REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį Baltųjų rūmų atstove spaudai paskyrė Karine Jean-Pierre, tapusią pirmąja šį prestižinį postą užėmusia juodaode.

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį Baltųjų rūmų atstove spaudai paskyrė Karine Jean-Pierre, tapusią pirmąja šį prestižinį postą užėmusia juodaode.

REKLAMA

K. Jean-Pierre, kuri taip pat bus pirmasis šį postą užėmęs savo homoseksualumo neslepiantis asmuo, nuo gegužės 13-osios pakeis Jen Psaki. Iki šiol K. Jean-Pierre dirbo J. Psaki pavaduotoja.

J. Bidenas savo pranešime gyrė K. Jean-Pierre „patirtį, talentą ir principingumą“. Prezidentas pridūrė, kad didžiuojasi galįs paskelbti jos paskyrimą.

„Ji bus pirmoji juodaodė ir pirmasis atvirai LGBTQ+ asmuo, dirbsiantis Baltųjų rūmų spaudos sekretoriumi, – po pranešimo per „Twitter“ parašė J. Psaki. – Atstovavimas svarbus, ir ji suteiks balsą daugeliui, bet taip pat daugelį paskatins plačiai svajoti, kas iš tikrųjų yra įmanoma.“

Darbą baigianti atstovė spaudai, nuo pat pradžių sakiusi, kad atsistatydins kažkuriuo metu per J. Bideno kadenciją, ketina pereiti dirbti į televiziją, pranešė JAV žiniasklaida.

REKLAMA
REKLAMA

44 metų K. Jean-Pierre yra dirbusi buvusio prezidento Baracko Obamos rinkimų kampanijose 2008 ir 2012 metais, taip pat J. Bideno kampanijoje 2020-aisiais, o vėliau prisijungė prie J. Bideno komandos Baltuosiuose rūmuose.

REKLAMA

Ji taip pat buvo J. Bideno darbuotoja, kai šis ėjo viceprezidento pareigas B. Obamos administracijoje.

Haitiečių šeima 

K. Jean-Pierre anksčiau buvo liberalios pilietinės visuomenės organizacijos „MoveOn.org“ atstovė, dirbo politikos analitike televizijose NBC ir MSNBC, sakoma Baltųjų rūmų pareiškime.

Niujorke užaugusi, prancūziškai kalbanti K. Jean-Pierre gimė Martinikoje, haitiečių šeimoje. Vėliau šeima emigravo į JAV, kur K. Jean-Pierre tėvas vairavo taksi, o motina dirbo valytoja.

REKLAMA
REKLAMA

Niujorke K. Jean-Pierre žengė pirmuosius žingsnius politikoje, aktyviai dirbo ne pelno sektoriuje, baigė prestižinį Kolumbijos universitetą.

K. Jean-Pierre dažnai kartoja, kad „amerikietiškąją svajonę“ simbolizuojanti jos šeimos istorija buvo lemiamas jos karjeros veiksnys.

Naujoji Baltųjų rūmų atstovė, kovos su psichinės sveikatos klausimams priskiriama gėda aktyvistė, taip pat yra pasakojusi apie lytinį išnaudojimą vaikystėje, depresiją.

2019 metais išleistoje knygoje ji rašė apie „augimo imigrantų namuose spaudimą siekti sėkmės“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tas spaudimas pasidarė toks didelis, o mano nesėkmės jausmas toks stiprus, kad man atrodė, lyg mano šeimai būtų geriau be manęs. Vienu metu bandžiau nusižudyti“, – rašė ji MSNBC interneto svetainėje.

„Aš esu viskas, ko nekenčia Donaldas Trumpas, – viename 2018 metų vaizdo įraše organizacijai „MoveOn.org“ sakė K. Jean-Pierre, paminėdama J. Bideno pirmtaką. – Esu juodaodė moteris. Esu homoseksuali. Esu mama.“

K. Jean-Pierre su savo partnere, televizijos CNN žurnaliste, augina dukrą.

2021 metų birželį minėdama LGBTQ mėnesį ji „Twitter“ parašė, kad jos „kelionė siekiant jaustis priimtai savęs pačios ir artimųjų nebuvo lengva, bet verta“ pastangų.

„Kad ir kokiame savo kelionės etape būtum, aš tave matau, mes tave matome ir tave minime“, – rašė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų