naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyryla Tymošenka įteikė atsistatydinimo raštą, praneša ukrainiečių žiniasklaida.

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyryla Tymošenka įteikė atsistatydinimo raštą, praneša ukrainiečių žiniasklaida.

REKLAMA

Kaip rašo interneto portalas „Ukrajinska pravda“ remdamasis šaltiniais Nacionalinio saugumo ir gynybos taryboje, vietoj K. Tymošenkos į šį postą ketinama paskirti Kyjivo srities karinės administracijos vadovą Oleksijų Kulebą.

Taip pat pranešama, kad atsistatydins Sumų, Dnipropetrovsko, Zaporižios ir Chersono sričių vadovai.

Deputatas Jaroslavas Železniakas patvirtino informaciją apie prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojo K. Tymošenkos išėjimą. Pasak jo, prieš vasarį bus priimti dar bent trys sprendimai dėl ministrų kabineto.

Anksčiau buvo pranešama, kad K. Tymošenka asmeniniais tikslais naudojo automobilį, skirtą evakuoti civilius iš karo zonų ir vykdyti humanitarines misijas. K. Tymošenko teigė, kad juo naudojosi tik vykdamas į deokupuotus regionus.

REKLAMA

Ukraina rengiasi pakeisti kai kuriuos ministrų kabineto narius ir pirmiausia ketina atleisti kuro ir energetikos ministrą Hermaną Haluščenką, portalui „Ukrajinska pravda“ pirmadienį nurodė šaltiniai prezidento komandoje ir Aukščiausiojoje Radoje.

REKLAMA

Taip pat yra iškilęs klausimas dėl sporto ministro Vadymo Hutcaito, kuris vadovauja Nacionaliniam olimpiniam komitetui, ir strateginių pramonės šakų ministro Pavlo Riabikino.

Prezidento komandoje jau seniai diskutuojama, ar reikalingos šios ministerijos ir ar vertėtų jas panaikinti arba jungti.

Aukščiausiosios Rados deputatai taip pat norėtų pakeisti švietimo ir veteranų reikalų ministrus, tačiau šaltinių duomenimis, šiuo metu prezidentūroje apie tai rimtai nekalbama.

REKLAMA

Šeštadienį Ukrainos Infrastruktūros ministerija pranešė, kad teisėsaugininkai dėl biudžeto lėšų grobstymo sulaikė bendruomenių ir teritorijų plėtros ministro pareigas einantį Vasylį Lozynskį. Vėliau paaiškėjo, kad jis sulaikytas paėmęs 400 000 JAV dolerių (369 000 eurų) kyšį.

Infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas sekmadienį sakė, kad V. Lozynskis buvo atleistas. Tos pačios dienos vakarą ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis griežtai pakomentavo V. Lozynskio atvejį ir pirkimus kariuomenei, taip pat paskelbė, kad nuo pirmadienio bus padaryta kadrų pakeitimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų