Seriją „uždarę“ „Heat“ krepšininkai žengė į konferencijos finalą

Geriausi epizodai, fotogalerija

Trečią kartą per pastaruosius keturis sezonus Majamio „Heat“ krepšininkai iškopė į Rytų konferencijos finalą.

Eriko Spoelstros auklėtiniai šį kartą namuose 96:92 (24:31, 27:19, 23:21, 22:21) nukovė Niujorko „Knicks“ komandą ir atvėrė duris į kitą etapą.

Majamio ekipa konferencijos pusfinalio seriją laimėjo rezultatu 4-2, o konferencijos finale kovos su Bostono „Celtics“ ir Filadelfijos „76ers“ poros nugalėtoju. Ten serijos rezultatas yra lygus 3-3 ir prireiks lemiamų, septintųjų, rungtynių.

„Heat“ komandos nepalaužė net ir sėkmingas oponentų startas. Šie pirmojo ketvirčio pabaigoje pirmavo 14 taškų skirtumu (17:31).

Vis dėlto, jau antrojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkai ne tik pavijo varžovus, bet ir persvėrė rezultatą (37:36).

Vėliau rungtynės klostėsi įtemptai. Nors ketvirtajame kėlinyje Majamio klubas sugebėjo kiek nutolti (85:76), tačiau ramaus gyvenimo tai neužtikrino. Penki iš eilės pelnyti svečių taškai mažino atstumą (85:81).

Prasidėjus paskutinei minutei, skirtumas dar labiau sumenko (92:90). Po nerezultatyvios šeimininkų atakos savo progos neišnaudojo ir „Knicks“. Jalenas Brunsonas prarado kamuolį ir likus 14 sekundžių buvo priverstas prasižengti. Jimmy Butleris pataikė abu baudų metimus (94:90).

Metimą ryžosi atlikti Quentinas Grimesas, bet jo šūvis iš trijų taškų zonos nebuvo tikslus. Vėliau sekė svečių pražanga, o Maxas Strusas dar pridėjo du taškus nuo baudų metimo linijos (96:90).

J.Brunsonas susitikimą užbaigė dviemis taškais, tačiau pergalės iš Majamio klubo tai jau nepavogė – 96:92.

„Heat“: Jimmy Butleris 24 (7/19 dvit., 0/3 trit., 10/11 baud., 8 atk. kam.), Bamas Adebayo 23 (9 atk. kam.), Maxas Strusas 14 (1/6 trit.), Kyle‘as Lowry 11 (9 rez. perd.), Calebas Martinas 8.

„Knicks“: Jalenas Brunsonas 41 (9/12 dvit., 5/10 trit., 8/9 baud.), Juliusas Randle‘as 15 (1/7 trit., 11 atk. kam.), RJ Barrettas (1/10 met.) ir Joshas Hartas (7 atk. kam.) po 11, Obi Toppinas 7.