Buboninis maras vėl beldžiasi: netoli Rusijos įvestas karantinas, mirė du žmonės

Tai skamba lyg fantastinio siaubo filmo scenarijus, kuomet viduramžiais siautėjusi liga dėl tam tikrų sutapimų atgyja kokioje nors nuošalioje valstybėje. O netrukus, dėl atvirų pasaulio sienų ir globalizacijos, išplinta visame pasaulyje. Tačiau kažkas panašaus šiuo metu vyksta Mongolijoje, kur užfiksuoti buboninio maro atvejai.

Buboninis maras vėl beldžiasi: netoli Rusijos įvestas karantinas, mirė du žmonės (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Šalies vakaruose, Bajan-Ulgij provincijoje yra paskelbtas karantinas po to, kai du žmonės mirė nuo buboninio maro. Šalies negali palikti ir 17 šioje Mongolijos vietovėje viešėjusių rusų turistų, praneša TASS. Be jų šalyje yra sulaikyti JAV, Danijos, Šveicarijos, Švedijos, Pietų Korėjos ir Vokietijos turistai. Jiems yra liepta laukti specialios komisijos sprendimo.

Net 158 žmonės, kurie galimai kontaktavo su žuvusiaisiais, yra stebimi medikų. Mongolijos nacionalinis infekcinių ligų centras kartu su pasienio tarnyba tikrina į Mongoliją atvykstančių lėktuvų keleivius.

Karantinas buvo įvestas savaitei, nuo balandžio 30 iki gegužės 6 dienos, tačiau pranešimų apie nutrauktą karantiną nėra. Valdžios atstovai užsiminė apie galimybę karantiną pratęsti dar 3 savaitėms. Tiesa, turistus galimai paleis anksčiau laiko.

Buboninis maras vėl beldžiasi: netoli Rusijos įvestas karantinas, mirė du žmonės (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Kas nutiko

„The Siberian Times“, remiantis vietos regionine valdžia, skelbia, kad karantino priestimi tapo sutuoktinių mirtis nuo buboninio maro. 38-erių vyras ir 37-erių nėščia moteris užsikrėtė suvalgę neapdorotas švilpiko kepenis. Be tėvų liko keturi vaikai nuo 2 iki 13 metų.

REKLAMA

Pasak vietos medicinos įstaigos atstovų, tokie incidentai vis dar pasitaiko bent sykį į kelis metus, nes šiose vietovėse yra užrakto židinys.

Senovės tradicijomis besiremiančiose šių kraštų bendruomenėse švilpiko kepenys yra laikomos „sveikatą gerinančia priemone“. Todėl jos yra valgomos neapdorotos, kaip svarbi ritualo detalė. Mongolijos valdžia draudžia gaudyti ir valgyti švilpikus, tačiau vietos gyventojai kartais nepaklūsta šiam nurodymui.

Buboninis maras vėl beldžiasi: netoli Rusijos įvestas karantinas, mirė du žmonės (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Buboninis maras

Ligos sukėlėjas – Yersinia pestis bakterija, kuri įprastai aptinkama pas smulkius gyvūnus, graužikus ar ant šių gyvenančių parazitų.

Dažniausiai ligos užkratas yra platinamas užkrėstomis blusomis, tiesioginio kontakto su infekuotu šaltiniu metu ar net oro lašeliniu būdu. Inkubacinis periodas tęsiasi nuo 3 iki 7 dienų.

Žmonija yra stipriai nukentėjusio nuo šios ligos protrūkių. XIV a. žuvo apie trečdalį visų Europos gyventojų. Beje, dalis istorikų jau nuo viduramžių mano, kad buboninis maras kilo būtent Mongolijos teritorijoje.


Rašyti komentarą...
P
Pofke
2019-05-17 08:51:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užrakto židinys :D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų