REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyresnio amžiaus Covid-19 virusu užsikrėtusiems pacientams dažnai pasireiškia netipiniai simptomai, kurie komplikuoja galimybes tinkamu laiku pastebėti ir gydyti ligą, tvirtina CNN kalbinti medikai.

Vyresnio amžiaus Covid-19 virusu užsikrėtusiems pacientams dažnai pasireiškia netipiniai simptomai, kurie komplikuoja galimybes tinkamu laiku pastebėti ir gydyti ligą, tvirtina CNN kalbinti medikai.

REKLAMA

Covid-19 dažniausiai pasitaikantys simptomai yra trys: aukšta temperatūra, sausas kosulys ir kvėpavimo sunkumas. Tačiau vyresniojo amžiaus pacientams – tos amžiaus grupės, kuri patenka į sunkiausių ligonių gretas ligoninėse – gali nepasireikšti nė vienas iš šių požymių.

Vietoje to, senjorai gali elgtis kaip ne savi – ypač pradinėje ligos stadijoje. Liga gali pasireikšti mieguistumu ar mitybos sutrikimais. Jie gali jaustis neįprastai apatiški ar sutrikę, prarasti orientacijos aplinkoje jausmą. Jiems taip pat gali svaigti galva, netgi aptempti sąmonė. Kartais senjorams sutrinka kalba arba jie paprasčiausiai gali nukristi. 

Viso to priežastis yra tai, kaip vyresnio amžiaus žmogaus kūnas reaguoja į ligą ar infekciją. Su amžiumi kai kurių žmonių imuninis atsakas gali būti nusilpęs, kaip ir galimybė reguliuoti kūno temperatūrą, CNN tvirtino Floridos Schmidto medicinos koledžo profesorius Josephas Ouslanderis.  

REKLAMA
REKLAMA

Eksperto teigimu, lėtinės ligos gali užmaskuoti infekcijos požymius. Pavyzdžiui, dėl išgyvento insulto gali būti pakitęs kosulio refleksas.

Atpažinti pavojingus Covid-19 signalus senjorams yra kritiškai svarbu: jeigu jie praleidžiami, situacija gali greitai pasidaryti kritine net nesulaukus tinkamos pagalbos. Maža to, žmonės, manydami, kad nėra užsikrėtę, gali laisvai vaikščioti ir užkrėsti kitus. 

REKLAMA

Gydytoja Quratulain Syed CNN papasakojo vieną atvejį jos praktikoje, kuomet 80-90 metų paciento artimieji skundėsi, kad šis tapo labai mieguistas, atsirado nevalingas tuštinimasis. Tačiau vyras nekarščiavo ir nekosėjo. Vienintelis peršalimo ligos simptomas:  čiaudėjimas. Čiaudulys, kaip ir sloga, net nėra priskiriamas prie Covid-19 simptomų. 

Vyro žmona kvietė greitąją pagalbą kelis sykius. Abu kartus paramedikai patikrino jo būklę ir nustatė, kad viskas yra gerai. Po dar vieno susirūpinusios žmonos skambučio, šeimos gydytoja pareikalavo, kad pacientas būtų nuvežtas į ligoninę, kur jam buvo atliktas koronaviruso testas, kuris buvo teigiamas. 

REKLAMA
REKLAMA

Kitas kalbintas medikas pasakojo, kad vyresnio amžiaus pacientai dažnai į ligoninę gali būti pristatyti kaip patyrę traumą pacientai, o tik vėliau yra nustatoma, kad tai yra nusilpusio organizmo nuo Covid-19 viruso pasekmė.

„Jie nusilpsta ir netenka skysčių, – aiškino Samas Torbatis. – Ir kai jie pakyla eiti, griūna ir sunkiai susižeidžia“. 

Pasitaikė ir tokių pacientų, kuriuos medikai iš pradžių supainiodavo su patyrusiais insultą. Jiems sutrikdavo kalba, orientacija erdvėje. Viena vyresnio amžiaus pacientė negalėjo prisiminti savo buvimo vietos, užmigdavo tyrimų metu. 

Daliai pacientų pasireiškia vėmimas, pykinimas ir viduriavimas. Tačiau medikai kol kas neturi tikslaus atsakymo, kodėl vieniems vyresniojo amžiaus žmonėms tokie simptomai praeina po poros dienų gydymo ligoninėje, o kiti priversti daug savaičių praleisti reanimacijos palatoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų