jūs esate laimingasis (ar nelaimingasis) bitkoinų savininkas, ir nerimaujate dėl išpūstos jų kainos – kuris viršijo 17 tūkst. dolerių praėjusią savaitę – tuomet sulėtėjęs šios kriptovaliutos transakcijos laikas turėtų jus gerokai išgąsdinti, rašoma „Business Insider“. Bitkoino vertė šokinėja aukštyn ir žemyn šimtais ar net tūkstančiais dolerių kiekvieną dieną. Niekas nežino kokia jo vertė bus po valandos, išskyrus tai, kad ji tikrai bus kardinaliai kitokia.

Transakcijų, kitaip tariant sandorių, laikas yra numatytas pačioje kriptovaliuotos sistemoje. Kiekviena jų turi būti patvirtinta šešių bitkoinų „kasėjų“, o tai užima laiko. „Mainerių“ skaičius yra ribotas, ir jie turi patvirtinti vis daugiau transakcijų, kas užima vis daugiau laiko dėl išaugusios paklausos. Maža to, jie už šią paslaugą pasiima savo antkainį, ir skiria prioritetą „brangesniems“ sandoriams. Tie, kurie susimoka daugiau, greičiau sulaukia ir patvirtinimo.

Įsivaizduokite, kaip blogai visa tai gali baigtis, kai vieną dieną negatyvios naujienos pasklis tinklais, o rimtieji rinkos žaidėjai, valdantys didžiąją dalį kriptovaliutos nuspręs, „kad jau užteks viso šito. Pasidariau pinigų. Aš išeinu iš žaidimo.“ Didžioji bitkoinų dalis priklauso mažumai. 40 proc. kriptovaliutos yra apie 1 tūkst. savininkų kišenėje. Šie asmenys ar įmonės gali kada panorėję sužlugdyti visą rinką.

Bet kuris, prisimenantis rinkų griūtį 2000 ar 2008 metais žino, kad šitie dalykai vyksta labai staigiai. Milijardai iš rinkų išnyksta per minutes. Žmonės, kuriems pinigų trūks plyš reikia dabar, tačiau kurie valanda ar keliomis pavėluoja, gali likti be paskutinių marškinių.

Tai yra brutalu, pažymima leidinyje. Ir blockchain technologija nėra pasirengusi su tuo kovoti.

Iš dalies transakcijų sulėtėjimas, be abejonės, priklauso nuo neseniai rinkoje pasirodžiusių naujų, menkiau patikrintų investuotojų, kurie į šią rinką atėjo tik todėl, kad matė antraštes apie bitkoinų kainas, kylančias tik aukštyn ir aukštyn.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų