A. Breivikui pateikti oficialūs kaltinimai

Norvegijos prokurorai trečiadienį pateikė 19 puslapių kaltinamąją išvadą, pagal kurią praėjusių metų liepą 77 žmones nužudžiusiam Andersui Beringhui Breivikui oficialiai pateikiami kaltinimai teroro aktais ir tyčinėmis žmogžudystėmis, praneša AFP.Telegraph.co.uk rašo, kad A. B. Breivikas bus teisiamas už „žmogžudystės formos teroro akto įvykdymą su tikslu destabilizuoti esmines visuomenės funkcijas“.

Už šį kaltinimą galima skirti didžiausią Norvegijoje taikomą bausmę – laivės atėmimą iki 21 metų, bet kalinimą galima pratęsti, jei manoma, kad nuteistasis tebekelia grėsmę visuomenei. Jei A. B. Breivikas bus pripažintas nepakaltinimu, jis bausmę atliktų ne kalėjime, o psichiatrijos ligoninėje.

A. B. Breiviko teismas prasidės balandžio 16 dieną. Teismo paskirti psichiatrai nustatė, kad A. B. Breivikas yra nepakaltinamas. Tačiau jų išvadomis buvo suabejota ir šiuo metu atliekama antra ekstremisto psichikos būklės ekspertizė.

Teismas pasilieka teisę reikalauti, kad kaltinamasis bausmę atliktų kalėjime, jei galiausiai ekspertai nustatys, kad jis pakaltinamas. Antros ekspertizės išvados bus skelbiamos balandžio 10 dieną.

Policininku persirengęs A. B. Breivikas liepos 22 dieną Utiojos saloje nužudė 69 jaunųjų socialdemokratų stovyklos dalyvius. Prieš tai Osle aštuoni žmonės žuvo nuo jo padėtos bombos.

A. B. Breivikas prisipažino įvykdęs nusikaltimą, bet neprisiima baudžiamosios atsakomybės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų