Birželio mėnesį Šveicarijoje įvyko paslaptingo elitinio klubo, vadinamo Bilderbergo grupe, susirinkimas.
Tarsi filme apie Džeimsą Bondą 150 iškilių politikų ir verslininkų keturioms dienoms susitiko aptarti pasaulio ateitį Šveicarijos kurorte Sankt Morice, rašoma BBC tinklalapyje.
Pašaliniams įeiti draudžiama
Šis sambūris apaugęs sąmokslo teorijomis. Paprasti žmonės gali tik spėlioti, kas vyksta per uždarus Bildbergo grupės susitikimus. Susirinkimo dienotvarkė neskelbiama.
Nieko nuostabaus, kad atsiranda norinčiųjų prasiveržti už uždarų durų. Šįmet apsauga neįleido Italijos politiko, Europos Parlamento nario Mario Borghezio. Jis pagrasino, kad dėl incidento – atseit apsaugininkai su juo elgėsi grubiai – kreipsis į teismą.
Keletas Šveicarijos politikų ir parlamentarų pareikalavo, kad šalies policija suimtų buvusį JAV prezidentą Georgeʼą W. Bushą, buvusį viceprezidentą Dicką Cheney, buvusį valstybės sekretorių Henry Kissingerį, jeigu šie dalyvautų. Išvardyti asmenys esą karo nusikaltėliai. Dėl panašių kalbų G. W. Bushas vasarį net atšaukė kelionę į Šveicariją, numatytą kita proga.
Birželio 9 dieną kelias į viešbutį „Suvretta“, kur vyko susitikimas, buvo uždarytas dėl pranešimo apie neva padėtą bombą.
Pasaulio vyriausybė?
Pirmasis toks sambūris įvyko 1954 metais viešbutyje „Bilderberg“ prie Arnhemo (Nyderlandai). Tada buvo siekiama sustyguoti JAV ir Europos santykius, užkirsti kelią naujam pasauliniam karui.
Nuo to laiko kasmet kokioje nors atokioje vietoje ir, be abejo, penkių žvaigždučių viešbutyje, rengiami susitikimai, kuriuose dalyvauja iki 200 žmonių. Maždaug trečdalį „bilderbergerių“, kaip juos kai kas vadina, sudaro įvairūs politikai, kiti dalyviai atstovauja finansams, pramonei, prekybai, švietimui ir žiniasklaidai.
Šykščiuose viešuose pranešimuose teigiama, kad tokiu būdu į vieną vietą siekiama surinkti tiek kairiuosius, tiek dešiniuosius politikus ir leisti jiems laisvai pabendrauti su verslo lyderiais.
Susitikimuose dar prieš tapdamas Arkanzaso gubernatoriumi dalyvavo ir būsimas JAV prezidentas Billas Clintonas, taip pat būsimas Didžiosios Britanijos premjeras Tony Blairas.
Sąmokslo teoretikai kaltina „bilderbergerius“ baisiais nusikaltimais – pradedant tyčia sukelta pasaulio finansų krize ir baigiant planu išnaikinti 80 proc. žemės gyventojų. Žinomas JAV radijo laidų vedėjas Alexas Jonesas, kuris specializuojasi įvairiais sąmokslų klausimais, sambūrio dalyviams kažkada rėkė per garsiakalbį: „Žinome, kad jūs žiaurūs. Žinome, kad esate blogis. Gerbiame jūsų tamsią valdžią.“
Tinklalapyje bilderberg2011.com, remiantis neįvardytais „bilderbergeriais“, teigiama, kad šįmet svarstyti tokie klausimai, kaip revoliucijos arabų pasaulyje ir cenzūra internete.
JAV apžvalgininkas Fareedas Zakaria, dalyvavęs Bilderbergo grupės susitikime, teigia, kad patekę į sambūrį sąmokslo teoretikai nusiviltų, nes tai ne daugiau nei laisvas apsikeitimas nuomonėmis.