• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rasheedas Wallace‘as vėl priminė, kas yra nepralenkiamas lyderis pagal technines pražangas. Susitikime su Fynikso „Suns“ 38-erių veteranas per pusantros minutės sugebėjo gauti dvi technines ir buvo išvarytas iš aikštės.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmąją vidurio puolėjas gavo po ginčų su teisėju. Antrą kartą R.Wallace‘as „įkliuvo“ arbitrams iškart po netaiklaus slovėno Gorano Dragičiaus baudos metimo sušukęs „kamuolys nemeluoja!“. Tai frazė, kurią R.Wallace‘as per savo karjerą nuolat sakydavo tuo atveju, jei po jam skirtos nepelnytos techninės pražangos baudą metęs krepšininkas nepataikydavo.

REKLAMA

Antroji techninė pražanga už įžymiąją frazę ir veteranas išvarytas. Tačiau žinant, kad tokiu būdu iš aikštės buvo išvarytas būtent R.Wallace‘as, nereikėtų labai stebėtis. Rekordiškai daug techninėmis nubaustas amerikietis buvo išprašytas iš aikštės ir dar keistesnėmis aplinkybėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Ir tų rungtynių svarba buvo kur kas svarbesnė nei reguliariojo sezono susitikimas tarp „Knicks“ bei „Suns“. Tai nutiko 2000 metų NBA Vakarų konferencijos finalo serijoje tarp Portlendo „Trail Blazers“ ir Los Andželo „Lakers“. Krepsinis.net jums primena įdomią R.Wallace'o istoriją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antrojo kėlinio pradžioje po pražangos prieš „Lakers“ žaidėją R.Wallace‘as nesutiko su teisėjo sprendimu. Tačiau pernelyg karštai jis nesiginčijo ir techninės negavo. Krepšininką „Trail Blazers“ treneris Mike‘as Dunleavy pasodino ant atsarginių suolo. Tačiau R.Wallace‘as nenurimo. Sėdėdamas ant parketo greta atsarginių suolo jis pratęsė žodžių karą su teisėju Ronu Garretsonu. Pastarasis akimirką kantriai klausėsi R.Wallace‘o pastabų, bet neištvėręs nubaudė sėdintį aukštaūgį.

REKLAMA

„Trail Blazers“ „maištininkas“ pratrūko juokais. Tiesa, netrukus R.Wallace‘o veide šypseną pakeitė rimtas žvilgsnis. Panašu, kad žaidėjas įtūžo ant arbitro.

Vėliau R.Wallace‘o bei R.Garretsono keliai vėl susikirto. Po galingo dėjimo į „Lakers“ krepšį „Trail Blazers“ narys piktinosi, kad teisėjas neskyrė pražangos. Bet viskas baigėsi R.Wallace‘o priekaištais ir piktu žvilgsniu.

REKLAMA

Po pertraukos įvyko turbūt vienas didžiausių nesusipratimų NBA istorijoje. R.Garretsonas prieš epizodą jau buvo įspėjęs R.Wallace‘ą nustoti į jį spoksoti ir bandyti įbauginti. Bet R.Wallace‘as nebūtų R.Wallace‘as, jei klausytųsi arbitro. Trečiojo kėlinio viduryje Los Andželo klubui paskelbus minutės pertraukėlę „Lakers“ žaidėjai bei Arvydas Sabonis su kitais „Trail Blazers“ krepšininkais traukė link atsarginių suolo. Tai iš dalies darė ir R.Wallace‘as. Tiesa, lėtai žingsniuodamas jis demonstratyviai nužiūrėjo R.Garretsoną, nors ir neištarė nė vieno žodžio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet to pakako. Įsiutęs teisėjas skyrė antrą techninę pražangą vienam „Trail Blazers“ lyderių ir išvarė jį iš aikštės. Už žiūrėjimą. Per Vakarų konferencijos finalo serijos rungtynes.

„Blogai! Iš aikštės!“ – sušuko vos 179 cm ūgio baltaodis arbitras. Vėliau šį jo emocijų protrūkį kai kurie vadino absurdiškiausia išvarymo priežastimi NBA istorijoje. R.Wallace‘as stebėtinai ramiai priėmė R.Garretsono sprendimą. Komandos draugą bandė gelbėti „Trail Blazers“ snaiperis Steve‘as Smithas.

REKLAMA

S.Smithas: – Teisėjau, jis nieko nepasakė!

R.Garretsonas: – Nelįsk prie manęs, Steve‘ai.

S.S.: – Jis nieko nepasakė!

R.G.: – Nelįsk prie manęs, Steve‘ai.

(S.Smithas ginčijasi dėl sprendimo)

R.G.: – Jis (R.Wallace‘as) nepasakė nė žodžio.

(S.Smithas toliau ginčijasi)

R.G.: – Aš tris kartus prašiau jo nustoti į mane spoksoti. Viskas, gana! Du kartus sakiau, kad užtenka į mane spoksoti ir mane žeminti.

REKLAMA

Per 16 minučių R.Wallace‘as buvo spėjęs pelnyti 11 taškų. „Trail Blazers“ pralaimėjo 94:109, o vėliau „Lakers“ laimėjo ir visą Vakarų konferencijos finalo seriją. Daugelis nesuprato R.Garretsono. Išvaryti vieną komandos lyderių iš aikštės už tai, kad jis tiesiog spoksojo? Per Vakarų konferencijos finalą? Kalbama, kad labiau nei bet kuris kitas „Lakers“ žaidėjas būtent R.Garretsonas tose rungtynėse sustabdė R.Wallace‘ą. Ko aikštėje negalėjo padaryti nei vienas krepšininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kitą kartą kai kalbėsi su teisėjais prieš tai gerai išsivalyk dantis“, – po rungtynių R.Wallace‘ą pašiepė „Trail Blazers“ puolėjas Bonzi Wellsas. Aišku, kai Portlendo ekipa pralaimėjo seriją 3:4, B.Wellsas taip nebepokštavo.

Pats R.Wallace‘as po susitikimo rūbinėje šypsojosi plačiausiai. Žurnalistams jis nelabai turėjo, ką pasakyti. Amerikietis jiems sakė, kad į teisėją žiūrėjo lygiai taip pat, kaip dabar žiūri į juos.

REKLAMA

Techninės pražangos už ginčus su teisėjais, demonstratyvią reakciją į jų sprendimus, agresyvumą, į aikštę mėtomus rankšluosčius... na ir spoksojimą į teisėjus. Taip sugeba tik techninių pražangų karalius.

Faktai ir skaičiai:

NBA R.Wallace‘as debiutavo 1995–1996 metais.

Iš viso R.Wallace‘as yra gavęs per 300 techninių pražangų.

NBA rekordą jis pasiekė 1999–2000 metų sezone, kuomet užsidirbo 38 technines pražangas.

Po metų jis pagerino savo rekordą. Teisėjai jam skyrė net 41 techninę pražangą. Tą sezoną jis buvo 7 kartus išvarytas i aikštės.

REKLAMA

Mažiausiai techninių pražangų, vienuolika, gavo 2002–2003 metų sezone.

1999–2010 metais R.Wallace‘as kas sezoną gaudavo vidutiniškai po 22,7 technines pražangas. Vidutiniškai po du sykius per sezoną jis buvo išvaromas iš aikštės.

Pirmąją techninę pražangą nuo karjeros NCAA pradžios R.Wallace‘as gavo 1994 metais.

R.Wallace‘ą išvarė iš aikštės net per parodomąsias geriausių JAV ir Kanados moksleivių krepšininkų rungtynes („McDonald‘s All-American Game“).

REKLAMA
REKLAMA

Paskelbęs apie karjeros pabaigą po 2009–2010 metų sezono, 2012 metais grįžo į didįjį krepšinį ir pasirašė sutartį su Niujorko „Knicks“. Dabar vidutiniškai per 15 minučių jis renka 7,2 taško ir sugriebia 4,1 atšokusio kamuolio. Karjeros vidurkis – 14,5 taško. Beje, per 15 šio sezono rungtynių jis jau turi tris technines pražangas ir vieną išvarymą iš aikštės.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų