Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas Lietuvos rinktinei prognozuoja mažiausiai vietą pirmajame Europos krepšinio čempionato šešete.

„Europos čempionatui esame pasirengę, belieka laukti dalyvių“, – duodamas interviu „Balsas.lt Savaitė“ sakė V. Garastas. LKF vadovas tikino, kad šis Europos čempionatas bus didžiausias istorijoje, nes čia dalyvaus net 24 komandos.

„Buvo planuota, kad iki 24 komandų Europos čempionatas plėsis 2013 metais, tačiau kai buvome Stambule, „FIBA Europe“ atstovai paklausė, ar nesutiktumėme, kad išplėstu formatu turnyras vyktų jau Lietuvoje. Daugelio šalių prašymu mes sutikome“, – pasakojo V. Garastas.

– Kodėl nusprendėte imtis išplėsto turnyro varianto?

– Europoje krepšinio lygis išaugęs, yra daug lygių komandų. Olimpinės žaidynės su 12-os komandų turnyru jau atsilikusios nuo gyvenimo. Manau, kad labiausiai čia nuskriausta Europa. Tiesiogiai į olimpiadą dabar patenka Europos čempionato finalininkės, o 3-6 vietos dalyvauja 12 ekipų atrankinėse varžybose, iš kurių į olimpiadą patenka trys. Pernai pasaulio čempionate matėte, kad pirmajame ketverte net trys Europos komandos. 24 komandos – tikrai daug. Šokame aukščiau bambos, bet svarbiausia, kad susitvarkėme su arenomis.

– Šįmet daug vilčių dedama į rinktinę, o lūkesčiai gerokai pranoksta praėjusius metus...

– Žmonės kalba apie auksą, o mes federacijoje tokius reikalavimus keliame: reikia patekti į finalinį ketvertą ir kovoti dėl prizinės vietos. Blogiausias variantas – patekti į šešetą, kas leidžia dalyvauti atrankoje į olimpines žaidynes. Galbūt negalima taip sakyti, bet mūsų krepšiniui būtų nuopolis, jei negautume kelialapio į Londoną. Kol kas dalyvavome visose penkiose olimpinėse žaidynėse ir pagal tai esame lygūs su JAV. Esame antroje vietoje po amerikiečių, nes triskart tapome prizininkais, o dukart užėmėme ketvirtą vietą. Esame olimpiniame elite. Mano galva, ketvertukas – elitas. Tik gaila, kad už ketvirtą vietą niekas medalio nekabina.

REKLAMA

– Ar jūsų negąsdina nestabilus Lietuvos rinktinės žaidimas per pasirengimo etapą?

– Iš patirties pasakysiu, kai tik reikalaujama, tai ir blogai. Aišku, turi būti keliami uždaviniai. Sportininkas turi siekti pergalės. Pernai nusipirkome vietą pasaulio čempionate ir visi skeptiškai į tai žiūrėjo. Sakė, būtų gerai aštuntukas. Aišku, turėjome daug sportinės laimės. Be jos niekur toli nenuvažiuosi. Geriausias pavyzdys – 2007 metų Europos čempionato finalas Ispanija – Rusija. Ispanai tuomet buvo tikrai pranašesni, o čia rusai paėmė, išlygino žaidimą, ir svarstyklės pabaigoje nusvėrė jų naudai. Madride ispanai pralaimėjo vienu tašku.

Šie metai skiriasi. Surinkome pačius geriausius. Tikrai sunku padaryti gerą rinktinę. Treneris Kęstutis Kemzūra vis dar ieškojimų kelyje ir gal nori būti pernelyg objektyvus. Su žaidėjais šįmet nelabai sekasi. Užmiršome, kad nesame Kinija ir neturime 10 tokių žaidėjų kaip L. Kleiza. Nėra traumuotų L. Kleizos ir Jono Mačiulio, kurie buvo starto penketo žaidėjai.

Kai klausia, kokia bus komanda, svarbūs du momentai. Pirma, svarbu, kad žaidėjai atvažiuotų sveiki. Antra – pasirengimo metu neturėtų būti traumų. O čia – Robertas Javtokas, Kšyštofas Lavrinovičius, Darius Songaila, Mantas Kalnietis...

– Trys milijonai Lietuvos ekspertų taip pat kalba, kad gal be reikalo į rinktinę pakviesti vyresni žaidėjai?

– Klausia kaip čia bus, toks amžius, kaip atlaikys tą krūvį? Dėl to nenuogąstauju. Europos čempionatas ilgas, bet kaip niekada turi daug laisvų dienų. Manau, kad vienas malonumas žaisti tokiame čempionate. 11 rungtynių ir kokios 8 ar 9 laisvos dienos. Tai itin naudinga, kai rinktinė truputį vyresnė. Puikus „atsistatymas“.

– Kaip manote, kas be lietuvių dar pretenduoja į favoritų vardą?

– Mano manymu, ispanai ir rusai gali atsidurti stipriausiųjų ketverte. Nežinau, kaip atrodys serbai, kroatai, prancūzai...

– Kas gali lemti Lietuvos rinktinės sėkmę ir kaip toli ji gali nužingsniuoti?

– Iki finalinio etapo Kaune turime nužingsniuoti. Grupėje turėtume įveikti Didžiąją Britaniją, Lenkiją ir Turkiją. Turkų komanda gera, bet ji visuomet galingai atrodo savo šalyje, o ne užsienyje. Patenkame į trejetą ir žaidžiame su B grupe kitame etape. Pora komandų tikrai turėtume įveikti ir važiuojame į Kauną. Baisiausias ketvirtfinalis. Esame nubausti 1999 metais, kai su Arvydu Saboniu buvome grupėje pirmi, o pralaimėjome ketvirtai kitos grupės komandai Ispanijai. Taip pat buvo ir 2005 metais Serbijoje, kai treniravo rinktinę Antanas Sireika. Tai varžybų sistemos savotiškas trūkumas. Mes net siūlėme, kad reikėtų žaisti dvi rungtynes ketvirtfinalyje, gal tuomet būtų mažiau atsitiktinumų?

REKLAMA

Tuščias šautuvas ant sienos iššauna ir per čempionatą galima žaisti vienas prastas rungtynes. Pagal mano prognozes Lietuvos rinktinė turėtų žaisti Kaune. Visos galimybės yra, komanda gera ir tai įrodė Kaune kontrolinėje dvikovoje su ispanais. Nepamirškime ir šeštojo žaidėjo – sirgalių.

TIK FAKTAI

Tai antras kartas, kai Lietuva organizuoja Europos krepšinio čempionatą. Pirmąjį kartą tai įvyko 1939 metais Kaune. 1-2 vietų laimėtojai iš karto patenka į 2012 m. vasaros olimpines žaidynes Londone.

Lietuvos rinktinė Europos čempionatą pradės A grupėje Panevėžyje su Ispanijos, Turkijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir Portugalijos komandomis.

Lietuvos rinktinės sudėtis: Mantas Kalnietis, Šarūnas Jasikevičius, Tomas Delninkaitis, Martynas Pocius, Rimantas Kaukėnas, Simas Jasaitis, Paulius Jankūnas, Darius Songaila, Kšyštofas Lavrinovičius, Robertas Javtokas, Marijonas Petravičius ir Jonas Valančiūnas.

Kontrolinės rungtynės

(Rugpjūčio 4 d., Klaipėda) Lietuva - Slovėnija 70:72

(Rugpjūčio 6 d., Klaipėda) Lietuva - Čekija 94:73

(Rugpjūčio 10 d., Maskva) Rusija - Lietuva 91:76

(Rugpjūčio 13 d., Madridas) Ispanija - Lietuva 90:78

(Rugpjūčio 18 d., Kaunas) Lietuva - Ispanija 88:76

Rugpjūčio 19 d., Panevėžys Lietuva - Rusija 80:88

(Rugpjūčio 20 d., Panevėžys) Lietuva - Latvija 95:75

(Rugpjūčio 24 d., Liubliana) Slovėnija - Lietuva 80:66

(Rugpjūčio 27 d., Vilnius) Lietuva - Gruzija 88:80

Lietuvos rinktinės tvarkaraštis

08 31 (21 val.): Lietuva – Didžioji Britanija


Rašyti komentarą...
G
Gintas
2011-08-29 13:40:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
O as nuogastauju...
Atsakyti
0

j
jurgis
2011-08-30 10:57:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
krepsinis jega!!!!!!!!!!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų