Lenkijos žiniasklaida: Kaczynskio lėktuve sprogo trotilo užtaisai, paslėpti ten remonto Rusijoje metu

Lenkijos pakartotino Tu-154 katastrofos netoli Smolensko tyrimo komisija, suburta buvusio gynybos ministro Antonio Macierewicziaus, pateikė savo išvadas: trotilas, kurį aktyvavus nugriaudėjo du sprogimai, į lėktuvą buvo įmontuotas Rusijoje atlikto remonto metu, rašoma „Dziennik“. Tokios išvados neatitinka ankstesnės lenkų komisijos išvadų, Tarptautinio aviacijos komiteto ataskaitos, kuri sutapo su Rusijos ekspertų išvadomis, kad šalies prezidento žūtį lėmė lėktuvo pilotų ir dispečerių klaidos. Naujausia ataskaita sulaukė kritikos ir iš Lenkijos politikų.

A. Macierewiczius nustatė, kad Kaczynskio lėktuve sprogo trotilo užtaisai, paslėpti ten remonto Rusijoje metu (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Praėjusios savaitės pabaigoje Lenkijos parlamentiniam krašto apsaugos komitetui buvo pristatytos pakartotinio 2010-ųjų „Tu-154“ lėktuvo katastrofos tyrimo tarpinės išvados. Komiteto nariams parodytame filme atskleidžiama, kad leidžiantis lėktuve nugriaudėjo du sprogimai, rašoma „Planeta.pl“. 

2010-ųjų balandžio 10-ąją Lecho Kaczynskio „prezidentinis“ lėktuvas „Tu-154“ patyrė katastrofą leidžiantis viename iš Smolensko oro uostų. Lėktuvu skrido 96 žmonės: 88 keleiviai ir aštuoni ekipažo nariai. Tai buvo aukštas pareigas Lenkijoje užimantys politikai ir kariškiai, kurie skrido į Katynės žudynių minėjimą Rusijoje. Neišgyveno nė vienas žmogus. 

Tarptautinis aviacijos komitetas 2011-aisiais pateikė galutinę techninio katastrofos tyrimo ataskaitą. Joje tvirtinama, kad lėktuvas sudužo dėl ekipažo sprendimo leistis pagrindiniame oro uoste, nesirenkant atsarginio varianto, o sisteminė priežastis – skrydžio saugumo užtikrinimo klaidos ir prastas ekipažo pasirengimas.  

Pirmoji lenkų sudaryta komisija pateikė analogiškas išvadas, o pagrindine priežastimi įvardijo tai, kad lėktuvas, leisdamasis stipraus rūko oro sąlygomis, nepasirinko saugaus aukščio. Taip pat buvo įvardintos ir rusų dispečerių klaidos.

REKLAMA

Tačiau su tuo sutiko ne visi, tad atliktas dar vienas tyrimas. 

Naujoji komisija, kuriai vadovavo dabartinis gynybos ministras Antoni Macierewiczius, ketvirtadienį parlamentarams pristatė kelerių metų darbo tarpinę ataskaitą. Joje tvirtinama, kad katastrofos priežastimi tapo du sprogimai – kairiojo sparno ir centrinėje lėktuvo dalyje.

Sprogimus, anot lenkų komisijos narių, liudija orlaivio pažeidimų pobūdis ir nuolaužų ant žemės išsidėstymas. Taip pat ekspertams užkliuvo lėktuvu skridusių žmonių patirtų traumų pobūdis, rašoma „Dziennik“.

Ataskaitoje tvirtinama, kad daugelio jų kūnai buvo tiesiog suplėšyti į gabalus, o 74 proc. aukų buvo iš dalies arba visiškai be drabužių, lyg juos būtų nubloškusi stipri sprogimo banga. 47 proc. žmonių stipriai apdegė. Galų gale, daugelis kūnų stipriai nukentėjo nuo skeveldrų – stiklo, lėktuvo vidaus apdailos ir net plieninių konstrukcijų detalių. 

Ataskaita sulaukė kritikos ir pačioje Lenkijoje

Šioje ataskaitoje taip pat tvirtinama, kad pirmasis sprogimas sunaikino kairįjį lėktuvo sparną. Tuomet suveikė antrasis sprogmuo, kuris buvo įrengtas netoli taip vadinamojo „vadų skyriaus“ centrinėje lainerio dalyje. Būtent antrasis sprogimas nužudė dalį Lenkijos politikos elito. 

Katastrofos atsitrenkus į žemę versiją antrosios komisijos ekspertai atmetė. „Tam prieštarauja visa eilė surinktų išsamių įrodymų ir daugelio eksperimentų bei tyrimų rezultatai“, – tvirtinama ataskaitoje. Ten taip pat tvirtinama, kad Rusijos tyrėjai ėmėsi priemonių, kad tikrosios katastrofos priežastys nepaaiškėtų. 

REKLAMA

Komisija tvirtina, kad trotilo, pentrito ir RDX sprogmenų fragmentus aptiko lenkų ir britų laboratorijos, kuriose buvo atliekamas tyrimas. Pažymima, kad sprogmenų pėdsakai aptikti tose lėktuvo dalyse, kurias rusų technikai keitė Lenkijos valdžiai priklausančių lėktuvų „Tu-154“ dalis 2009-aisiais. Lenkų komisija nustatė, kad trotilas aptiktas tose dalyse (iš vidinės pusės), kurių niekas daugiau, be rusų technikų, nelietė.

Komisijos pristatytas tyrimas sulaukė Lenkijos opozicijos kritikos. Pasak pirmosios komisijos nario Maciejaus Lasko, po tiek metų darbo reikia patiekti pačią ataskaitą, o ne „filmą apie ją“. Jis taip pat kritikavo specialistų pasirinkimo kriterijus komisijos darbo metu.

Rusijos valdžia neigia kaltinimus dėl sprogimo organizavimo. Šios šalies Tyrimų Komitetas pabrėžė, kad ant nuolaužų ir žuvusiųjų kūnų nebuvo aptikta sprogmenų pėdsakų, abejonių dėl katastrofos priežasčių neturima. 

Baltarusijos teisėsauga netikėtai daugeliui suėmė 33 Rusijos privačios karinės bendrovės „Vagner“ samdinius. Valdžios atstovų teigimu, į Baltarusiją galėjo atvykti daugiau nei 200 smogikų, kurie turėjo „destabilizuoti situaciją rinkimų kampanijos metu“. Sulaikytiesiems iškelta baudžiamoji byla dėl terorizmo. Rusijos ekspertai tvirtina, kad samdiniai tapo politinių žaidimų įkaitais.


Rašyti komentarą...
V
Vidas Tom
2020-08-03 23:11:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eilinis šlėktų feikas.
Lėktuvas buvo ištirtas iki milimetrų ir jokiu pėdsakų nei trotilo nei jokių kitokių sprogmenų aptikta nebuvo. Nors tyrimus vygdė ne tik lenkai bet ir tarptautiniai ekspertai.
Tad šitas šudas sugalvotas eilinių durnių ir skirtas durniams.
Atsakyti
-9

L
Lietuvis
2020-08-03 17:31:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Priklausomai, nuo valdančiųjų lenkai vis trauks ir trauks faktus apie šitą katastrofą...
Atsakyti
-1

V
Vidas Tom
2020-08-04 19:20:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man patinka skaityt rusofobų - idiotu, pederastų ir šeip idiotų komentarus.
Skaitydamas jų triedalus suprantu kad esu netoks ir dziaugiuosi
Visada malonu matyti idiotą. Matydami idiotą , pasijuntam protingesni.
Kodėl pederastai?
O gi todėl , kad jie labiau už kitus nekenčia Rusijos. Nes ten juos dusina .
Tik visiški debilai gali tikėti, tik debilams skirtais straipsniais.
Tokios pasakos , kokia čia kūrė lenkai , yra tokios pigios ir tokios kvailos, kad jomis gali tikėti tik visiški idiotai, arba rusofobai. Pastarieji tiki todėl kad labai tuo tikėti nori. Todėl ir vadinasi rusofobas-idiotais
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų