JAV keturmetis berniukas mirė nuo gripo. Jo mama dėl gydymo tarėsi feisbuko „antivakserių“ grupėje ir atsisakė duoti jam gydytojo išrašytų vaistų. „Facebook“ pažadėjo atkreipti dėmesį į tokio pobūdžio grupes, tačiau skaitlingiausia jų iki šiol tęsia savo veiklą.

Sergantis berniukas (asociatyvi nuotr.) (nuotr. 123rf.com)

Sergantis berniukas (asociatyvi nuotr.) (nuotr. 123rf.com)

Vasario pradžioje Kolorade mirė berniukas vardu Najee. Vietos žiniasklaidoje pažymima, kad tai jau antrasis vaikas miręs nuo gripo šį žiemos sezoną. Likus keturioms dienoms iki jo mirties motina parašė į prieš skiepus pasisakančių žmonių (angl. Antivaxer) grupę feisbuke. Jai ten patarė neduoti vaistų nuo gripo ir naudotis „natūraliomis priemonėmis“, įskaitant motinos pieną.

JAV šį žiemos sezoną siautėja gripo epidemija – 19 mln. susirgusiųjų, iš kurių 10 tūkst. mirusių (68 vaikai). Najee šeimoje augo dar trys vaikai. Visi keturi berniukai susirgo gripu, tačiau Najee „atrodė sveikiausias iš jų“. 

Pasak motinos Geneva Montoya, gydytojai kelissyk atsisakė guldyti juos į ligoninę su sūnumi, kuriam buvo pakilusi aukšta temperatūra. Najee ligos simptomai neatrodė tokie sunkūs, kaip kitų jo brolių, tačiau vasario antrąją mama aptiko jį be sąmonės. Gydytojai pasakė, kad vaikui dėl temperatūros arba kvėpavimo sutrikimų pasireiškė priepuolis, kuris išprovokavo anoksinį smegenų pažeidimą.

REKLAMA

Najee kelias dienas buvo laikomas pajungtas prie gyvybę palaikančio aparato. Tuo metu motina internete surinko beveik 12 tūkst. dolerių (apie 11 tūkst. eurų) jo gydymui. Vasario 5-ąją ji parašė, kad berniukas mirė, tačiau ir toliau rinko lėšas. Moteris nori paskirti pinigus likusių vaikų gydymui. 

Vietoje vaistų Najee ir jo broliai buvo gydomi pipirmėčių aliejumi, o patarimų mama kreipėsi į „antivakserių“ grupę „Stop Mandatory Vaccination“ internete. Tai didžiausia tokio pobūdžio grupė „Facebook“ tinkle, joje yra apie 180 tūkst. vartotojų. Pati mamos žinutė jau pašalinta, rašoma NBC.

Moteris pasakojo, kad gydytojas visiems jos vaikams išrašė „Tamiflu“ – populiarų antivirusinį vaistą – tačiau ji atsisakė girdyti vaikus vaistais. Kai kurių žmonių nuomone, „Tamiflu“ gali turėti pašalinių efektų, kurie kenkia sveikatai. Tačiau Najee mama ir feisbuko grupės lankytojai net nesiruošė svarstyti vaistų vartojimo varianto. 

Savo žinutėse ji rašė, kad sūnus bandė gydyti pipirmėčių aliejumi, vitaminu C ir levanda, tačiau „tai nepadėjo“. Iš 45 komentarų po jos įrašu nė vienas nepatarė moteriai pasinaudoti medikų rekomendacijomis duoti vaistų. Tačiau jai buvo patarta naudoti ir kitus „natūralius vaistus“ – motinos pienas, čiobrelius ir šeivamedžio uogas.

„Puiku, aš tai išbandysiu“, – atsakė ji. 

„Facebook“ ir „Instagram“ jau 2019-aisiais ėmėsi priemonių prieš „antivakserių“ grupes – jos nebegali būti rekomenduojamų sąrašuose paieškose internete, rečiau rodomos bendrame naujienų sraute, reklaminiai įrašai, kuriuose raginama atsisakyti skiepų, yra atmetami.

Tačiau, kaip pažymi NBC, feisbukas ir toliau išlieka platforma, kurioje tokios grupės bendraminčių įgauna svorį. 

a
2020-02-16 13:30:45
Tokia "motina" reikia sterilizuoti ir teisti uz tycine zmogzudyste, vaikus, kol dar gyvi, kuo greiciau atimti. Psichiniu ligoniu visada bus, bet nuo ju neturi kenteti aplinkiniai.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Na ir 2020-02-28 06:11:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kažkokia faktų ir argumentų košė. Mama vaiką kelis kartus bandė guldyt į ligoninę, bet jis atrodė pakankamai,, sveikas" lyginant su broliais, tad gydytojai atsisakė guldyti. Motina surinko tūkstančius dolerių mistiniam gydymui nuo gripo... Ir toliau apie Tamiflu. Pacientai turėtų vartoti vaistą 48 val nuo pirmųjų simptomų, kad liga truktų trumpiau ir mažiau komplikuotųsi.praseti reikėtų pakilus vaiko kūno temperatūrai pirmosiomis dienomis. Prevencijai, jei šeimos nariai jau serga. Bet tik tokiu atveju, jei sveikos kepenys, nėra alergijos komponentams. Kaži ar jam iškart tuos vaistus ir išrašė? Ar tik kai sąmonės neteko.    ATSAKYTI
https://denver.cbslocal.com/2020/02/06/n 2020-02-19 08:43:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dave visus vaistus:
https://denver.cbslocal.com/2020/02/06/najee-flu-kills-boy-colorado-mother/   ATSAKYTI
Ema 2020-02-18 05:13:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
As guvenu UsA- pries tai dejau komentarus- jie buvo pasalinti nes nenaudingi sitam straipsniui!

Pasakysiu dar karta- yra straipsnis anglu kalba, kur is mamos eme interviu ir ji pasake kad ji dave visus vaistus kurie buvo israsyti gydytoju. Tai yra butent Tamiflu ir Tylenol.

Neskleiskit nesamoningu straipsniu!
Melagiai jus!

Tas vaikutis nekaltas turbut ir mire nuo Tamiflu (sio vasto vienas is slautiniu poveikiu yra mirtis).    ATSAKYTI
Audra Klevinskaite 2020-02-17 20:22:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tokiai motinai nereikia auginti vaikų    ATSAKYTI
Ema 2020-02-18 05:12:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
As gyvenu UsA. Sitam vaikui buvo duodami vaistai kuriuos israse gydytojai. Lai neskleidzia nesamoniu!!!
Labai dazna dabar situacija- suserga gripu, israso Tamiflu, prie to pacio liepia gerti Tylenol (paracetomoli) ir mirsta. Tamiflu salutinis poveikis mirtis. Tai nuo ko mirsta tada?   
Žalias 2020-02-17 14:52:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai vaikas mirė nuo gripo, mat ligoninės gydytojai net kelis kartus vaiką atsisakė hospitalituoti. Kodėl tokia klaidinanti antraštė?
Net neaišku, ar vaikas vakcinuotas. Prie ko čia antivakserių grupė? Dauguma tėvų, norą kreipiasi pas mados, ieško ir kitų pagalbos būdų.
Skaudi netektis. Bet kam kiršinti visuomenę, formuoti klaidingas nuomonės? Taip, kartais žmonės miršta, vaikai irgi. Ir net gydymo įstaigose. Šlykšti žurnalistų manipuliacija.    ATSAKYTI
Tata 2020-02-17 13:17:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O tai vartojant vaistus, nieks nemiršta nuo gripo? Propagandinis straipsnis, šlykštu skaityti. Ai dar Facebook kompromituojatis, kiek daktarai klaidų pridaro, o jau kai paprasti žmonės savo patirtimi dalinasi tai jau blogai....    ATSAKYTI
gardtiza 2020-02-17 11:39:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Baltijos com - pažinčių svetainė suaugusiеms, nоrintiems susirаsti pаrtnеrį, nоrintiems pasimylėti   ATSAKYTI
Rasa 2020-02-17 10:20:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip tie 67 suskiepyti ir vaistu prikimsti, kurie mire? Ju mamos neklatos?   ATSAKYTI
Tevas 2020-02-17 09:46:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tevai geriau zino kas jų vaikui ir jei kreipiasi į spec. kurie tesugeba išrašyti Tamiflu tai žemas lygis. O tėvai kreipėsi į gydytojus ir matomai nusivylė jais. "Pasak motinos Geneva Montoya, gydytojai kelissyk atsisakė guldyti juos į ligoninę su sūnumi, kuriam buvo pakilusi aukšta temperatūra". O kur straipniai apie netinkamus paskirtus vaistus pacientams? TV3 esatę matė šia statistiką? Kodėl neanalizuojate individualiai šių momentų? Kodėl nepripažystat kad tiesiog yra toks šalutinis poveikis vaistų/skiepų. Deja žmonės dalinasi savo karčia patirtim ir NIEKO jūs nepadarysit. Tikiuosi kuriems žemė plokščia patirs tą malonumą,o kaip patirs tada tik suvoks. Visi mokomės tik iš savų kaidų:)    ATSAKYTI
Ema 2020-02-18 05:14:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zinokit ta mama dave vaistus kuriuos jai israse. Tamiflu ir Tylenol. As nes nusifotagrafavau straipsni (kuri aisku veliau pasalino) kad ji dave tuos vaistus!!!!   
Gabija 2020-02-17 09:30:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sita zurnalista ismesti iš darbo. Kaip drįsta asmeninius žmonių duomenis viešinti??? Tinklalapį - uždaryti už melagingu straipsniu spausdinimą. Į kadangi sekusi šia istorija pirmoje platformoje kur mamos už klausimas pasirodė tsi tvirtinu - daug kas čia yra netiesa.    ATSAKYTI
Ema 2020-02-17 00:27:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Neskleiskit melo- dave ji viska ka israse daktarai. Yra straipsnis anglu kalba jei norit imesiu, kur is jos eme interviu ir ji pasake kad DAVE vaistus, ko gero del to ir mire nekaltas vaikas nuo Tamiflu. Cia tokiu istoriju nemazai dabar. Zmogus diagnozuotas gripas, daktarai liepiq duoti Tylenol (paracetomoli) ir israso Tamiflu. Zmones mirsta. 90% pasiskiepine nuo gripo.    ATSAKYTI
To Ema 2020-02-17 10:34:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ema, koks Jūsų išsilavinimas? Manau vertėtų Jums daugiau laiko praleisti prie mokslinių straipsnių ir tyrimų, o tada jau eiti komentuoti. Suprantu, kad nedirbant medicinos srityje sunkiau suvokti vaistų ir vakcinų veikimo mechanizmus, epidemiologines statistikas, bet investavus pakankamai laiko dar duočiau Jums vilties išlįsti iš tamsumos, kurioje gyvenate. Angliškai skaito daugelis, buvo ne vienas straipsnis su ta pačia istorija iš cnn, bbc. Faktai lyg ir sutampa, įdomu kokį straipsnį skaitėte Jūs.  
Ema 2020-02-18 05:20:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
As begale skaicius moksliniu tyrimu. Vienas is ju alie Tamiflu fiasco. Kiti straipsniai yra is trn, kur Tamiflu gamintojas yra paduotas i teisma del melagingu salutiniu poveikiu pateikimo.

Vakcinos- dieve dieve, na ar jus busit tokia pt avis?
Jus cia rimtai?

Nei is bbc nei cnn neskaitau nesamoniu nes juos finansuoja demokratai ir farmacijos kompanijos. Ti buvo paprastas straipsnis is vietinio laikrascio kuris eme interviu is mamos. Veliau tas straipsnis buvo pasalintas nes per duag zmoniu suzinojo apie tai.

O aoie skiepus siulyciau giliau pasidomet.
Nei vieno tyrimo nera kuris irodytu skiepu efektybuma.
Ju neefektyvuma pastoviai irodo atsirandantys protrukiai 100% vakcinuotose populiacijose (kaip ir ka tik Houstone uzdaryta mokykla buvo kur buvo kokliuso protrukis- visi 100% buvo paskiepyti)!!!!

Kiaukytes protrukis kariniam laive- 100% visi buvo dvigubai suskiepyti!!!

Galiu daug pvyzdziu duoti! .   
Ema 2020-02-18 05:21:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Apie vakcinas dar paskaysiu tiek- jos tokios saugios?
jaV jau ismoketa virs 4 MiLIJARDu DOLERIu uz vakcinu zala ir mirtis. Per paskutinius 3 ar 4 metus nuo MmR skiepo mire virs 150 vaikuciu. Nuo tymu-0. Hmmm. Kaip jums tokia statistika?   
A 2020-02-17 00:26:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Isvis debile, kaip taip atlaidziai ziureti i susidariuse vaiko lyga, gal ji taip ir dare kad atsikratiti vaiko, man protu nesuvokiama kaip taip elgtis, eksperimentuoja tai kas neaisku, juk 4 metu vaiko imunine sistema dar nera visiskai tvirta , o ji bando pievas su mazu vaiku, nu ziauru   ATSAKYTI
Ema 2020-02-17 00:28:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Jinai dave tuos vaistus. Netikekit viskuo ka raso tv3. 15 min ir pan. As gyvenu UsA. Yra straipsnis anglu kalba- galiu imest- mama dave visus vaistus kuriuos israse daktaras.   
dogzila 2020-02-16 23:01:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
5 metai negeriu vaistu, ir maziau sergu, tiksliau visai nesergu...   ATSAKYTI
2020-02-17 14:13:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Todėl, kad tu GODZILA  
Ilona 2020-02-16 21:57:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Ten tie antivaxeriai patys ryškiai buvo suvakcinuoti taip, kad smegenėlės jiems nustojo normaliai funkcionuoti... Nuo kada gripas gydomas tik arbatėlėm, uogytėm, pieniuku ir vitaminu C? Antra vertus... Šio straipsnio pavadinimo autoriams irgi ne kažką su žiniom, kad nuo gripo nemirštama. Kai mirštama, susirgus gripu, tai mirštama nuo komplikacijų, tokių, kaip plaučių uždegimas ar tai, nuo ko pačiame straipsnyje įvardinta, kad vaikas mirė (komplikacijų, atsiradusių dėl netinkamo gydymo, kuris prilygsta gydymo nebuvimui).   ATSAKYTI
as 2020-02-16 21:55:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
debilinis straipsnis ypač pabaiga    ATSAKYTI
nu 2020-02-16 20:33:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
dur-niu pilnas pasaulis   ATSAKYTI
Lukas 2020-02-16 17:36:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geregei    ATSAKYTI
Lukas 2020-02-16 17:35:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Negėrė    ATSAKYTI
Baisu 2020-02-16 13:31:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Debilė mama, gaila mažo vaiko   ATSAKYTI
Ema 2020-02-17 00:33:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ji ai dave tuos vaistus.
As gyvenu UsA yra straipsnis anglu kalba- jie eme is jos interviu- jInAI dave visus vaistus kurie buvo israsyti- tamiflu ir tylenol- ir vaikas mire butent nuo vaistu.

Daug kas atsisako Tamiflu del salutiniu poveikiu kaip mirtis. Daug kas atsisako skiepu del to kad jie neveikia ir turi baisius sakutinius poveikiu. Medija prikluso farmacijos kompanijoms! Joms nenaudinga kad zmones navrtotu ju gaminamu vaistu o tuos labiu nebesiskiepintu nes tuo atveju zmones bus zymiai sveikesni! Nebebus klientu!   
a 2020-02-16 13:30:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-27
Tokia "motina" reikia sterilizuoti ir teisti uz tycine zmogzudyste, vaikus, kol dar gyvi, kuo greiciau atimti. Psichiniu ligoniu visada bus, bet nuo ju neturi kenteti aplinkiniai.   ATSAKYTI
Ema 2020-02-17 00:35:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nepezekit- sita mama dave viska ka israse daktarai- Tamiflu ir atylenol- turbut vaikas ir mire del to nes Tamiflu turi salutini poveiki- mirti!!! Del to daug kas atsisako tokiu vaistu, farmacijai nenaudinga. Del tos pacios priezasties zmones atsisako skiepu, nes jie neveikia ir turi baisius salutinius poveikius.

Maziau tikrkit farmacijos propoganda!   

Top Video

TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
REKLAMA
Lėktuvas (Martyno Jaugelavičiaus nuotr.)
COVID-19 stipriai sumažino keleivių srautus. Oro linijos ir oro uostai stengiasi įtikinti žmones, kad keliauti yra saugu, tačiau prireiks šiek tiek laiko, kol lėktuvai vėl bus ...
35-erių rusė ištekėjo už savo posūnio: buvusį vyrą paliko su 5 vaikais (nuotr. YouTube)
35-erių influencerė iš Rusijos išgarsėjo visoje šalyje, kuomet populiarioje pokalbių laidoje buvo papasakota jos gyvenimo istorija. Moteris užmezgė romaną su savo 20-mečiu ...
Rusijoje seselė apsivilko maudymuką ir išgarsėjo: valdžia skyrė perspėjimą (nuotr. VK.com)
Vienos Rusijos infekcinės ligoninės medicinos seseriai buvo paskirtas įspėjimas dėl „netinkamos aprangos darbo vietoje“. Moteris užsidėjo maudymosi kostiumėlį po permatomu ...
Elonas Muskas (nuotr. SCANPIX)
JAV programinės įrangos milžinė „Microsoft“ paskelbė sukūrusi vieną iš penkių galingiausių pasaulyje superkompiuterių. Bendrovė apie tai pranešė technologijų konferencijoje ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Planeta brangiai moka už tai, kad šalys nepaiso Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijų dėl kovos su koronaviruso pandemija, pirmadienį pareiškė Jungtinių Tautų ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų