Prieš kelerius metus Vokietijoje ir Italijoje pradėta naudoti VAR sistema susilaukė daug kritikos dėl to, kad jos pagalba sprendimai buvo priimami per ilgai.
2018-aisiais pasaulio čempionate Rusijoje VAR didelių problemų nesukėlė, tačiau šiame sezone pristatyta Anglijos „Premier“ lygoje ji prasprogo kontraversiškais sprendimais.
Internete plačiai aptariamos situacijos, kuomet futbolininkams fiksuojamos milimetrinės nuošalės, kitose tokiose pat situacijose – nefiksuojamos.
„Tai yra visiška makalynė. Nemanau, kad, pavyzdžiui, tolerancija vieno ar dviejų centimetrų nuošalei yra pakankamas dalykas.
Šiomis dienomis yra taip, kad jeigu turi ilgą nosį, atsidursi nuošalėje. Taip pat nuošalės linijas dėlioja su VAR sistema dirbantys žmonės, tad objektyvūs kriterijai yra vertinami subjektyviai. Mes siūlysime pakeitimus.
UEFA organizuojamuose turnyruose daug VAR intervencijų nebuvo, kadangi teisėjai turi labai aiškų nurodymą: sistema naudojama tik tuomet, kai yra labai aiški klaida.
Šiomis dienomis viskas yra kitaip. Jeigu esi treneris, net ir stadione baubiant 70 tūkst. sirgalių turi pats priimti sprendimą. Ne kažkoks žmogus, pasislėpęs kažkur Londone ar Berlyne.
Nesu tokios situacijos fanas. Buvau labai skeptiškas ir galiu pasakyti, kad man nepatinka, kaip viskas vyksta. Deja, bet kelio atgal nėra“, – teigia UEFA galva.