REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Geri draugai gali nesutikti“, – kalbėdamas apie dujotiekį sakė Joe Bidenas, po jo susitikimo su Vokietijos kanclere.

„Geri draugai gali nesutikti“, – kalbėdamas apie dujotiekį sakė Joe Bidenas, po jo susitikimo su Vokietijos kanclere.

REKLAMA

Prezidentas J. Bidenas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel po vykusio dvišalio susitikimo pristatė vieningą požiūrį energetikos ir aplinkosaugos klausimais, nepaisant tebesitęsiančių jų nesutarimų dėl „Nord Stream 2“.

Bendroje spaudos konferencijoje J. Bidenas sakė, kad susitikimo metu jis priminė kanclerei apie savo nerimą dėl jau beveik pastatyto 11 mlrd. dolerių dujotiekio, sujungsiančio Rusiją ir Vokietiją.

„Kanclerė Merkel ir aš visiškai sutinkame, kad Rusija neturėtų naudoti energetikos kaip ginklo, kuriuo gali daryti spaudimą ar grasinti savo kaimyninėms šalims“, – pridūrė prezidentas, prisimindamas Rusijos veiksmus Ukrainos atžvilgiu.

Kalbėdamas apie dujotiekį, Bidenas sakė: „Geri draugai gali nesutikti“. Tačiau gindamas savo sprendimą atšaukti sankcijas įmonei, tiesiančiai šį dujotiekį, jis pabrėžė, kad prasidėjus jo kadencijai, dujotiekio statybos jau buvo beveik baigtos.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra daug prasmingiau dirbti kartu su kanclere, norint sužinoti, kaip ji elgsis toliau, atsižvelgdama į tai, ar Rusija bandė šantažuoti Ukrainą“, – sakė J. Bidenas, pridurdamas, kad jis paprašė savo ir kanclerės komandų paieškoti praktinių priemonių, kurių dvi valstybės galėtų imtis kartu.

REKLAMA

J. Bidenas ir A. Merkel nesitikėjo iškart susitarti dėl „Nord Stream 2“, nors Baltieji rūmai jau anksčiau yra teigė norintys žinoti tikslias priemones, kurių imsis Vokietija siekdama užtikrinti, kad Rusija nepanaudoti šio dujotiekio prieš kitų šalių interesus.

A. Merkel teigė, kad abu lyderiai: „Skirtingai supranta, ką reiškia šis projektas“. Tačiau jos teigimu, abu politikai sutiko, kad Ukraina išlieka tranzitine gamtinių dujų šalimi, ir turi teisę į savo teritorinį suverenitetą.

Abu lyderiai sakė, kad Vokietija ir JAV pradeda bendradarbiavimą energetikos ir klimato klausimais, teigdami, kad dvi valstybės turi panašų požiūrį į šias problemas.

REKLAMA
REKLAMA

Jų partnerystė bus sutelkta į tris sritis: klimato veiksmai, energetikos technologijos ir energetikos pokyčiai besivystančiose valstybėse.

Trečiąja sritimi bus bandoma skatinti tvarią energiją besivystančiose ekonomikose ir „neleisti, kad energija taptų prievartos priemone.“ J. Bidenas sakė, kad ši partnerystė užtikrins ekonominį saugumą, tvarių energetikos technologijų plėtrą ir padės besivystančioms ekonomikoms, tokioms kaip Ukraina.

Priešingai nei savo santykius su buvusiu JAV prezidentu Donaldu Trumpu, JAV ir Vokietijos klimato partnerystę A. Merkel apibūdino kaip: „Labai svarbią žinią“. Jos teigimu, šalys nori remtis „į ateitį orientuotomis“ technologijomis, pavyzdžiui, atsinaujinančiais energijos šaltiniais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar prieš J. Bidenui ateinant į valdžią, D. Trumpas supykdė A. Merkel, pasakęs, kad Vokietiją kontroliuoja Rusija, ir įvedęs projektui „Nord Stream 2“ sankcijas.

Tai buvo pirmasis A. Merkel vizitas Baltuosiuose rūmuose nuo 2019 m. Ji savo pokalbį su J. Bidenu pavadino maloniu, pabrėždama, kad jiedu vadovaujasi tomis pačiomis vertybėmis. Tai irgi yra reikšmingas tono pokytis, palyginus su D. Trumpo valdymo era.

J. Bidenas yra ketvirtasis ir paskutinis JAV prezidentas, kurį aplankė A. Merkel, eidama Vokietijos kanclerės pareigas. Jos kadencija baigsis po rugsėjo mėnesį įvyksiančių rinkimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų