Naujausių tyrimų rezultatai: net 1 vakcinos dozė stipriai sumažina užsikrėtimų skaičių

JK atliktas tyrimas parodė, kad „Pfizer“ arba „AsztraZeneca“ vakcinos susirgimo koronavirusu su simptomais tikimybę po pirmosios dozės sumažina 72 proc., o ši apsauga, greičiausiai, išlieka iki 10 savaičių. Po antros dozės „Pfizer“ vakcinos efektyvumas išauga iki 90 proc. Tiesa, šis tyrimas dar nebuvo peržiūrėtas kitų šios srities ekspertų.

JAV su ypatingai svarbiais darbuotojais atliktas tyrimas parodė, kad viena „Pfizer“ ar „Moderna“ vakcinų dozė, praėjus 14 dienų po pasiskiepijimo, suteikia 80 proc. apsaugą nuo susirgimo koronavirusu.

Škotų tyrimas atskleidė, kad viena „Pfizer“ dozė, praėjus 28–34 dienoms po pasiskiepijimo, buvo 91 proc. efektyvi, apsaugant nuo patekimo į ligoninę. Viena „AstraZeneca“ dozė, tuo pačiu laikotarpiu, suteikė 88 proc. apsaugą.

JK tyrimas išaiškino, kad viena arba „Pfizer“, arba „AstraZeneca“ dozė iki 50 proc. sumažina tikimybę, kad simptominis koronavirusas išplis namų ūkyje.

Pietų Korėjoje buvo nustatyta, kad viena „Pfizer“ skiepo dozė buvo 89,7 proc. efektyvi, apsaugant vyresnius nei 60-ies metų pietų korėjiečius, praėjus mažiausiai dviem savaitėms po pasiskiepijimo. „AstraZeneca“ efektyvumas buvo 86 proc. Tačiau nėra aišku, koks yra susirgimų sunkumas. Paprastai vakcinos veiksmingiau užkerta kelią susirgimams, dėl kurių yra patenkama į ligoninę, ar kurie gali sukelti mirtį.

Anglų tyrimas parodė, kad viena arba „Pfizer“, arba „AstraZeneca“ dozė turėjo apie 80 proc. efektyvumą apsaugant vyresnius nei 70-ies metų gyventojus nuo patekimo į ligoninę. Apsauga tęsėsi mažiausiai šešias savaites. Vakcina taip pat buvo efektyvi prieš koronaviruso Alfa atmainą, pirmą kartą aptiktą Jungtinėje Karalystėje.

Izraelyje atliktas tyrimas nustatė, kad „Pfizer“ vakcina turėjo 54 proc. apsaugą nuo susirgimo koronavirusu su simptomais, praėjus 13–24 dienoms po pasiskiepijimo. Šie duomenys sutampa su vėlyvosios klinikinio tyrimo stadijos rezultatais, kurie buvo pristatyti FDA.

REKLAMA

JK mokslininkai apskaičiavo, kad viena „Pfizer“ dozė turėjo 56 proc. efektyvumą, apsaugant vyresnius nei 75-erių metų asmenis nuo susirgimo Alfa atmainos sukeltu koronavirusu, praėjus 4–7 savaitėms po pasiskiepijimo. „AstraZeneca“ skiepas sukūrė 62 proc. apsaugą. Nėra aišku, koks buvo šių susirgimų stiprumas, tačiau greičiausiai vakcinos apsaugojo ir nuo simptominių infekcijų.

JK atliktas tyrimas parodė, kad viena „Pfizer“ dozė turėjo 79,3 proc. efektyvumą, mažinant riziką patekti į ligoninę žmonėms, vyresniems nei 80 metų. Tyrėjai teigė, kad viena „AstraZeneca“ dozė buvo 80,4 proc. efektyvi.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų