„Žalgiris“ Eurolygos čempionams užkūrė ir antrąją pirtį, bet to pergalei nepakako

Kauno „Žalgiris“ penktadienį namie ilgą laiką pirmavo prieš Eurolygos čempionus, bet jų antrąkart šiame sezone įveikti nepavyko. Žalgiriečiai pralaimėjo 78:85 (24:17, 16:14, 18:21, 20:33).

116

(116 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Fenerbahce“

Šeimininkai rungtynių pradžioje atsiliko 6:7, bet vėliau spurtavo 12:0 ir įgijo dviženklę persvarą – 18:7. „Žalgiris“ šios atkarpos metu žaidė agresyviai bei aštuonis taškus iš 12 pelnė baudų metimais.

Kauno komanda antrąjį kėlinį pradėjo 8:0. Po tritaškį pataikė A. Milaknis ir V. Micičius, leidę „Žalgiriui“ įgyti rekordinę persvarą – 32:20.

Pirmąjį trečiojo ketvirčio tašką taiklia bauda pelnė A. Toupane’as (41:31). Svečiai į tai atsakė septyniais. Toks spurtas „Fenerbahce“ leido sumažinti skirtumą iki trijų (38:41). Penkis šios serijos taškus pelnė N. Melli.

Ketvirtajame kėlinyje šešis taškus iš eilės įmetė J. Thompsonas. „Fenerbahce“ išlygino rezultatą (60:60).

Prasidėjo atkakli ir permaininga kova.

V. Micičius prasižengė K. Sloukui metant tritaškį. Graikas realizavo visas tris baudas (69:65). N. Kaliničius dvitaškiu nubrėžė dar didesnę ribą tarp komandų – 72:67.

Galiausiai K. Sloukas tritaškiu nubraukė „Žalgirio“ šansus (77:71). Dvitaškį pataikė ir L. Datome (79:71).

Statistika

„Fenerbahce“ atliko 25 rezultatyvius perdavimus, „Žalgiris“ – 16.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 15 (7/7 baudų, 8 išprovokuotos pražangos, 5 atkovoti kamuoliai), Kevinas Pangosas 14, Vasilije Micičius 11 (5 rezultatyvūs perdavimai), Brandonas Daviesas 10.

„Fenerbahce“: Luigi Datome 16, Kostas Sloukas 15 (7/7 baud., 5 rez. perd.), Nikola Kaliničius 12 (6 rez. perd.), Jasonas Thompsonas 11.

Ketvirtasis kėlinys

„Žalgiriui“ pasivyti varžovus jėgų nebeužteko.

„Žalgirio“ šansus tritaškiu nubraukė K. Sloukas (77:71). Dvitaškį pataikė ir L. Datome (79:71).

K. Pangosas pataikė tritaškį (65:62), bet „Fenerbahce“ rezultatyviai baigė dvi atakas ir išsiveržė į priekį (66:65).

Žalgiriečius į priekį vėl išvedė K. Pangosas (62:60), dvitaškiu atsakė N. Kaliničius (62:62).

J. Thompsonas pelnė šešis taškus iš eilės, „Fenerbahce“ išlygino rezultatą (60:60).

Trečiasis kėlinys

Kėlinį galingu dėjimu baigė Aaronas White’as (58:52).

Po grubios „Žalgirio“ klaidos ginantis Jasonas Thompsonas dėjimu sumažino skirtumą iki minimalaus (52:53).

Šarūnui Jasikevičiui teko prašyti minutės pertraukėlės, po kurios tritaškį pataikė A. Milaknis (44:38).

Nors pirmąjį ketvirčio tašką taiklia bauda pelnė A. Toupane’as (41:31), svečiai į tai atsakė septyniais. Toks spurtas „Fenerbahce“ leido sumažinti skirtumą iki trijų taškų (38:41). Penkis šios serijos taškus pelnė N. Melli.

Antrasis kėlinys

„Privalome geriau gintis, nes praleidome 40 taškų, o tai – neatleidžiama“, – pirmąją rungtynių dalį komentavo J. Vesely.

„Po pertraukos turime žaisti taip pat, tik dar kiečiau gintis ir protingiau pulti“, – po kėlinio sakė V. Micičius.

Kitoje aikštės pusėje V. Micičius pataikė dvitaškį (40:29), bet žalgiriečių persvarą sumažino dvi taiklios J. Vesely baudos (31:40).

Ketvirčio finiše „Žalgirio“ pranašumą iki vienženklio sumažino Luigi Datome tritaškis (29:38).

Iki paskutinės kėlinio minutės Stambulo komandai taškus buvo pelnę du krepšininkai. J. Vesely surinko penkis, N. Kaliničius – keturis (26:36).

„Fenerbahce“ daugiau kaip pusę kėlinio nepelnė taškų. Tylą dvitaškiu nutraukė Nikola Kaliničius (22:32).

Kauno krepšininkai spurtavo 8:0. A. Milaknis ir Vasilije Micičius pataikė po tritaškį, leidę „Žalgiriui“ įgyti rekordinę persvarą – 32:20.

Pirmasis kėlinys

Kėlinį sėkmingiau baidė „Fenerbahce“. Po pirmojo ketvirčio šeimininkai buvo priekyje 24:17.

Nors „Žalgiris“ atsiliko 6:7, čia pat spurtavo 12:0 (18:7). Žalgiriečiai šios atkarpos metu žaidė agresyviai ir aštuonis taškus iš 12 pelnė baudų metimais.

Pirmuosius taškus baudų metimais pelnė N. Melli. Į tai dvitaškiu atsakė B. Daviesas, pridėjęs dar vieną taiklų metimą (4:2).

„Žalgiris“ mačą pradėjo tokiu starto penketu: B. Daviesas, K. Pangosas, A. Toupane’as, P. Jankūnas ir Edgaras Ulanovas.

Rungtynės vyksta vyriausiojo „Fenerbahce“ trenerio Željko Obradovičiaus gimtadienio dieną. Serbui sukanka 58-eri.

Prieš rungtynes

Nors „Fenerbahce“ pernai tapo Eurolygos čempione, o „Žalgiris“ į atkrintamąsias varžybas nepateko, šiame sezone pergalę tarpusavio rungtynėse Stambule iškovojo kauniečiai. Jie gruodžio 14-ąją nugalėjo 90:89.

Tąkart lemiamą tritaškį likus penkioms sekundėms smeigė Artūras Milaknis, padidinęs „Žalgirio“ pranašumą iki keturių taškų (90:86).

„Žalgiris“ iš viso pataikė 10 tritaškių iš 17 (59 procentai).

„Fenerbahce“ pralaimėjo nepaisant to, kad per visą mačą suklydo du kartus.