Ugnikalnio sunaikintoje Pompėjoje atrasti dviejų vyrų palaikai: didiko ir vergo

Beveik prieš 2000-ius metų ugnikalnio sunaikintoje Pompėjoje atrasti dviejų vyrų palaikai – didiko ir vergo. Archeologai sako, kad vyriškiai žuvo gelbėdamiesi nuo besiveržiančių ugnikalnio pelenų.

Tai – naujausias Pompėją tyrinėjančių archeologų radinys: dviejų vyrų palaikai. Vienas jų – didikas, kuris Vezuvijaus išsiveržimo rytą buvo apsirėdęs šiltu, vilnoniu apsiaustu, negailestingą likimą pasitiko būdamas maždaug 30-40 metų, kitas – vergas, tądien dėvėjęs tuniką – buvo 18-23-ejų. Vyrų palaikai rasti už 700-tų metrų nuo Pompėjos miestelio, kur ir anksčiau archeologams yra pavykę surasti žmonių ir gyvūnų kūnų, palaidotų po beveik trijų metrų pelenų ir lavos sluoksniu.

REKLAMA

„Šios dvi aukos, kurias radome prieš kelias dienas, liudija apie neįtikėtinus to spalio 25-osios ryto įvykius, kai išsiveržė ugnikalnis. Tikėtina, kad jiedu ieškojo prieglobsčio ir bandė pasislėpti, tačiau buvo palaidoti Pompėją pasiekusio pelenų ir dulkių debesies, kuris pražudė visus savo kelyje“, – teigė archeologų vadovas Massimo Osanna.

Vezuvijaus ugnikalnis išsiveržė 79-aisiais metais po Kristaus. Jis ne tik palaidojo Pompėjos miestą po vulkaniniu purvu, bet ir pražudė apie 2000 senovės romėnų. Pompėja buvo užmiršta iki XVIII-ojo amžiaus, kuomet pradėjus pirmuosius kasinėjimo darbus, buvo atrasta ne tik daugybė žuvusiųjų palaikų, bet ir jų gyvenimo kasdienybę įsivaizduoti padedančių, neįkainojamų istorinių radinių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų