Olandijoje vykstančiame Europos plaukimo čempionate trečiadienį kvalifikacinėse varžybose Vytautas Janušaitis savo mėgstamiausią 200 m nuotolį kompleksiniu būdu įveikė per 2 minutes 1,59 sekundės ir, užėmęs penktąją vietą, pateko į pusfinalį.

Šią distanciją greičiau už lietuvį trečiadienį ryte plaukė tik Europos rekordininkas vengras Laszlo Csehas (1:59,08), austras Dinko Jukičius (2:00,08), kitas Vengrijos atstovas Tamasas Kerekjarto (2:00,32) bei portugalas Diogo Filipe Carvalho (2:00,40).

Kukliai moterų kvalifikacinėje 100 m laisvuoju stiliumi distancijoje startavo Lietuvos atstovės. Greičiausiai nuotolį nuplaukusi Rugilė Mileišytė distancijoje sugaišo 57,76 sekundės ir užėmė 46-ą vietą tarp 65-ių rungties dalyvių. Jai pusfinalio šešioliktuko pritrūko net 1,48 sekundės.

Gritė Apanavičiūtė (58,76 sek.) šioje distancijoje užėmė tik 60-tą vietą, o Jelizaveta Griškova (1:00,71) liko 64-ta.