Barackas Obama paviešino paskutinį laišką Amerikos žmonėms

Kadenciją baigiantis JAV prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį paskelbtame laiške Amerikos žmonėms priminė savo administracijos pasiekimus ir gynė padarytą pažangą sveikatos apsaugos bei kitose srityse.

Baltieji rūmai išplatino prezidento laišką kartu su visų jo administracijos sekretorių ataskaitomis, kuriose apibūdinta pažanga, pasiekta nuo 2009 metų, kai B.Obama pradėjo savo kadenciją, o pasaulio ekonomika buvo atsidūrusi gilioje krizėje.

„Besiruošdamas perduoti estafetės lazdelę ir tapti privačiu piliečiu, didžiuojuosi galėdamas pasakyti, kad paklojome naujus pagrindus Amerikai“, – sakė jis.

Tarp svarbiausių savo administracijos pasiekimų jis paminėjo pakeistas JAV ekonomikos tendencijas, sumažintus karinių operacijų mastus Afganistane bei Irake, smarkiai sumažintą priklausomybę nuo naftos iš užsienio bei pasiektą Paryžiaus klimato susitarimą.

Be to, jis į svarbiausių darbų sąrašą įtraukė ir savo iniciatyva priimtą Prieinamos sveikatos priežiūros įstatymą, pramintą„ObamaCare“, kurį respublikonas D.Trumpas ne kartą grasino panaikinti.

REKLAMA

Siekdamas išsaugoti šį teisės aktą, B.Obama trečiadienį apsilankė Kongrese ir agitavo demokratus už jį kovoti. Greičiausiai jo likimas bus pirmas didesnis nesutarimas naujojoje administracijoje.

Išrinktasis viceprezidentas Mike'as Pence'as savo ruožtu lankėsi Kapitolijuje, kur su respublikonais aptarė strategijas. Ši partija jau valdo Senatą ir Atstovų Rūmus, o po D.Trumpo inauguracijos sausio 20-ąją ji perims ir Baltuosius rūmus.

„Pirmasis darbotvarkės punktas yra „ObamaCare“ atšaukimas ir pakeitimas“, – sakė išrinktasis viceprezidentas žurnalistams Kapitolijuje po susitikimo su Atstovų Rūmų respublikonais.

Savo ruožtu D.Trumpas įspėjo vengti skubotų sprendimų.

„Respublikonai turi būti budrūs ir atminti, kad demokratai yra atsakingi už „ObamaCare“ įstatymo visišką katastrofą“, – rašė išrinktasis prezidentas socialiniame tinkle „Twitter“. Jis taip pat įspėjo respublikonus leisti tam teisės aktui „sugriūti pačiam“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų