Dvigubą Eurolygos savaitę Kauno „Žalgiris“ užbaigė pralaimėjimu Stambulo „Anadolu Efes“ rezultatu 71:85.

Varžovai visą mačą kontroliavo užtikrintai. Kiek atsipalaidavę jie buvo ketvirtajame kėlinyje, ypač pradžioje, kai žalgiriečiams pagaliau atsirišo krepšys.

Vis dėlto svečiams tai nesutrukdė laimėti. O kauniečiams teko patirti antrą pralaimėjimą per savaitę.

Po šiandienos mačo kalbėjęs „Žalgirio“ treneris Jure Zdovcas sakė, kad sužaisti du aukšto lygio susitikimus per kelias dienas nėra lengva.

„Sveikinimai varžovams su pergale. Noriu padėkoti ir gerbėjams, kurie mus parėmė sunkiais momentais, jie yra viena priežasčių, kodėl sugrįžome ketvirtajame kėlinyje.

Žinojome prieš mačą, kad bus sunku, ypač be Jojo (Lauvergne'o, – aut. past.), bet žaisti prieš vienas geriausių Europos komandų per tris dienas nėra lengva. Bet aišku, niekam tai neįdomu. „Anadolu Efes“ parodė, kodėl yra čempionai“, – spaudos konferencijoje sakė treneris.

Pastaruoju metu žaidėte prieš pajėgias Eurolygos komandas. Ko būtų galima iš to pasisemti?

Žinoma, turėjome gerą atkarpą, rodėme gerą formą. Prieš „Barcelona“ buvo labai emocionalios rungtynės, po kurių buvo tuštoki, išsekę. Žaidėme prieš geras komandas ir galėjome išryškinti, kurie mūsų žaidėjai yra tame lygyje. Ne paslaptis, kad iš kai kurių tikėjomės tikrai daugiau.

Tačiau jie parodė charakterį, o tai pravers komandai ateityje.

Ar nuvylę žaidėjai gali geriau, ar pasiekė savo ribas?

Manau, tikrai taip.

Tyleris Cavanaugh vėl sužaidė puikiai. Pastaruoju metu jis yra komandos vedlys. Kaip jis prisitaikė prie komandos?

Jis labai patobuėjo nuo sezono pradžios. Tyleris yra mano mėgstamo tipo žaidėjas, kuris labai tinka mano krepšinio filosofijai. Dažniausiai tokie krepšininkaimano komandose žaidžia gerai.

Atvyksta vienas padirbėti papildomai, jis yra susikaupęs, dirba individualiai nuolatos. Jis nori tobulėti, dirba papildomai ir su psichologu. Jis žino, kodėl yra čia ir nori parodyti save. Jis gali žaisti per kelias pozicijas.

Kodėl nuo pradžių nepavyko žaisti taip gerai, kaip komanda tą darė ketvirtajame kėlinyje?

Manau, kad  tiesiog pritrūko energijos. Kaip matėte, metimai buvo trumpi, reakcija buvo lėtesnė. Pykau ir pats ant savęs, kad per ilgai pradžioje laikiau žaidėjus Tada atėjo minutės pertraukėlė, gaudėme ritmą.

Šiandien norėjome naudoti dažną rotaciją, tačiau tai nelabai nepavyko. Varžovai gerai baudė tiek puolime, tiek gynyboje. Buvo galima kažką padaryti kitaip.

Iš ko tikitės iniciatyvos sunkiu momentu?

Po didžiosios pertraukos nebuvo lengva kontroliuoti puolimą, nes jis vyko kitoje aikštės pusėje nuo mūsų suolelio. Neturėjome aiškių taikinių ir buvome baudžiami.

Janis Strelniekas pastaruoju metu labai stringa. Kokios to prežastys?

Jis mums yra svarbus žaidėjas, bet visą sezoną kenčia nuo įvairių traumų. Pagauna ritmą ir vėl iškrenta. Nežinau, kiek kartų susižeidė, bet praleidžia daug mačų ir treniruočių. Pastaruoju metu net neturime kada treniruotis. Mums trūksta jo indėlio.