Ukrainiečių projekte „Išči svoich“ („Ieškok savų“, karo pradžioje įkurtas informacinis portalas žuvusių rusų karių artimiesiems) paviešintame vaizdo ukrainiečių kariuomenės drono vaizdo įraše matyti, kaip septyni beginkliai (šeši buvo be ginklų, vienas turėjo automatą) Rusijos kariuomenės kariai palieka savo pozicijas ir bėga proskynoje.
Tuo metu, kai jie jau beveik buvo pasiekę pamiškę ir būtų galėję pasislėpti tarp medžių, iš ten išbėga trys ginkluoti „kolegos“ iš „zagrad otriad“ („užkardymo būrys“ arba „baudžiamasis būrys“) ir be jokio gailesčio sušaudo bėglius. Daugelis jų buvo sušaudyti, kelių asmenų likimas nėra aiškus, nes tuo metu jie dingsta iš kadro ir baigiasi vaizdo įrašas.
Anksčiau apie tokio tipo būrių, kurių paskirtis yra saugoti fronto užnugarį nuo besitraukiančių iš jo savų karių, panaudojimo praktiką Rusijos kariuomenėje skelbė britų žvalgyba. Tačiau tai yra pirmas faktinis įrodymas, kad tokia praktika Rusijos kariuomenėje iš tiesų naudojama.
Apie „zagrad otriad“ egzistavimą 2023-ųjų gegužės pabaigoje skelbė ir Rusijos kariuomenės 72-osios brigados padalinio „Štorm“ vadas, majoras Aleksandras Prikazčikovas. „Astra“ parodytame vaizdo įraše jis teigė, kad „jų gyvybėms gresia pavojus“. A. Prikazčikovas tvirtino, kad atitraukė savo vyrus iš „mėsmalės“ šalia Troickos kaimo (Luhansko sritis), kur buvo palikti be artilerijos palaikymo ir ryšio su vadovybe. Jo teigimu, už tai brigados vadas Romanas Venevitinas pagrasino jiems sušaudymu.
A. Prikazčikovas pasakojo, kad traukdamasis į užnugarį kelis sykius sutiko „baudžiamuosius būrius“, kuriuos sudarė „Wagner“ smogikai.
Istorijoje „baudžiamieji būriai“ minimi dar nuo Antikos laikų. Tačiau daugiausiai informacijos apie juos yra išlikę iš Antrojo pasaulinio karo laikų – NKVD „baudžiamieji būriai“ ėjo paskui visą Sovietų Sąjungos kariuomenės frontą. Istoriko Valerijaus Urbano teigimu, vieninteliai, paskui kuriuos nėjo „zagrad otriadai“, buvo povandeniniai laivai.