Neeilinė situacija Kinijoje: siekė išlaisvinti Honkongą, dabar gresia bausmė iki gyvos galvos

Vaizdo įraše užfiksuota akimirka, kai siauroje Honkongo gatvelėje į pareigūnus rėžiasi motociklininkas. Keli policininkai parvirsta ant žemės, o jis pats nuskrieja nuo motociklo.

Netrukus ant 23-ejų metų motociklininko sugriūva bent keletas pareigūnų. Kai kurie jų į darbą paleidžia gumines lazdas. Netrukus vyras išvelkamas iš gatvės, o tada paaiškėja, kad jo laukia rimti nemalonumai.

Ir toli gražu ne tik dėl to, kad jis specialiai taikėsi į pareigūnus. Pasirodo, jaunas vyras važiuodamas demonstravo ženklą su užrašu „Išlaisvinkime Honkongą. Tai – mūsų laikų revoliucija“.

Po to, kai Pekinas Honkongui šią savaitę primetė naują nacionalinio saugumo įstatymą, šiam jaunam, už demokratiją kovojančiam vyrui teks stoti prieš teismą ir vargu ar pavyks išvengti kalėjimo bausmės.

„Šiandien mano klientui pareikšti du kaltinimai. Tai – separatizmo skatinimas ir dalyvavimas teroristiniame išpuolyje. Dabar mano klientas ligoninėje, tad ši byla atidėti iki kito pirmadienio“, – sakė motociklininko advokatas Lawrence Lau.

REKLAMA

Šis asmuo tapo pirmuoju Honkongo gyventoju, kariam pagal naująją tvarką pareikšti tokie kaltinimai. Jam gresia kalėjimas ne trejų metų iki gyvos galvos. Be šio asmens, sulaikyti ir dar mažiausiai dešimt kitų aktyvistų, pažeidusių „drakonišką“ saugumo įstatymą. Susirūpinimą dėl areštų išsako ne tik Vakarų valstybės, bet ir Jungtinės Tautos.

„Mums nerimą kelia, kad kai kurių į įstatymą įtrauktų nusikaltimų apibrėžimas yra neaiškus ir pernelyg platus. Tai gali lemti diskriminacinį ar savavališką įstatymų interpretavimą ir bausmių už juos skyrimą, prasilenkiantį su žmogaus teisėmis“, – kalbėjo Jungtinių Tautų atstovas Rupert Colville.

Savo ruožtu Kinija ragina pasaulį nesikišti į jos vidaus politiką ir naujos saugumo agentūros Honkonge vadovu jau paskyrė griežtojo kurso šalininką, aktyviai prisidėjusį prie protestų malšinimo šalies žemyninėje dalyje.


Rašyti komentarą...
V
Vidas Tom
2020-07-04 22:35:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas mus taip į policiją režtisi su motociklu...
Iki grabo lentos ir kalėjimo neišeitų .
Atsakyti
0

J
Juokingi įstatymai
2020-07-05 12:27:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoje būtų kokia 2 metai kalejimo ir 1500 eurų bauda ir atidėtų bausmę pačią irgi 2 metam
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų