Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo šeštosiose rungtynėse Kauno „Žalgirio“ ekipa 77:63 (21:14, 18:26, 18:18, 19:6) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkus ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą – 3:3.

Rungtynės nemaloniai prasidėjo svečių komandos puolėjui K. Bajramovičiui, kurie po kietos T. Watsono pražangos ilgai negalėjo atsikelti nuo parketo, o galiausiai pakilęs iš karto buvo nuvestas į rūbinę. Pirmasis taškas buvo pelnytas sužaidus 1 minutę – 1:0. Šeimininkai į tai atsakė laimėdami atkarpą 6:0 – 6:1. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 8:6. Sužaidus 7 minutes M. Delašo tritaškis kauniečiams leido įgyti 5 taškų pranašumą – 11:6. Ketvirčiui artėjant į pabaigą M. Delašo 4 taškais iš eilės LKL vicečempionus atitolino dar labiau – 20:12. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių „Lietuvos ryto“ deficitas siekė 7 taškus – 14:21.

Antrąją rungtynių atkarpą 7 taškais be atsako pradėjo sostinės klubas ir rezultatas tapo lygus – 21:21. Prabėgus 7 minutėms ir vis dar esant lygiam rezultatui (31:31) verždamasis po krepšiu A. Jomantas slystelėjo ir pasitempė čiurną. Krepšininkas iš karto nuskubėjo į rūbinę. Po įspūdingo D. Šalengos dėjimo „Žalgiris“ trumpam buvo šoktelėjęs į priekį (35:32), tačiau M. Bjelicos dvitaškis su pražanga čia pat atstatė pusiausvyrą – 35:35. Pirmojo mačo dalis baigėsi „Lietuvos rytui“ minimaliai pirmaujant – 40:39.

Po pertraukos S. Babrauskas pataikė du tritaškius iš eilės ir LKL čempionai įgijo rekordinį pranašumą – 46:41. Netrukus žalgiriečiai pasivijo varžovus – 47:48. Vilniečiais vėl buvo pavykę šiek tiek atitrūkti (53:48), tačiau šeimininkai ne tik, kad neleido varžovams toliau pabėgti, bet ir patys nusvėrė rungtynių svarstykles savo naudai – 57:56. Kėlinuką K. Bajramovičiaus dvitaškiu užbaigę svečiai po trisdešimties minučių turėjo minimalią persvarą – 58:57.

Prasidėjus lemiamai atkarpai ir toliau vyko permaininga kova. Pirmaujanti komanda keitėsi po beveik kiekvienos sėkmingos vienos arba kitos ekipos atakos. Esant lygiam rezultatui (63:63) „Žalgiris“ net 5 minutes į savąjį krepšį nepraleido nė taško, o patys įmetė 9 ir likus žaisti 2 minutes buvo arti pergalės – 72:63. Likus žaisti 45 sekundes M. Browno pataikė iš toli, taip galutinai padėdamas tašką šiose rungtynėse – 75:63.

„Žalgiris“: Dainius Šalenga 15, Mantas Kalneitis 12, Mario Delašas ir Travisas Watsonas po 10, Aleksandras Čapinas 9, Marcusas Brownas bei Tadas Klimavičius po 7, Martynas Pocius 4, Artūras Milaknis 3.

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovičius 12, Martynas Gecevičius 11, Igoris Miloševičius 9, Milko Bjelica 8, Aronas Baynesas 7, Steponas Babrauskas 6, Donatas Zavackas 4, Jonas Valančiūnas bei Artūras Jomantas po 3.

Lemiamas serijos susitikimas įvyks pirmadienį Vilniuje.