FIBA Čempionų lygoje Vilniaus „Ryto“ krepšininkai (2/2) vos neprisižaidė, bet pasiekė svarbią pergalę. Antradienį vakare vilniečiai Prancūzijoje 73:71 (22:14, 16:9, 21:21, 14:27) revanšavosi Strasbūro SIG (2/2) ekipai.

Po trijų kėlinių „Rytas“ turėjo solidų 15 taškų pranašumą (59:44), kurį vėliau iššvaistė. Bet paskutinę minutę Mindaugas Girdžiūnas šaltakraujiškai pataikė tritaškį ir vilniečiai šventė pergalę – 73:71.

„Pergalė yra pergalė, žaidėjams priekaištų neturiu. Labai komplikuota rungtynių pabaiga. Varžovai spaudė po visą aikštę, tai nebuvo lengva mūsų gynėjams. Bet džiaugiuosi ir dėl M. Girdžiūno, ir dėl kitų žaidėjų“, – po rungtynių kalbėjo „Ryto“ treneris Giedrius Žibėnas.

Paskutinėje atakoje, pasak jo, svarbiausia buvo pelnyti pergalingus taškus, nesvarbu dvitaškiu, ar tritaškiu metimu.

Prisiminęs atkarpą, kai buvo iššvaistyta solidi persvara, G. Žibėnas sakė: „Padarėme išvadas po prieš tai pralaimėtų rungtynių, kai tiesiog pamesdavome galvas, patys pradėdavome „teisėjauti“, priekaištauti vienas kitam. Tai atsiliepdavo rezultatui. Šį kartą pavyko to išvengti. Nėra lengva laimėti svečiuose Čempionų lygoje, juolab turėjome išretėjusią gynėjų grandį. Tikiuosi, gynėjai išsigydys traumas.“

Namie „Rytas“ buvo pralaimėjęs SIG komandai penkių taškų persvara (71:76), tad Strasbūre praleido progą pasiekti revanšą didesniu skirtumu.

„Viskas mūsų rankose. Lieka dar dvejos rungtynės ir viską galime kontroliuoti patys“, – tikino vilniečių treneris.

Kovo 15 dieną „Rytas“ Vilniuje susitiks su Tenerifės „Lenovo“ ekipa. Šią dvikovą G. Žibėnas vadina svarbiausiomis sezono rungtynėmis.