Anglijoje policija sutriuškino lietuvių gaują: pavogė 130 automobilių už 3 mln. svarų

Už daugybės automobilių vagystes Jungtinėje Karalystėje, ardymo dalimis ir jų siuntimu į Lietuvą atsakingi nusikalstamos gaujos nariai demaskuoti ir nuteisti.

Londono policijos pranešime teigiama, kad visi nuteistieji – Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai, kurie dažniausiai taikydavosi į prabangius visureigius, juos ardydavo siekiant parduoti dalis Lietuvoje arba klastodavo transporto priemonių identifikacinius numerius, taip juos legalizuodami.

Mašinvagiai siautė Londone, kartais – gretimose grafystėse, jie naudojo specialią įrangą berakčiams automobiliams skenuoti, atrakinti ir užvesti.

130 pavogtų automobilių vertė siekia apie 3 000 000 svarų sterlingų.

Jie buvo ardomi už Londono – Cressinge (Essexas) esančios įmonės teritorijoje, tai būdavo daroma iš karto po vagystės.

Didžiulės apimties tyrimas atskleidė, kad gauja veikė iki 2019 metų pavasario – kai jos nariai buvo sulaikyti, policija jau turėjo daugybę įrodymų dėl jų nusikalstamos veiklos, bylos nagrinėjimas Southwarko Karūnos teisme užtruko ilgiau nei dvejus metus.

Šią savaitę – birželio 16 dieną – nuosprendžiai paskelbti paskutiniams gaujos nariams.

Adolis Grigunas (29 m.) iš Grayso nuteistas 7 metams ir 3 mėnesiams kalėjimo, o Rainhame gyvenamąją vietą nurodęs Andrius Staneika (36 m.) įkalintas 7 m. ir 6 mėn.

Dar keturi lietuviai nuosprendžius šiame teisme išgirdo šiek tiek anksčiau: Karolis Stanevičius (36 m., gyvenamoji vieta – Rainhamas, bausmė – 6 metai nelaisvės), Rimgaudas Magomedovas (46 m., Purfleetas, 6 m. ir 9 mėn.), Darius Mitrulevičius (44 m., Purfleetas, 5 m. ir 5 mėn.), o dar vieno nuteisto lietuvio duomenys neatskleidžiami – jam skirta 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

„Tai buvo puikiai organizuotas nusikalstamas susivienijimas.

Nors teismui buvo pateikti įrodymai dėl 130 pavogtų automobilių, jų gali būti kur kas daugiau“, – po nuosprendžio sakė Londono policijos detektyvas inspektorius Pete’as Ellis.

Teigiama, kad kratų metu pas kaltinamuosius rasta daugybė suklastotų dokumentų, tuščių britiškų valstybinės registracijos numerių lentelių, daugybės bankų sąskaitų prisijungimų duomenys.

Šaltinis: anglija.today


Rašyti komentarą...
g
gj
2021-06-22 00:05:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasedes ir deportacija...i LT...visus brudus sugrazins..
Atsakyti
0

E
Europa
2021-06-25 09:53:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ble koks ar kokia tu kvaila esi tai geriau padauzyk galva sienon:))) jo deportuos o jie varo į kitas šalis atgal niekas toje tavo skylėje nepasilieka...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų