REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepriklausomų ekspertų patariamojoje taryba (NEPT) antradienį pristatė priimtas rekomendacijas Vyriausybei dėl COVID-19 ligos valdymo. Nutarta leisti revakcinuotis ir po 4 mėnesių nuo paskutinės skiepo dozės, neturint antikūnų – dar anksčiau, praėjus vos 28 d. Žadama, kad šie sprendimai turėtų įsigalioti kitos savaitės pradžioje.

Nepriklausomų ekspertų patariamojoje taryba (NEPT) antradienį pristatė priimtas rekomendacijas Vyriausybei dėl COVID-19 ligos valdymo. Nutarta leisti revakcinuotis ir po 4 mėnesių nuo paskutinės skiepo dozės, neturint antikūnų – dar anksčiau, praėjus vos 28 d. Žadama, kad šie sprendimai turėtų įsigalioti kitos savaitės pradžioje.

REKLAMA

Kaip pranešė Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė infekcinių ligų gydytoja prof. Ligita Jančorienė, pirmadienį NEPT ir Vyriausybės posėdyje apžvelgta epidemiologinė situacija, kuri yra sudėtinga, bet kontroliuojama, valdoma.

„Kai kuriose savivaldybėse yra net šioks toks atvejų sumažėjimas“, – pastebėjo ji.

Leis ankstinti revakcinaciją

Vienas posėdyje aptartų svarbių klausimų – leidimas paankstinti revakcinaciją. Kaip priminė L. Jančorienė, tiek Sveikatos apsaugos ministerija, tiek gydytojai gauna daug užklausimų dėl asmenų, kurie pasiskiepija du kartus, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių abejoja, ar jiems išlieka vakcinos efektyvumas, todėl buvo keliamas klausimas, ar būtų galima revakcinaciją paankstinti.

„Didžioji dauguma ekspertų neprieštaravo, kad terminas galėtų būti trumpinamas iki 4 mėnesių, t. y. kad po paskutinės vakcinos dozės įskiepijimo revakcinacija galėtų būti atliekama jau praėjus 4 mėnesiams, remiantis duomenimis, kurie pateikti Statistikos departamento ir kitų šalių duomenimis“, – pristatė profesorė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji nurodė, kad taip pat svarstyta, ką daryti tokiais atvejais, jei paskiepijus žmogų dviem dozėmis antikūnų taip ir neatsiranda, bet asmuo nepakliūna į imunosupresuotų pacientų grupę.

REKLAMA

„Tiems asmenims, kurie nepriklauso imunosupresuotų asmenų grupei, gali kreiptis į šeimos gydytoją ir su jo leidimu galima būtų pasiskiepyti trečia vakcinos doze nelaukiant 4 mėnesių, t. y. praėjus 28 dienoms po paskutinės įskiepytos vakcinos dozės“, – informavo L. Jančorienė.

Visiems ankstinti revakcinacijos nerekomenduoja

Kaip nurodė gydytoja, ekspertai neskatina revakcinaciją ankstinti visiems. Infektologė pabrėžė, kad daugumoje šalių, kur priimtas sprendimas dėl revakcinacijos (o jų yra 9), dažniausiai toks intervalas yra po 6 mėnesių.

REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau tai svarbu tais atvejais, kai yra padidinta rizika užsikrėsti ir sirgti sunkiau, ypač rizikos rizikos grupių žmonėms, kurie serga lėtinėmis ligomis, kurie turi antsvorį ar yra nutukę, galbūt yra vienokia ar kitokia imunosupresinė būklė.

Žinome ir pagal Statistikos departamento duomenis, kad vakcinų efektyvumas labai gerai išsilaiko pirmus 4 mėnesius, tačiau vėliau – nuo 4 iki 6 mėnesių vakcinų efektyvumas pradeda blėsti. Taigi ypač ryškių rizikos grupių atstovams tą revakcinaciją būtų galima paankstinti būtent perspėjant galimybe užsikrėsti ir sirgti, kai po vakcinacijos praeina daugiau kaip 4 mėnesiai. Taigi kaip ir nėra skatinama visa visuomenė, bet atkreipiamas dėmesys į tuos, kuriems ta rizika yra pati didžiausia“, – akcentavo L. Jančorienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip informavo sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė, oficialių sprendimų dėl revakcinacijos paankstinimo galima tikėtis kitos savaitės pradžioje: „Gyventojai jau gali planuotis kitai savaitei ir gauti sustiprinančiąją dozę anksčiau.“

Sprendimo dėl „Modernos“ dar nepriėmė

Svarstytas ir „Moderna“ vakcinos pritaikymas revakcinacijai. Anot profesorės, ką tik gautas Europos vaistų agentūros patvirtinimas dėl šios vakcinos tinkamumo revakcinacijai, pabrėžiant, kad revakcinacijai naudojama dvigubai mažesnė dozė nei pirminei imunizacijai.

„Ir revakcinacija galėtų būti atliekama praėjus ne mažiau kaip 6 mėnesiams po prieš tai buvusio skiepijimo ir duomenys, kurie buvo pateikti, buvo susiję su tais, kurie buvo skiepyti „Moderna“ vakcina ir pirminio skiepijimo metu“, – kalbėjo gydytoja.

REKLAMA

Ji pridūrė, kad kol kas galutinis sprendimas dėl „Moderna“ vakcinos naudojimo revakcinacijai dar nepriimtas. 

Portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu revakcinacijai naudojamos tik „Pfizer“ gamintojo vakcinos, išskyrus pasiskiepijusius „Janssen“ vakcina. Jiems sustiprinamajai vakcinos dozei galima rinktis šią to paties gamintojo vakciną. 

2300 naujų atvejų 

Praėjusią parą nustatyta 2300 naujų COVID-19 atvejų, mirė 27 žmonės, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

21 mirusysis buvo neskiepytas arba paskiepytas nepilnai.

Praėjusią parą 2709 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 8975 žmonės.

REKLAMA

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1914 COVID-19 sergančių žmonių – keliomis dešimtimis mažiau nei prieš parą, 143 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta 9,7 tūkst. molekulinių (PGR) ir 10,9 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų dar šiek tiek sumažėjo ir siekia 1381,4 atvejo – jis mažėja antra diena iš eilės. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat mažėjo antra diena iš eilės ir siekia 16 procentų.

Kas dar pasakys, kad tai tai normalus skiepijimas ir palygins su kokiomis kitomis vakcinomis. Skiepytis kas 1-4 mėn. nuo gripo. Gal reikia pagaliau žmones pradėti gydyti ne vien reanimacijoje???
O galima kas savaitę po dozę ?
Varykit po kokius 8skiepus,greičiau išmirs visi.
2-3skiepai ne rodiklis.
Oh jūs ...žodžio nėra.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų