Vilniaus „Rytas“ (2/2) triumfavo Strasbūre, taip išsaugodamas viltis žengti į FIBA Čempionų lygos ketvirtfinalį, tačiau nesugebėjo išlaikyti triuškinančios persvaros.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai „Top 16“ etapo L grupės rungtynėse išvykoje 73:71 (22:14, 16:9, 21:21, 14:27) įveikė Strasbūro SIG (2/2).

„Rytas“ iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę, bet tą padarė mažesniu skirtumu nei buvo pralaimėjęs namuose (71:76) – galutinėje kovoje dtai gali tapti svarbiu faktoriumi.

Pralaimėjimo atveju vilniečiai būtų praktiškai palaidoję sezoną Europoje.

„Rytas“ iniciatyvą savo rankose laikė nuo pirmųjų mačo minučių, o antrame kėlinyje susikrovė ir dviženklį pranašumą, varžovams per pirmas dvidešimt minučių leidę sukrapštyti vos 23 taškus.

Trečią ketvirtį „Rytas“ pradėjo dviem Arno Butkevičiaus, vienu Margirio Normanto tritaškiu ir ėmė triuškinti varžovus 49:29.

Šeimininkai pakilo į šturmą ir per tris minutes nukirpo atsilikimą iki 7 taškų, bet ketvirtį „Rytas“ pabaigė dar dviem tolimais metimais ir atkūrė saugų 15 taškų pranašumą.

Vis tik varžovai nepasidavė – po dviejų iš eilės Jordano Howardo tritaškių ir Ike Udanoh dvitaškio skirtumas menko vos iki keturių taškų.

Po G. Žibėno minutės pertraukėlės niekas nesikeitė, o J. Howardas pataikė dvitaškį, išprovokavo pražangą mesdamas tritaškį ir varžovai net išsiveržė į priekį 71:70.

Lemiamos „Ryto“ atakos metu Mindaugas Girdžiūnas pataikė tritaškį, o varžovų metimas tikslo nepasiekė.

Vilniečiai šiame mače vertėsi be pėdos traumą patyrusio Vaido Kariniausko.

SIG: J. Howardas 21, I. Udanoh ir J. Maille po 10.

„Rytas“: M. Normantas ir K. Smithas po 12, A. Butkevičius ir I. Buva po 11, G. Radzevičius ir J. Williamsas po 8, T. Leissneris 6, M. Girdžiūnas 5.