Lukašenka Putinui pasiskundė dėl Lietuvos

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, iškart po susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu žurnalistams pasiskundė, kad „užsienis kišasi į situaciją respublikoje“ ir pagrasino atsaku. Užsiminė ir apie Lietuvą, Baltarusijos prezidentui neįtiko NATO pratybos.

A. Lukašenka pasidžiaugė Kremliaus pozicija Baltarusijos klausimu, bet užsiminė, kad „jeigu užsienyje kam nors norisi pasikasyti rankas, tai Minskas gali pakasyti“.  „Kas man labai malonu, aš jums už tai dėkingas, jūs pademonstravote, kad Baltarusijos sienos – tai Sąjungos valstybės sienos“, – aiškino jis susitikimo su V. Putinu metu.

„Patikėkite, mes visada laikėmės šios linijos (bendradarbiavimo su Rusija). O dabartiniai įvykiai mums parodė, kad mums reikia glaudžiau laikytis su mūsų vyresniuoju broliu ir bendradarbiauti glaudžiau visais klausimais“, – aiškino A. Lukašenka. 

Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka anksčiau yra liepęs Saugumo Tarybai „stebėti kariuomenės Lenkijos ir Lietuvoje judėjimą“ ir „nesikuklinti“ perkeliant tomis kryptimis savo dalinių.

„Vieną iš dabartinės situacijos Baltarusijoje pamokų jau išmokome. Na, kam žvanginti ginklais prie Sąjungos valstybės Baltarusijoje? Sunku periodas – pakentėkit. Ne, išlaipino batalioną Lietuvoje, Pabradėje“, – skundėsi A. Lukašenka NATO pratybomis Lietuvoje, netoli sienos su Baltarusija.

Suteiks režimui finansinę paramą

Rusija suteiks Baltarusijai 1,5 mlrd. dolerių (1,26 mlrd. eurų) valstybinę paskolą, pirmadienį per derybas su Aliaksandru Lukašenka pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Visai neseniai vizito Baltarusijoje buvo nuvykęs RF vyriausybės pirmininkas Michailas Mišustinas. Žinau, kad jis surengė labai rimtas, dideles derybas, ir jos buvo sėkmingos visomis mūsų sąveikos kryptimis. Beje, finansinėje sferoje taip pat. Susitarėme, kad šią sunkią akimirką Rusija suteiks Baltarusijai 1,5 mlrd. dolerių valstybinį kreditą“, – pareiškė V. Putinas, Sočyje priėmęs A. Lukašenką.

REKLAMA

„Ir mes tai įvykdysime. Dabar, kiek yra žinoma, mūsų finansų ministrai dirba šiuo klausimu“, – nurodė Rusijos prezidentas.

„Turime galimybę ramiai – tam dabar ir susirinkome – apie viską pakalbėti, bet pirmiausia, žinoma, turime aptarti ekonominius klausimus, nes daugiau nei 21 proc. (prekybos apyvartos) smukimas vis dėlto nėra mažas; tai nėra susiję su mūsų darbu, tai susiję būtent su pasaulinėmis tendencijomis dėl koronaviruso. Tačiau mes kartu kovosime su koronavirusu ir, esu tikras, įveiksime dabartinius ekonomikos sunkumus. Neatsitiktinai paminėjau ir paskolą, kurią Rusija artimiausiu metu planuoja suteikti Baltarusijai. Tikiuosi, kad tai atsispindės ir (Baltarusijos) finansų rinkose“, – sakė V. Putinas.

Baltarusijos prezidentas, kurio valdžios nepripažįsta Vakarų šalys, Aleksandras Lukašenka davė interviu Rusijos valstybinės žiniasklaidos atstovams. Jis pripažino, kad „kažkiek užsisėdėjo valdžioje“, tačiau tikino, kad „tik jis vienas gali išgelbėti Baltarusiją“.


Rašyti komentarą...
v
vlasdas
2020-09-14 17:31:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko keisto vienas diktatorius remia kitą diktatorių.Putinas jaučia jei kris Tarakonas tai gali kristi ir jis.O baltarusiai drąsūs kovoje už savo laisvę.
Atsakyti
-10

G
Gluglu
2020-09-14 19:03:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne jam nurodinėt, kada ir kur NATO pratybas vykdyt. Tai mūsų teritorija, norim ir vykdom savo pratybas, ir tegu neloja batka, tegu geriau toliau bėga verkti ir skųstis savo šeimininkui carui į kremliną.
Atsakyti
-6

Z
Z
2020-09-14 18:37:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas gali nurodinėti su kuo draugauti? Labai teisingai daro, kad draugauja su Rusija, o ne loja, kaip mūsiškiai šuneliai. Įkasti negali, o lojimu tik sau kenkia. Ką davė Lietuvai vakarų "demokratija ? Tuoj išnyksime, kaip prūsai, ar panašios tautos.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų