1. JAV branduolinio arsenalo ES modernizavimas
JAV vykdo ilgalaikę savo branduolinio arsenalo Europoje modernizaciją. Pinigai šiam procesui numatyti 2015-iesiems fiskaliniams metams. Programos metu planuojama prailginti dabartinio atominių bombų B61 arsenalo galiojimo laiką, o taip pat pradėti naujų bombų – B61-12 eksploatavimą. Bendra šio projekto kaina sudarys 10 mlrd. dolerių.
2. Šalys be branduolinio ginklo tikriausiai jį gaus
Jau minėto branduolinio arsenalo modernizacijos plano programoje yra numatyta branduoliniu ginklu aprūpinti naikintuvų – bombonešių F-16A/B, kurie bazuojasi Belgijoje, Nyderlanduose ir Turkijoje, o taip pat naikintuvų PA-200 Vokietijoje ir Italijoje ginkluotę. Be to, taip pat planuojama modernizuoti ES saugančius naikintuvus F-35. Iki 2024-ųjų planuojama apginkluoti visus ES oro erdvę saugančius naikintuvus F-35 aprūpinti branduoliniu ginklu.
3. Dvylika F-16 Lenkijoje
Kovo mėnesį į Lenkiją išsiųsti 12 JAV naikintuvų F-16 buvo vienas iš pirmųjų Ukrainos krizės atsakomųjų žingsnių. Iš pradžių buvo planuojama, kad naikintuvai bus tik bendrų mokymų metu, tačiau balandžio mėnesį Lenkijos valdžia pranešė, kad susitarė dėl jų budėjimo Lenkijoje iki 2014-ųjų pabaigos.
4. Eskadriniai minininkai Juodojoje jūroje
Krizės Ukrainoje fone 2014-ųjų kovą JAV į Juodąją jūrą išsiuntė eskadrinį minininką „Truxtun“, kuris dalyvavo bendruose mokymuose su Bulgarijos ir Rumunijos laivynu. 2014-ųjų balandį jį pakeitė eskadrinis minininkas „Donald Cook“, kuris taip pat dalyvaus bendruose kelių šalių mokymuose. Rumunijos prezidentas Traianas Besesku jau paskelbė, kad greitu metu jį pakeis kitas JAV karinis laivas. Tokia laivų rotacija gali tapti JAV karinio laivyno strategijos dalimi.
5. 100-150 desantininkų Lenkijoje ar Baltijos šalyse ir „trumpi mokymai“
Nepaisant Lenkijos užsienio reikalų ministro norų „dislokuoti dvi dideles NATO šalių brigadas“, JAV kol kas atsargiai kalbama apie galimybę dislokuoti karius Lenkijoje. Pasak „Financial Times“, Pentagonas svarsto galimybę dislokuoti 100-150 JAV jūrų pėstininkų dalyvauti mokymuose Lenkijoje ir Estijoje. Mokymai tęsis porą savaičių, po to jūrų pėstininkai, pasak FT, turėtų grįžti atgal į JAV. Tačiau taip pat yra svarstoma ir vykdyti nuolatinius „mini mokymus“.
6. 175 jūrų pėstininkai Rumunijoje
Papildomų 175-ių karių išsiuntimas į „Michail Kogelničanu“ bazę Rumunijoje. Pentagonas rengiasi padidinti Europoje dislokuotus „Afrikos greitojo reagavimo būrius“, nuo 500 iki 675 žmonių. Šį padalinį JAV įkūrė 2012-ais, po to kai Libijoje žuvo JAV ambasadorius. Tikslas – greitų operacijų vykdymas krizinėse situacijose Viduržemio jūros regione ir Afrikoje.
7. Bendradarbiavimas su Moldavija, Armėnija, Azerbaidžanu
Pasak vokiškojo „Der Spiegel“, įsibėgėjus Ukrainos krizei planuojama išplėsti bendradarbiavimą su Moldavija, Armėnija ir Azerbaidžanu. Leidinyje teigiama, kad NATO turi numačiusi „praktinius nurodymus dėl bendradarbiavimo vystymo“ su išvardintomis šalimis. Pagrindinis tikslas – regiono partnerių palaikymas. Individuali pagalba kiekvienai šaliai atskirai kol kas nėra planuojama.
8. Kariniai delfinai ir jūrų liūtai
JAV planuoja panaudoti šiuo gyvūnus mokymų Juodojoje jūroje metu. Per dvi mokymų savaites planuojama panaudoti 20 delfinų ir 10 jūrų liūtų. Jūriniai gyvūnai išbandys naują antiradarą, kuris turėtų trikdyti priešų echolokatorius. Taip pat planuojama atlikti minų ir priešo narų paieškų treniruotes.
9. Mokymai Ukrainoje
JAV pėstininkai Europoje ruošiasi dalyvauti vasaros mokymams „Rapid Trident-2014“ Ukrainoje. Mokymų tikslas - „garantuoti regiono stabilumą ir saugumą“. Be karinių JAV ir Ukrainos dalinių mokymuose dalyvaus Azerbaidžano, Armėnijos, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Gruzijos, Kanados, Moldovos, Lenkijos ir Rumunijos kariai. 2013-ais analogiškuose mokymuose dalyvavo beveik 1300 kariškių.
10. JAV kareivių skaičiaus ES mažėjimas
Viso JAV kariuomenės skaičius Europoje sumažėjo nuo 213 tūkst. 1990-ais iki 67 tūkst. 2013-ais. Šiuo metu daugiausiai kareivių yra Vokietijoje (40 tūkst.), Italijoje (11 tūkst.) ir Didžiojoje Britanijoje (9,5 tūkst.). Pagal numatytą biudžetą, iki 2015 m. karinis kontingentas ES šalyse turėtų būti sumažintas iki 30 tūkst. karių.