REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įtampa atletų kaimelyje, grasinimai boikotuoti varžybas ir paskutinę minutę atšauktas leidimas dalyvauti rusų ir baltarusių sportininkams aptemdė pasirengimą penktadienį rengiamai Pekino žiemos paralimpinių žaidynių atidarymo ceremonijai.

Įtampa atletų kaimelyje, grasinimai boikotuoti varžybas ir paskutinę minutę atšauktas leidimas dalyvauti rusų ir baltarusių sportininkams aptemdė pasirengimą penktadienį rengiamai Pekino žiemos paralimpinių žaidynių atidarymo ceremonijai.

REKLAMA

Maskvos įsiveržimas į Ukrainą sukrėtė paralimpinį judėjimą, išprovokavęs karštus ginčus, ar varžybose turėtų būti laukiami atletai iš Rusijos ir prie invazijos prisidėjusios jos sąjungininkės Baltarusijos.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) ragino pasaulio sporto federacijas neleisti šių dviejų šalių atletams varžytis.

Trečiadienį paralimpiados organizatoriai pareiškė, kad „griežčiausia bausmė“ būtų leisti jiems varžytis su neutralia vėliava. Tačiau toks sprendimas buvo atšauktas nepraėjus nė parai, o organizatoriai motyvavo jį susirūpinimu dėl saugumo ir audringomis nuotaikomis atletų kaimelyje.

Kai kurios komandos ir sportininkai grasino boikotuoti varžybas, jei jose dalyvaus varžovai iš Rusijos ir Baltarusijos, todėl „kilo pavojus žaidynių gyvybingumui“, paaiškino organizatoriai.

REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinio paralimpinio komiteto (TPK) prezidentas Andrew Parsonsas atsiprašė draudimo sulaukusių atletų ir pareiškė: „Jūs esate savo vyriausybių veiksmų aukos.“

REKLAMA

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas netrukus pasmerkė draudimą kaip „siaubingą“. Tačiau tokios šalys kaip Jungtinė Karalystė, Airija ir Vokietija pasveikino tokį žingsnį ir nurodė, jog kiti dalyviai dabar galės susitelkti į varžybas.

„Atsižvelgdami į siaubą keliančius įvykius Ukrainoje, manome, kad [TPK] priėmė teisingą sprendimą dėl šių žaidynių“, – pažymėjo britų komanda.

Per pastarąją savaitę milijonas ukrainiečių pabėgo į kaimynines šalis, o Rusija tapo izoliuota finansų, diplomatijos ir sporto pasaulyje.

Penktadienį Maskvai apšaudžius didelę atominę elektrinę Zaporižioje, ši izoliacija veikiausiai dar labiau išaugs.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos delegacija, kuri trečiadienį saugiai atvyko į Pekiną, per plauką išvengusi bombardavimų, buvo apipilta solidarumo gestų.

„Tai stebuklas, kad mums pavyko būti čia, paralimpinėse žaidynėse“, – žurnalistams sakė ukrainiečių paralimpinio komiteto prezidentas Valerijus Suškevyčius.

„Mums būti čia yra principo reikalas – tai simbolizuoja, kad Ukraina yra gyva“, – pridūrė jis.  Priversti pergalvoti sprendimą dėl draudimo, organizatoriai dabar veikiausiai atsikvėps su palengvėjimu, kai dėmesys vakare bus nukreiptas į atidarymo ceremoniją „Paukščių lizdo“ stadione.

Praėjus vos pusmečiui po to, kai Tokijuje baigėsi dėl koronaviruso pandemijos atidėta paralimpiada, Pekinas tapo pirmuoju miestu, priėmusiu ir žiemos, ir vasaros žaidynes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šįkart varžybos vyksta griežtai kontroliuojant žmonių srautus uždarame „burbule“. Paralimpiados atidarymo ceremonija, kaip ir visi sporto renginiai, vyks kontroliuojamomis sąlygomis, o bilietai plačiajai visuomenei nebus parduodami dėl COVID-19 keliamos grėsmės.

Sporto varžybos prasidės šeštadienį ledo ritulio rungtynėmis, vežimėlių akmenslydžio ir kalnų slidinėjimo bei biatlono varžybomis. Nors praėjusį mėnesį olimpinių žaidynių sportininkai susidūrė su pūgomis, privertusiomis atidėti dalį rungtynių, pastarosiomis dienomis temperatūra Džangdziakou ir Jančinge pakilo, o sniegas pradėjo tirpti.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų