Portugalijoje su valstybiniu vizitu viešintis Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus sveikina naujai išrinktąjį Latvijos Respublikos Prezidentą Valdį Zalterą (Valdis Zalters).

Prezidentas V. Adamkus sakė esantis tikras, kad Lietuva ir Latvija, vadovaujama naujojo valstybės vadovo, puoselės gražias dviejų broliškų baltų tautų santykių tradicijas ir sėkmingai tęs dvišalį bendradarbiavimą bei stiprins ryšius tarp trijų Baltijos valstybių.

Tai pirmasis Lietuvos Prezidento aukščiausio lygio vizitas į Portugaliją. Ši šalis parodė išskirtinį dėmesį Lietuvai, pakviesdama Lietuvos vadovą apsilankyti prieš pat Portugalijai pradedant pirmininkauti Europos Sąjungai.

Šalies vadovas aptartė Lietuvai svarbias Europos Sąjungos aktualijas, pristatyti Lietuvos pozicijas aktualiais klausimais prieš Portugalijai perimant pirmininkavimą Europos Sąjungai.

Be to, tai pirmasis valstybinis užsienio šalies vadovo vizitas Portugalijoje nuo Anibalo Kavako Silvos prezidentavimo pradžios.

Vizito metu bus pristatyti Lietuvos politiniai, ekonominiai, užsienio politikos interesai. Susitikimuose bus pasidalyta Lietuvos ir Portugalijos, kaip Europos Sąjungos pasienio valstybių, patirtimi, aptarti Europos Sąjungos solidarumo ir kaimynystės politikos stiprinimo klausimai.

REKLAMA

Planuojama pasirašyti Klaipėdos ir Porto miestų ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo, užmegzti bendradarbiavimą tarp Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių instituto ir Lisabonos technikos universiteto.

Šalies vadovą lydi užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas, vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Justinas Karosas, Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės su Portugalija pirmininkas Arminas Lydeka, Susisiekimo ir Ūkio ministerijų pareigūnai, meno ir akademinės bendruomenės atstovai.

Kaip tik šiomis dienomis Portugalijoje vyksta masinis viešojo sektoriaus darbuotojų streikas.


Rašyti komentarą...
n
nuo A iki Z
2007-05-31 17:00:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdas A. sveikina Valdi Z. :) O tarp ju - Volodia P. :))
Atsakyti
0

k
keista,
2007-05-31 18:35:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
lyg ir žiūriu visas mūsų TV žinias, tačiau, kad latviai renkasi naują prez'ą, išgirdau pirmą kartą... gal jau jaudintis dėl atminties, ar mūsų garbioji žiniaskaida apie tai nė mur mur?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų